Zamknij
REKLAMA

Dożynki w Gminie Kutno. Wielka feta w Strzegocinie

09:09, 16.09.2019 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj
Fotar

Wczoraj w Strzegocinie odbyły się Dożynki w Gminie Kutno. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Mszę świętą dziękczynną w intencji rolników gminy Kutno odprawił w kościele pw. św. Bartłomieja biskup łowicki ks. dr Wojciech Osial.

Na czele korowodu staną: orkiestra dęta OSP w Kutnie, ludowy zespół wokalny Leszczynianki oraz starostowie dożynek wiozący chleb (bryczka). A w korowodzie przemaszerowały: poczet sztandarowy gminy Kutno, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, rolnicy wraz ze sprzętem rolniczym, strażacy w wozach bojowych, delegacje mieszkańców ze wszystkich sołectw gminy oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, władze gminy, zaproszeni goście.

Wśród przybyłych gości znaleźli się senator Przemysław Błaszczyk, poseł Tadeusz Woźniak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła, starosta Daniel Kowalik. Po barwnym korowodzie Święta Plonów i przekazaniu symbolicznych bochenków chleba przez sołtysów wójt gminy Kutno Justynie Jasińskiej, oprócz niej głos zabrali ww goście oraz dyrektor KRUS w Kutnie Ewa Rzymkowska. Następnie na scenę wyszli artyści ludowi, zespół "Leszczynianki" z przyśpiewkami, kapela biesiadna „Okowita", a potem dzieci ze SP w Byszewie i SP w Strzegocinie, młodzieżowa orkiestra dęta Ośrodka Kultury Gminy Kutno, Zespół Pieśni i Tańca „Uśmiech",  Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Ziemi Łąckiej i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Wystąpiły też zespoły muzyczne Quest z Płocka, Imperium aż z Białegostoku. 

Na uczestników Dożynek czekało dużo bezpłatnych atrakcji występy artystyczne, animacje dla dzieci (dmuchane zjeżdżalnie, zamek, karuzela, plac zabaw, eurobungee, malowanie buzi, wata cukrowa), poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich, pieczone świniaki, wojskowa grochówka, grill-bar. A wieczorem od 21.00 zabawa taneczna z zespołem „Okowita". 

Organizatorami Dożynek byli:  Wójt Gminy Kutno, Ośrodek Kultury Gminy Kutno, OSP, KGW, sołectwo Strzegocin. Organizację imprezy wsparło kilkudziesięciu sponsorów i darczyńców. A partnerami organizatorów Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Krajowa Spółka Cukrowa SA, Hodowla Roślin Strzelce, Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi.

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

kolomlynakolomlyna

3 3

Bardzo ładne dożynki, się postarała wójtowa 11:54, 16.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

eBalbinaeBalbina

2 1

Dożynki jak dożynki. Coś się tam działo. Baby się śmiały, chłopy gorzałkę piły. Wystąpił nawet odmładzający się z wielkim trudem i mozołem Zespół Podskakujących i Tupiących Złomów Kutnowskich. Sekcja dziecięca i młodzieżowa super, o tych dojrzałych? szkoda gadać. Ciekawa jestem pieniążków z kasy gminnej wyłożyła na to dożynanie starająca się wójtowa i ile kasiory wziął celibatowy celebryta biskup z sekty rzymsko-katolickiej? Czy ta wójtowa to w dobrą stronę stara się prowadzić błądzące gminne owieczki i baranki? A może w złą? Pozdrawiam wszystkich idących z Żywymi naprzód i sięgających po nowe życie drogą Prawdy, Światłości i Miłości. Szczęść Boże! Niech się darzy w oborze, w komorze, w chałupie i na dworze👍 18:21, 16.09.2019


IgnacIgnac

9 2

|Jaka piękna nocna koszulka. 13:29, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

modna szafamodna szafa

9 0

Denis Russos na dożynkach. 18:37, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

E.UE.U

1 1

Pod patronem Pis, i kiełbasy wyborczej. 06:58, 17.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wskawska

2 0

Wójtowa nie jest z PiSu 07:02, 17.09.2019


bywalecbywalec

1 1

Widać ,że wójtowa wszystkie opcje zaprosiła. 07:01, 17.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone