Zamknij
REKLAMA

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny ToTu już działa

15:37, 08.10.2019 | Redaktor
Skomentuj
fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Fundacja Pro Aperte otworzyła dziś Terapeutyczny Punkt Przedszkolny ''ToTu'' przy ulicy Sienkiewicza 40 w Kutnie. Gości powitał prezes założonej we wrześniu ubiegłego roku organizacji pozarządowej Przemysław Saczuk.

 - Terapeutyczny punkt przedszkolny działa jako placówka oświatowa. Skupia on dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i z zaburzeniami poza takim spektrum. Można się do nas zgłosić telefonicznie lub przez facebooka. Umawiamy się na spotkanie, rodzic przychodzi z dzieckiem i wtedy rozmawiamy z rodzicem, konsultujemy. Nasi specjaliści to psycholog i terapeuta, oni także odbywają spotkanie z dzieckiem. Po rozmowie stwierdzamy czy punkt przedszkolny taki jak nasz jest adekwatny, dobry dla dziecka czy na przykład są jakieś inne, lepsze rozwiązania edukacyjne-  mówił Przemysław Saczuk prezes zarządu Fundacji Pro Aperte. - Kierujemy się konkretnymi kryteriami, gdyż chcemy stworzyć miejsce szczególnie dla dzieci, które wymagają stu procentowej terapii. Jeżeli jednak dziecko może się odnaleźć wśród zdrowych rówieśników w przedszkolu integracyjnym, informujemy wówczas rodziców, że warto skorzystać z tej właśnie formuły. Oczywiście  zostawiamy rodzicom wybór. Nasz punkt przy Sienkiewicza funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz od 8 do 15. docelowo jest 8 miejsc dla dzieci.

Dyrektorem  Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego ''ToTu'' jest Dorota Gackowska.

- Działamy od początku września. Mamy pięcioro podopiecznych specjalistów tj. terapeutę, nauczyciela, logopedę oraz specjalistę logo-rytmiki. Naszym obowiązkiem jest realizacja zaleceń z orzeczeń dzieci. Włączamy integrację sensoryczną, jeśli są takie zalecenia. Czy skomplikowana jest opieka nad takim dzieckiem? Zależy dla kogo. W moim obszarze marzeń było zorganizowanie miejsca dobrze przystosowanego dla dzieci ze spektrum autyzmu. Kiedy jest się dobrze przygotowanym, kiedy uda się stworzyć odpowiednie warunki jest to możliwe i trzeba to robić najlepiej jak się da. Niektóre dzieci bardzo dobrze funkcjonują w przedszkolach, które mamy w Kutnie, ale nie wszystkie są w stanie tak funkcjonować od początku.Terapia, którą tu prowadzimy jest udowodniona naukowo, a wczesna terapia jest gwarancją optymalnych efektów- mówiła Dorota Gackowska.

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA