Zamknij

Więcej łóżek na ZOLu w kutnowskim szpitalu

15:08, 22.10.2019 Anna Leder Aktualizacja: 16:48, 22.10.2019
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski fot. Piotr Szatkowski

84 dodatkowe miejsca w Zakładach Opiekuńczo-Leczniczych w Łódzkiem zapewni Łódzki NFZ Seniorom już od 1 listopada. To kolejne – od września – zwiększenie liczby miejsc dla Seniorów w zakładach opiekuńczo-leczniczych, wcześniej NFZ dokupił 85 łóżek w Łódzkiem, w tym i do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. 

- Łódzki NFZ rozstrzygnął konkurs świadczenia w zakładach opiekuńczo-leczniczych. W konkursie wybrano 7 placówek, w tym 2 nowe ZOL, które dotąd nie miały umowy z NFZ  – oba w Łodzi, są to Miejskie Centrum Medycznym Jonschera –  Szpital Jordana (35 łóżek ) i  Szpital MSWiA w Łodzi (19 łóżek). Oba nowe zakłady były wizytowane przez komisję konkursową, która na miejscu potwierdziła dobre warunki leczenia i rehabilitacji dla pacjentów. W Łodzi o dodatkowe 9 łóżek zwiększa się także pula miejsc w cenionym przez pacjentów ZOL na Stokach prowadzonym przez SP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej UM w Łodzi. W Łodzi dokupiono w sumie 63 miejsca dla Seniorów. W Łodzi od 1 listopada 2019 r. będzie zatem 6 zakładów –opiekuńczo leczniczych i 23 na terenie całego województwa - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy ŁOW NFZ.

Łóżka dokupiono także w zakładach w Przedborzu (Szpital Powiatowy w Radomsku - 6) Kutnie (KSS w Kutnie - 9), Pławnie (1) i Tarasie (5).

Umowy zostaną podpisane od 1 listopada br. do końca 2021 roku. Na najbliższe 2 miesiące na funkcjonowanie dodatkowych łóżek Łódzki NFZ wyda 421 300 zł. Od 1 listopada w ZOL-ach w Łódzkiem będą 1364 miejsca.

Przypominamy pacjentom:

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy pobiera opłatę stanowiącą koszt wyżywienia i zakwaterowania. Miesięczna opłata wynosi 250% najniższej emerytury lecz nie może być wyższa niż 70% miesięcznego dochodu pacjenta. Nie można od pacjentów pobierać dodatkowych opłat, np. tłumacząc je niską emeryturą/rentą. To łamanie prawa i należy to zgłosić do NFZ.

Jeśli pacjent przebywa czasowo poza zakładem, opłata wynosi 70% kwoty płaconej w czasie pobytu w zakładzie.

Bezpłatnie przysługują leki, niezbędne badania diagnostyczne (laboratoryjne, a w razie konieczności także RTG  i USG), a także wyroby medyczne konieczne do udzielenia świadczenia (w tym pampersy).

(Anna Leder)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

olalalaolalala

1 0

Widocznie słabo leczą skoro zwiększają łóżka na ZOL.I wy myślicie ( czyli władze szpitala) ,że to jest taki hit ,że trzeba o ty napisać w internecie? 15:08, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%