Zamknij
REKLAMA

Jubileusz 25-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kutnie

15:08, 08.06.2018 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Dziś uroczystości jubileuszu 25-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele św. Wawrzyńca. Następnie zaproszeni goście, uczniowie, absolwenci i kadra ośrodka udali się do Centrum Teatru Muzyki i Tańca, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu. 

Dyrektor Marzena Kurpiewska przywitała zebranych i mogliśmy obejrzeć spektakl "Czas, który płynie w nas"  w wykonaniu uczniów Ośrodka wspieranych przez uczennice z Koła Polonistyczno-teatralnego z Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie Patrycję Gruszczyńską i Justynę Kieszkowską. Gościnnie wystąpiła Edyta Stankiewicz mama ucznia Ośrodka i Mateusz Pajęcki, absolwent. 

Część artystyczną przygotowano pod kierunkiem Katarzyny Stolińskiej,Jolanty Antoniewicz, Agnieszki Sroki Świstak,  Anny Szymczak, Agnieszki Sodulskiej, Doroty Gackowskiej we współpracy z nauczycielkami z "Grabskiego" Dorotą Chojnacką i Haliną Sankowską.

Następnie dyrektor Kurpiewska przedstawiła prezentację multimedialną o historii Ośrodka. Przypomnijmy jego początki. We wrześniu 1985 roku powstała pierwsza klasa dla dzieci niedosłyszących w SOSW na ulicy Przemysłowej, rok później druga. 15 stycznia 1990 powstał Społeczny Komitet Powołania Szkoły dla Dzieci Niedosłyszących przy Poradni Wychowawczo- Zawodowej w Kutnie. 

1 września powołano Szkołę Podstawową nr 13 dla Dzieci Niedosłyszących w Kutnie z siedzibą przy ul. Staszica 8, (obecnie Młodzieżowy Dom Kultury). W tym budynku Ośrodek rozpoczął swoją historię. Po 1990r. mieściła się tu 5 klasowa Szkoła Podstawowa dla dzieci słabo słyszących. Naukę rozpoczęło wówczas  37 uczniów z klas: I, II, III, V i VI.  Z czasem ten budynek stał się zbyt mały jak na potrzeby szkoły. Ze względu na duże trudności lokalowe, jakie powstały po rozszerzeniu liczby klas, podjęto decyzję o zmianie lokalizacji. Od 1 września 1991 roku siedzibą Ośrodka jest budynek przy ul. Kościuszki 24. W 1991r. dokonano uroczystego otwarcia budynku szkolnego z przeznaczeniem dla ośmioklasowej Szkoły Podstawowej i internatu.

26 sierpnia 1999 r., Starostwo Powiatowe powołało Gimnazjum Specjalne nr 5, a 24 sierpnia 2009 roku Zasadniczą Szkołę Zawodową Specjalną nr 7 dla Słabo Słyszących.

Na koniec uroczystości wszyscy spróbowali urodzinowego tortu. A teraz trwa zjazd absolwentów SOSW nr 2 w Kutnie, któremu towarzyszą radość i wzruszenie z powodu spotkań po latach. 

Wkrótce więcej zdjęć.

(O.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

NN

1 0

Wspaniała uroczystość. Gratuluję jubileuszu i składam dyrekcji oraz wszystkim pracownikom życzenia sukcesów w pracy, a uczniom w nauce. 15:37, 09.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone