Zamknij
REKLAMA

Pociąg do Wolności w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1

18:30, 12.11.2019 | SOSW nr 1
Skomentuj
REKLAMA

W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie 8 listopada uczczono 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości uroczystą akademią pt. „Pociąg do Wolności”.

Dyrektor Ośrodka, pan Grzegorz Chojnacki powitał przybyłych gości – panią Iwonę Kaca, dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kutnie, uczniów, Rodziców oraz nauczycieli. Wprowadził całą społeczność w zagadnienie niepodległości oraz podkreślił wagę pielęgnowania tradycji narodowej , czczenia jej symboli i godne ich prezentowanie. Następnie uroczyście odśpiewano cały hymn państwowy.

Po oficjalnym wstępie najmłodsi wychowankowie Ośrodka wyruszyli „Pociągiem do Wolności” w symboliczną podróż. Na swej drodze zatrzymywali się przy kilku stacjach, przedstawiających ważne dla historii naszego kraju wydarzenia. Były to stacje Niewola, Powstania, I Wojna Światowa oraz najważniejsza, barwna i wesoła Wolność. Każdej stacji towarzyszyły tematycznie powiązane wiersze, pieśni patriotyczne oraz słowne komentarze prezentowane przez uczniów. Młodzi artyści godnie odtworzyli historię Polski w drodze do wolności. Wszystkich przybyłych na tę uroczystość opanowała podniosła atmosfera. Każdy odczuł, jak ważna dla Polaka jest wolność i miłość do Ojczyzny.

Na zakończenie miłe i ciepłe słowa uznania do występującej młodzieży skierowała pani Iwona Kaca.

(SOSW nr 1)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA