Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Bedlno oprotestowali inwestycję Energi

17:00, 06.11.2019 | O.R
Skomentuj
pixabay.com.pl Zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Mieszkańcy gminy Bedlno nie chcą inwestycji Energi a mianowicie budowy napowietrznej linii elektroenergetycznej WN 110 kV relacji  Żychlin -Piątek-Leszcze (Łęczyca). Firma poinformowała pisemnie mieszkańców, jakie działania muszą podjąć na ich działkach aby linia powstała. Gmina proceduralnie przygotowywała się do tej inwestycji, a niektórzy mieszkańcy dowiedzieli się o tym dopiero z pism do nich przesłanych przez inwestora. 

Chodziło o budowę linii 110 kV Żychlin -Piątek (plan)-Leszcze (Łęczyca) wyznaczonych w planie zagospodarowania przestrzennego województwa łódzkiego, a które miały przebiegać przez nieruchomości w gminie Bedlno. Taka linia wymaga pasa technologicznego max 40 m szerokości. W planie miejscowym w tym pasie technologicznym jest wskazane, że na przykład nie buduje się pomieszczeń mieszkalnych i innych. Natomiast same kable idą pasem nie szerzej niż 10 - 15 m szerokości.  Energa Invest sp. z o.o. w pismach do mieszkańców zaproponowała jednorazowe odszkodowanie za udostępnienie na realizację tej inwestycji, uprawnych hektarów.

Co na to mieszkańcy?

- Dla naszego gospodarczego bytu to tragedia. Bardzo zastanawiający jest fakt dlaczego zabiera się hektary gruntów (setki metrów w szerokość linii) swobodnie nimi dysponując, a do przeprowadzenia linii potrzeba 36-40 m. Nikt nie kwestionuje przeprowadzenia tej linii, ale należy zrobić to w cywilizowany sposób, w uzgodnieniu z właścicielami gruntów. Nie może tak być, że w wolnej  Polsce tak jak po wojnie i w czasach stalinowskich głębokiej komuny można komuś zabrać jego własność i udawać, że robi się to w świetle prawa, bo wysłano pisma do mieszkańców i niektórzy się zgodzili - mówią mieszkańcy gminy (imiona i nazwiska do wiad. red.) 

Tymczasem Uchwałą Rady Gminy z 11 czerwca br. samorząd gminny przystąpił do sporządzenia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bedlno. Wnioski do studium można było składać od 17 lipca do 16 sierpnia.

Mieszkańcy wyrazili swój sprzeciw do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bedlno. Nie zgodzili się na prowadzenie przez ich pola linii napowietrznych, stawianie budowli również w zasięgu 20 m od granic ich nieruchomości, bowiem będzie to skutkowało znacznym ograniczeniem wykorzystania działek na cele budowlane i rolnicze.  

-  Do 16 sierpnia br. napisaliśmy i złożyliśmy wniosek z jednoznacznym sprzeciwem wobec lokalizacji linii  - mówią mieszkańcy.

Lokalizowanie linii i jej pasa technologicznego na danym terenie znacznie ogranicza możliwość zabudowy nawet gospodarczej czy produkcji rolniczej. Całkowicie zaś uniemożliwia lokalizację pomieszczeń mieszkalnych czy korzystania z deszczowni. W takich pasach nie można sadzić drzew większych niż 3 metry, eliminuje to działalność sadowniczą i zalesienie terenów nieprzydatnych rolniczo. Pas technologiczny takiej linii wyznaczony przez inwestora Energę zajmuje dla niektórych działek zaanektowanie 3 ha do nawet 18 ha ziemi. 

Mieszkańcy twierdzą, że cały pas rezerwy wyznaczony pod linię napowietrzną to byłby pas zniszczony. - Nie będzie tam sadów, drzew, żadnych upraw, nie można tam składować obornika czy płodów naszej ziemi, budować deszczowni, szklarni - wyliczają mieszkańcy. - Jeśli chodzi o meliorację, to przez budowę zostanie zniszczona, nie mówiąc że dobra ziemia pod uprawy, gleba dobrych klas bonitacyjnych przepadnie. A my przecież żyjemy z rolnictwa. 

Mieszkańcy z Bedlna, Wojszyc, Janowa, Florianowa, Pniewa, Szewc Nagórnych, Szewc Walentyna w uwagach do studium wnieśli o ustalenie kierunków przeznaczenia różnych terenów, głównie na zabudowę mieszkalną, zabudowę zagrodową, prowadzenie działalności gospodarczej w tym usługowej i na produkcję rolniczą. 

W trakcie pracy nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bedlno a co za tym idzie planem miejscowym 9 września zapytaliśmy wójta Józefa Ignaczewskiego o stanowisko w sprawie inwestycji Energa Invest sp. z o.o. budowy linii napowietrznej 110kV przebiegającej przez gminę. Odpowiedź nadeszła 23 września. 

Wójt J. Ignaczewski pisze - Władze samorządowe podjęły niezbędne działania w celu wyjaśnienia wszystkich związanych kwestii ze wspomnianą inwestycją. Rozmowy z przedstawicielami firmy i mieszkańcami wskazują na brak porozumienia stron, co do możliwości realizacji inwestycji w najbliższym czasie. Z uwagi na protesty mieszkańców, przez których nieruchomości miałaby przebiegać projektowana linia elektroenergetyczna, władze gminy zaniechały obecnie prac związanych ze sporządzaniem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bedlno. Prace planistyczne zostaną wznowione po wyjaśnieniu kwestii związanych z możliwością zmiany trasy przebiegu planowanej inwestycji lub po zawarciu porozumień pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Porozumienia określają jedynie jednorazowe odszkodowanie w zamian za służebność.

Tego samego dnia, 23 września Wójt Gminy Bedlno pisze do Grzegorza Schreibera Marszałka Województwa Łódzkiego z pytaniem czy w planie zagospodarowania przestrzennego województwa łódzkiego uchwałą z sierpnia tego roku wspomniana inwestycja tj. budowa linii energetycznej Żychlin- Piątek jest uznana za inwestycję celu publicznego w rozumieniu ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Wójt pisze dalej, że z ustaleń gminy ta inwestycja jest jedynie rekomendowana, więc jest przebieg przez gminę Bedlno nie jest bezwzględny i konieczny.

27 września Marszałek Województwa Łódzkiego odpowiedział wójtowi, że inwestycja w tymże planie nie jest uznana za inwestycję celu publicznego o znaczeniu ponadlokalnym oraz rozmieszczenie tej inwestycji nie stanowi ustalenia obligatoryjnego planu zagospodarowania przestrzennego województwa łódzkiego.

- Ewentualne dalsze prace nad sporządzeniem studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Bedlno będą prowadzone przez Radę Gminy zgodnie z wnioskami Mieszkańców tj. bez uwzględnienia przebiegu spornej inwestycji - pisze Grzegorz Schreiber.

Wygląda na to, że protest mieszkańców zakończył się sukcesem i że na terenie gminy Bedlno inwestycji Energi nie będzie. Jednym słowem uprawne hektary uratowane.Tak więc Rada Gminy Bedlno może przyjąć wnioski mieszkańców złożone do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Pozostaje  tylko pytanie dlaczego wójt gminy Bedlno dopiero pod koniec września ustalił, że przebudowa linii elektroenergetycznej nie jest inwestycją celu publicznego. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (54)

FranekFranek

9 1

Super ludzie, wiedzą co zrobić z ich prawami! 17:31, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SławekSławek

9 1

Brawo! 17:35, 06.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obserwator Obserwator

9 2

Kwiatki po Kołachu . Ciekawe ile jeszcze będzie Najpierw wiatraki , gazowanie gminy CO2.z Bełchatowa ,.... 23:18, 06.11.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

GłupotyGłupoty

3 1

Nie po kolachu tylko obecni radni tak zdecydowali. Masz ty pojęcie co się obok ciebie dzieje ? Wstyd za brak wiedzy. Miałem nadzieję że Bedlno zna temat. Jednak nie. Ludzie nie wiedzą co obecni wyczyniaja. 05:01, 08.11.2019


sonysony

1 3

jesteś kolejnym nawiedzonym któremu pis wmówił że wiatraki to zło radzę ci trochę przyswoić wiedzy 07:54, 10.11.2019


obserwatorobserwator

1 0

do sony - sorry Kaśka, zielony to jest tylko liść psl':) lub twoja twarz po porażce wyborczej':) 09:04, 10.11.2019


Mieszkaniec BeMieszkaniec Be

4 2

Kwiatki po Kołachu ,...owszem , ale ten to dopiero poszedł na całość . Trzy dni brakło , żeby inwestycję przeprocedował . Jeszcze ten termin 15 sierpnia -dzień wolny , 16 sierpnia - święto parafialne 07:45, 07.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

NiestetyNiestety

6 0

On nie wie co się wokół niego dzieje. Stał się pośmiewiskiem nie tylko gminy ale i powiatu. A z kazdym problemem odsyła do nic niewiedzacej czai. 05:06, 08.11.2019


KutnoKutno

3 0

Kolejny raz mieszkańcy byli na szczęście świadomi co władza robi, u nas wciąż są nieświadomi ? 08:37, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KotkaKotka

5 1

Proponuję mieszkańcom tej gminy rozejrzeć się i odpowiednio podziękować osobie dzięki której tyle dobrego się u was dzieje - kolejna wygrana bitwa. W wyborach samorządowych nie potrafiliście tego zrobić! 08:54, 07.11.2019

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

KotKot

3 2

Dziękujemy Panu E''Geniuszowi za poświęcenie, odwagę i genialną strategię jaką wykazał się w bitwie na laczki w Czarnowie, którą stoczył w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Tak jak zdobycie Monte Casino otworzyło aliantom drogę na Rzym, geniusz gen.
Rozwadowskiego przyczynił się do pokonania bolszewików, tak to wiekopomne wydarzenie pozwoliło bedlnianom na nowe otwarcie. Dziękujemy również za heroiczną postawę Panu Shoenowi, który gdy było sprawdzam też dzielnie walczył, a nie uciekł w kukurydzę, tak jak by zrobiła to większość żab dziś próbujących podkładać nogę do podkucia!!!???
Cześć i chwała bohaterom!!! 21:28, 07.11.2019


??? ???

5 2

O tej zaplanowanej ustawce mówisz?Zaplanowanej owszem, ale nie przez,, geniusza"!!!,, Geniusz "to maleńki trybik całej układanki, kierowany przez mocodawców z wyższej półki 21:19, 08.11.2019


KotKot

2 2

Może myślisz, że to pejsaci z manhattanu, albo ci z wsi to zaplanowali, proszę Cię przestań. Zejdź na ziemię. Zdejmij koszulkę z Żołnierzami Wyklętymi, albo wyjdź w niej na zewnątrz. Domownicy już się na Ciebie napatrzyli... Przestań się w końcu bać! Wypłyń na głębię!
Życie wcale nie jest takie skomplikowane!
Cześć i chwała prawdziwym bohaterom z Pleckiej Dąbrowy, to oni pokonując wielkiego capa klapkami doprowadzili do nowego rozdania. Kapisko???? 08:35, 09.11.2019


??????

8 0

Twój ,,bohater geniusz" , po (cyt.) bitwie na laćki w Czarnowie poszedł w Sądzie na ugodę z Panem K.K. ... Ha, Ha , Ha??? 11:19, 09.11.2019


KotKot

0 3

Nie przekłamuj historii, opanuj się! Pleckowscy bohaterowie walczyli nie "laćkami" tylko ''laczkami", to po primo. Po secundo, z Magiem E"Geniuszem jeszcze nikt w sądzie nie wygrał, a próbowali nie tacy jak wielki cap. Po tercjo, jeżeli jesteś taki........ jak Ci się wydaje to wrzuć tu na blat swój nip i napisz, że np. Mag E"Geniusz jest &!#*#**, albo że jest kopulującym #&#&##, bądź, że jest łysy i nie możesz zasnąć jak jego facjątę wbijesz w mózgową przeglądarkę. No, dawaj ! 14:38, 09.11.2019


BorasBoras

2 2

To jednak ma drugie dno. Dzięki bohaterskiej postawie mieszkańców Gminy Bedlno, gmina Piątek przestanie się rozwijać. Nie rozwinie się również solidarnie Gmina Bedlno. Za daleko Łodzi .... Za daleko od Autostrady ..... 09:59, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Daleko od ..., lub dDaleko od ..., lub d

6 0

Piątek powinien być zasilany z kierunku południowego , bo tam znajduje się elektrownia. Mieszkańcy Gminy Bedlno , o ile zechcą mogą pracować na strefie . Dużo osób buduje domy w Gminie Bedlno kupując działki lub budują nowe domy obok gospodarstw swoich rodziców. Mieszkańcy Gminy Bedlno którzy związali swoją przyszłość z pracą w gospodarstwie , też powinni mieć pewność swojego bytu i warunki do rozwoju . Zwłaszcza ,że gleby są bardzo wysokiej klasy. Jeść też musimy/ Nie można budować fortuny jednych na krzywdzie innych. We wszystkim należy zachować umiar i procedować inwestycje transparentnie na każdym etapie. 10:21, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolinkaKarolinka

3 0

Właśnie, popieram komentarz Daleko od... Jeśli mieszkańcy mają chęć osiedlać się, budować domy i być rolnikami to władza powinna to uszanować, a nie jest to postawa gorsza od tej że ktoś chce stawiać wielki zakład jak w kutnowskiej strefie. Jeśli chce to znajdą się być może właściciele działek, którzy sprzedadzą grunty i pod taki zakład. Pan wójt z PSL i PiSem ma do czynienia a ideologie obu formacji są pro rolnicze więc nie powinno być w tej gminie problemów z inwestycjami gospodarzy, jak i przedsiębiorców. 10:42, 07.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

3 0

Z PiSem ma do czynienia? A kto w tej gminie jest w PiSie? Znajdz z 3-4 osoby i bedzie dobrze. 19:35, 07.11.2019


młoda młoda

9 3

O jak dobrze, że tego poprzedniego wójta nie ma i tych radnych pazernych-kobiet, o jak dobrze!
Tyle nieszczęść chcieli na gminę sprowadzić i teraz jeszcze ta linia z prądem! 15:03, 07.11.2019

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

Młoda ?Młoda ?

1 1

A *%#)!& 21:34, 07.11.2019


WariatWariat

0 0

Stary, a mądry, hm...? 07:38, 08.11.2019


ReniaRenia

1 0

Uwielbiam starszych (prawdziwych) mężczyzn, zupę pomidorową i góralską muzykę, po prostu
uwielbiam! Reszta jest bzdetem. Koniec, kropka!!!?@?@? 21:29, 08.11.2019


??

2 0

Ja Ciebie też...
23:34, 08.11.2019


staylostaylo

2 0

puszczę prąd i kury jaj nie będą znosić 20:09, 10.11.2019


WariatWariat

1 0

Staylo, this is very good! Ale Ad Rem! Chodzi o to, żeby ręka giętka napisała co pomyśli głowa, jednocześnie prawdę kamuflując... 21:30, 10.11.2019


REKLAMA

SołtysSołtys

8 3

Co wy wypisujecie za głupoty. Nie za kolacha tylko za obecnego wójta ignaczewskiego i za obecnej władzy chcieli przepchnąć te inwestycję . Ale wy głupki bez wiedzy jesteście. 15:37, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PracownikPracownik

6 4

W tym roku obecna rada i obecny wojcina chcieli żeby to powstało przecież się tym szczycili a nie poprzednicy. Zero świadomości ciemne Bedlno. 15:41, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WW

4 4

Teraz to Bedlno idzie w dół przy obecnej władzy. Hehehe. 15:42, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CezaryCezary

5 1

A ja współczuję tej gminie . Szkoda że wszystko tak się toczy. Z tak prężnej gminy obecnie dół coraz większy. 15:45, 07.11.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

$$

3 0

Wola Kałkowa rządzi? 08:53, 08.11.2019


$$

1 0

?..., zastanawiam się, czy na pewno??? 08:59, 08.11.2019


##

5 1

Coraz ładniejsze zakulisowe ,,kwiatki " wychodzą. ? 17:38, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Na przykładNa przykład

6 2

Brak przetargu na autobusy szkolne. ? . 300 metrów drogi za 300 tysięcy. Stracone 2,5 miliona na szkołę. Itp. itd. 07:46, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tluKtluK

5 1

Panie Krzysiu Pan sie nie boi.
Monika z Krzyskiem za Panem stoi.
Panie Krzysiu Pan sie nie boi.
14 (z 15) radnych za Panem stoi.... 00:59, 09.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CiekawskiCiekawski

4 5

Chodzi o tą spasioną Monikę i tego grubego strażaka? 08:09, 09.11.2019


JaninaJanina

4 2

Czaya stęka na sesjach jakby nie mogłaby sie opróżnić. ??? 10:08, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ReniaRenia

5 2

Czy w tej gminie to już nawet normalnych komentatorów nie uświadczysz(nie mam na myśli ludzi z P.D.)? Czy nie można podyskutować o wolnej miłości, paleniu zioła, czy twórczości Tokarczuk? Czy nie można porozmawiać o tym na żywo np. przy ognisku koło wiatraka?
No ile można dyskutować o jakiś drutach z prądem, brudnej wodzie z kranów, przetargu na autobusy, czy nieszczelnych oknach w szkole? A już czepianie się o wszystko tego biednego koguta to jakaś fobia, albo zboczenie. Carpe diem-hej frustraci, patrzcie też na jasną stronę mocy! Zobaczcie jaka wam dla pokrzepienia serc Przewodnicząca Rady się trafiła? Czy ktoś ją chociaż raz gdzieś pochwalił? Czy któryś z radnych (radne i rudzi najlepiej wypadają jak milczą) podziękował jej za to, że ludzie tylko dlatego oglądają posiedzenie rady on line ,ponieważ ona je prowadzi? Wątpię...Jedyne co by mogła zmienić to spodnie na spódnicę, a najlepiej spódniczki.
W górę serca, ręce też
Cała naprzód, jak we śnie... 20:30, 09.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

3 1

Przede wszystkim za obecnej władzy został zlikwidowany pokój schadzek w Urzędzie Gminy. Moze ktoś chce kupić kanapę? 08:02, 10.11.2019


@@

3 1

Czy jest jakaś dokumentacja, kto na niej tapczanił, inicjały, komentarze, kreski na drewnie dot.statystyki tzw. kreski-ryty itp. Czy tylko niewiasty, czy również panowie bo podobno teraz różne kwiatki wychodzą? Czy tapczanili na niej obecni członkowie rady, bo różne opinie krążą? 08:44, 10.11.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

WujekWujek

4 0

W gminie jest audyt. Czekajmy na wyniki. P.S. Większość radnych sie zmieniła 09:23, 10.11.2019


CiociaCiocia

0 0

A to tylko zalegalizowani tapczanili, wolne żarty. 15:38, 10.11.2019


KuzynkaKuzynka

3 0

Myślę, że zarąbistą wiedzę kto z tego mebla korzystał ma były gminny tragarz/tragarka napojów Teresa. Za coś w końcu nagrodę od tragarza mięty dostała. No bo przecież nie za wrodzone zamiłowanie do zakłamywania statystyk wszelakich, np wyborczych...
Mówi się też, że tą wiedzę posiada również Wariat, a to jeszcze gorzej jak brzytwa w łapach małpy, czy guzik do wyrzutni rakietowych w teczce Macierewicza...
Oj będzie się działo!!!???
16:15, 10.11.2019


REKLAMA

JanowiankaJanowianka

1 1

"Po wojnie i w czasach stalinowskich głębokiej komuny", realizowano elektryfikację i gdyby wtedy chcieli się bawić w zgody i odszkodowania to do dzisiaj w gminie Bedlno świeciliby łuczywem. Jest takie pojecie jak CEL WYŻSZY i te male interesiki odchodzą wtedy na boczny tor. 20:04, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Świadomy MieszkaniecŚwiadomy Mieszkaniec

3 0

Jak chcesz to dawaj swoją ziemię i nie tylko. Zgłoś się do Energa Inwest Chcesz adres, no może Ci dać wójt, przy okazji oddaj swój dom i grunt na którym stoi. Oczywiście jak go masz. Interes tu ktoś chciał ukręcić nieziemski, z cudzego się utuczyć. Nie wyszło i co żal d... e ściska. 22:45, 10.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

@@

0 0

PENTRU - najważniejsze, najpiękniejsze i do użycia na każdą okoliczność słowo świata, a przynajmniej w GB( nie mylić z albionem). Czyli CONTUDITO na pewno dot.jednego rudego, najstarszego, tego z twarzą pomocnika chirurga, uśmiechniętego Krzyśka, no i oczywiście tej z adhd. A jeżeli tak to kogo w połowie, a kogo podwójnie? Proszę o pilne wyjaśnienie, bo nie wiem, czy dobrze rozumuję i czy warto schodzić z drzewa, czy nadal na nim siedzieć i jeść sobie spokojnie liście???? 02:09, 11.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanie Pytanie

6 0

ADHD to ta z Kamilewa czy żona koguta tragarza co w halce na uroczystości gminne chodzi ? A rudy to SS man ? Bo się pogubiłam . 06:28, 11.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WariatWariat

4 0

Odpier...dolcie się od żony koguta! Uważam, że każda normalna niewiasta powinna zawsze nosić halkę, majtki, prezerwatywę i różaniec! 13:10, 11.11.2019


koniecznie przeczytakoniecznie przeczyta

2 0

https://wpolityce.pl/kryminal/472329-casus-sabriego-b-i-artura-w-nie-jest-odosobniony 08:50, 11.11.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ReniaRenia

3 1

Nie czytaj bohomazów, lepiej posłuchaj RWP. Jak powstanie nowej galerii( przecież to nie jest obiekt wyższej użyteczności publicznej) może skutkować zamknięciem ( zakładamy, że legalnie) funkcjonującego zakładu przemysłowego? A łapówki, nie takie u nas w GB brali...Poza tym samo to nazwisko autora, Plaskota, czy jakoś tak . Ja tam ufam tylko prawdziwym mężczyznom. No niech on stanie np. przy takim BUMERANGU! I nie wypłakuj mi, że nic się nie da zrobić bo mogą cyt. uszkodzić hamulce w samochodzie. Poprawisz je sobie przy okazji! Nikt od Ciebie nie oczekuje żebyś był drugim Rojem, czy Pileckim. K...wa, nie mogę pisać bo mi się ręce zaczęły trząść ze ... Już dobrze, do rzeczy! Jak nie wiesz jak się zachować, to po prostu zachowaj kuraż!???
Przy okazji wytłumacz koleżance z Kamilewa, że OSMOZA to nie jest Otwór Samopompujący Mikroelementy O Zawartości Antidotum na... tylko ch...nia mająca rację bytu tylko nad morzem. Zresztą podobnie jak wiatraki!!! Może Ci się uda?
Swoją drogą dlaczego do dziś nikt nie wytłumaczył biednemu ludowi, że te dwa istniejące(wiatraki) to wielka ekonomiczno-energetyczna pomyłka, a ludzie którzy za wszelką cenę usiłowali stawiać następne to lokalne kanalie, zdrajcy, uzurpatorzy i *%#)!& choć to jedyne by ich usprawiedliwiało).
Dlaczego zła po imieniu nie nazywa kler? Dlaczego bojownicy tej instytucji których z prawdziwymi bojownikami o prawdę i sprawiedliwość łączą tylko spodnie/bojówki zło tolerują?
Przecież nawet dzisiejsza ewangelia mówi, że nie można być pamiętliwym. Ale pamiętać trzeba!
Na kłamstwie i jakim takim rozliczeniu, a to wyklucza zaufanie nic się nie zbuduje!
Czyżby rację miał ks. Tischner twierdząc, że nie znał nikogo kto stracił wiarę po zgłębieniu Marksa i Engelsa , natomiast znał wielu którzy ją stracili po kontakcie z księdzem.. Ja pie...dolę, ale mi się pojechało!
Pomimo, że jednym wyobraźnia kończy się tam, gdzie innym zaczyna, zaryzykuję. Czy ktoś by się dzisiaj w sto pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości ze mną napił? Ja nie stawiam!??? 12:57, 11.11.2019


do Reniado Renia

3 1

Renia czy jak tam, ci dali na imię ty po prostu nic nie rozumiesz. Podany do przeczytania tekst odnosi się do przekrętów takich własnie decydentów lokalnych a nie bezpośredni do środowiska w którym mieszkasz i opisujesz bo ja twojego środowiska nie znam . Przestań wypisywać elaboraty i rano weź tabletki. 15:00, 11.11.2019


ReniaRenia

3 0

Tu chyba naprawdę nie ma prawdziwych mężczyzn. A ten na de mną to chyba musi być gdzieś z zachodu skoro proponuje rozładować napięcie tabletkami. Żenada! 16:49, 11.11.2019


ReniaRenia

2 0

No i? Gdzie Ci mężczyźni, prawdziwi tacy...????????????? No gdzie????????????
Bo tylko pochmurne niebo nade mnąąąąąąąą............???????? 08:16, 13.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KLUB WNZK PDKLUB WNZK PD

2 0

Jesteśmy, pamiętamy, czuwamy!
Niech żyją wszystkie istoty rodzaju żeńskiego w Naszej Gminie (kozy nie)! Niech żyje Pani Przewodnicząca ANNA NORMALNA (kiedy pierwsze aresztowania? kiedy spódniczki?) Niech żyją!!??? 10:21, 13.11.2019


REKLAMA
REKLAMA