Zamknij
REKLAMA

Ruszyło formowanie batalionu WOT w Kutnie

18:38, 07.09.2019 | mjr Arkadiusz Rubajczyk
REKLAMA
Skomentuj

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły formowanie w łódzkiem 92 batalionu lekkiej piechoty – to dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców naszego województwa, którzy do tej pory nie mogli wstąpić w szeregi tej formacji z uwagi na brak wolnych stanowisk etatowych.

Siedziba kutnowskiego batalionu to obiekt wojskowy przy ul. Bohaterów walk nad Bzurą. Stałym Rejonem Odpowiedzialności 92 batalionu w Kutnie są powiaty: skierniewicki, kutnowski, łowicki i rawski, ale o przyjęcie do służby mogą się starać osoby zainteresowane z terenu całego województwa - mówi dowódca 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Paweł Wiktorowicz, i dodaje – Przyszłym żołnierzom oferujemy interesujące, intensywne szkolenie i gwarantujemy uzyskanie nowych umiejętności, a także podnoszenie własnych kwalifikacji. Służba w WOT to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie i życiowa przygoda. W zamian oczekujemy chęci służenia ojczyźnie.

Kandydatami do WOT w korpusie szeregowych mogą być osoby w wieku od 18 do 55 lat. 20% żołnierzy łódzkiej Brygady stanowią kobiety, dlatego do wstąpienia w nasze szeregi zapraszamy także Panie – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk Szef Sekcji Komunikacji Społecznej i Oficer Prasowy łódzkiej Brygady. Każdy, kto chce dołączyć do „terytorialsów” najpierw powinien się zgłosić do Wojskowej Komisji Uzupełnień, w związku z tym zainteresowanych mieszkańców naszego województwa zapraszamy do WKU w Skierniewicach, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim i Sieradzu.

Szkolenie podstawowe trwa 16 dni dla osób, które nigdy nie odbywały służby wojskowej, natomiast żołnierze rezerwy uczestniczą w 8.dniowym szkoleniu wyrównawczym.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj sił zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Wojsk Specjalnych i Marynarki Wojennej.

9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczęła formowanie w styczniu 2018 roku.

W województwie łódzkim planowane są cztery bataliony lekkiej piechoty rozmieszczone w Zgierzu, Kutnie, Łasku i Piotrkowie Trybunalskim z czego 91 batalion w Zgierzu jest już prawie w pełni sformowany. Dowództwo 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej znajduje się w Łodzi przy ul. Źródłowej 52.

Misja WOT to obrona i wspieranie lokalnych społeczności. W czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. W czasie wojny żołnierze Obrony Terytorialnej będą wsparciem wojsk operacyjnych w strefie działań bezpośrednich, a poza nią stanowić będą siłę wiodącą.

Obecnie w WOT służbę pełni ponad 21 tysięcy żołnierzy..

(mjr Arkadiusz Rubajczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

BkklBkkl

6 5

Zabawa dla dużych dzieci z naszych podatków 10:36, 08.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BandżajBandżaj

1 3

Fajne babki. Może i warto tam wstąpić ? 10:50, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Na koń Na koń

1 1

Jakie to znowu Wojska Obrony Terytorialnej ? - W wersji I uzasadnienia formowania tych WOT-ów (a było to za czasów Macierewicza i Misiewicza)- stało jak byk (choć wygumkowano to później z wersji oficjalnej )- ZADANIEM WOT JEST INWIGILACJA I NEUTRALIZOWANIE GRUP SPOŁECZNYCH NIE AKCEPTUJĄCYCH CH***WĄ ZMIANĘ. Tak więc na pokaz dla ciemnego ludu - KARABINY a w praktyce - PAŁY ZOMOWSKIE. 15:35, 12.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone