Zamknij
REKLAMA

Jakie postępy w inwestycji PKP w Kutnie?

08:43, 23.04.2019 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Trwa modernizacja torów i sieci trakcyjnej PKP oraz dworca - peronów w Kutnie. Prace na stacji Kutno rozpoczęły się w lipcu 2017 roku. Do końca 2019 roku prace miały być ukończone. Widać, że już w części są one zrealizowane. 

Generalnie zmieni się wizerunek wszystkich peronów. Nawierzchnie peronów będą miały dotykowe oraz kierunkowe ścieżki ostrzegawcze, pojawią się windy dostępne dla osób niepełnosprawnych i specjalne miejsce oczekiwania, a przejście pod torami zostanie przebudowane i wyposażone w monitoring. Na peronach zostaną też zamontowane wiaty, ławki, elementy małej architektury, nowe oświetlenie, dobre nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych, pojawią się wygrodzenia i barierki - takie były plany. A jak jest? Zobaczcie na zdjęciach.

- Modernizacja stacji w Kutnie przebiega obecnie zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zakończył już prace związane z budową peronu nr 4. Platforma została podwyższona do 76 cm, co ułatwi podróżnym korzystanie z pociągów. Została również wyposażona w elementy małej architektury oraz udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności. Zakończono także część prac przy wymianie torów i sieci trakcyjnej, zamontowano 29 rozjazdów - to niezwykle ważne elementy, które zapewniają bezpieczny i sprawny przejazd pociągów między torami. Obecnie trwają intensywne roboty w przejściu podziemnym. Zasadnicze prace zostały już zakończone pod gotowym peronem nr 4, obecnie wykonawca pracuje w obrębie peronu nr 3. Cała modernizacja stacji planowana jest do końca 2020r. Po przebudowie peronu nr 3 do realizacji pozostanie jeszcze modernizacja peronu nr 2 i 1 oraz przejścia podziemne pod ww. platformami. Po zakończeniu modernizacji uruchomione zostaną także windy na każdym peronie, które ułatwią poruszanie się między peronami podróżnym i osobom o ograniczonej mobilności - informuje Radosław Śledziński Zespół Prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Inwestycję PKP śledzi fotograf Piotr Szatkowski

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

Codzienny podróżnikCodzienny podróżnik

3 1

Kpiny. W takim tempie to minie 10 lat.
Peron IV otwarty, ale WCALE NIE SKOŃCZONY. 17:16, 17.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KutnowianinKutnowianin

2 1

Sprawdzcie ile czasu od podstaw wybudowali dworzec pkp w Bydgoszczy! od zera z budynkiem ! wiecie ile? rok czasu a u nas 2 tory/1 peron ;) 20:47, 17.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

:v:v

0 0

to sie przejedź ulicą Mickiewicza/Majdany/Raszewska i zobacz co się podziało w grupie towarowej 11:21, 18.04.2019


PodróżnikPodróżnik

0 0

I super! Niech robią dalej. Tylko ta rdza spływająca po ścianie na dworcu, nie pasuje 10:03, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

asas

0 0

Tragedia . Szybciej kiedyś łopatą i w konie budowali. 15:00, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone