Temat sprzątania miasta jest na porządku dziennym na kutnowskich portalach i forach społecznościowych. Spacerując po Kutnie widać, że część miasta na przykład centrum jest zadbana, a tereny przy miejskich kamienicach i na obrzeżach miasta są raczej niesprzątane. Na redakcyjną pocztę otrzymaliśmy też zestaw zdjęć z ostatniego miesiąca, na których widać, że dawno nikt z firmy sprzątającej tam nie zaglądał. Okazało się, że chodzi o tereny w zarządzaniu Zarządu Nieruchomości Miejskich w Kutnie.
Na pytanie kto sprząta tereny należące do ZNM, śmiało można powiedzieć nikt, piach, brud i krzaczory zamiast trawników.
Sprawdziliśmy dlaczego ZNM nie dba o czystość przy swoich zasobach. Jak mówi dyrektor Marian Sierpiński, od miesiąca jest nowa firma, która musi się wdrożyć, ponieważ nie zna topografii miasta.
Przetarg na utrzymanie czystości w zasobach ZNM wygrała firma z Kotowic SI-MAX Monika Chowańska, z kwotą 21 689,01 zł brutto za miesiąc pracy przez 7 dni tygodnia. W przetargu brały udział trzy firmy SI-MAX, Megatherm z Opola z partnerem Punkt Center też z Opola i firma z Kutna Markaz. Ostatnia została wykluczona z przetargu.
- Wygrała firma, która złożyła nieco wyższą ofertę, ponieważ kutnowska firma z najmniejszą kwotą została wykluczona z przetargu z powodów formalnych. Firma ma miesiąc na wdrożenie, jeśli rzeczywiście nie będzie pracowała jak trzeba, mamy możliwości wypływające z umowy wyciągania konsekwencji z niewywiązywania się zadań - mówi Sierpiński. - Będziemy w przyszłym tygodniu sprawdzać efekty pracy firmy.
Zapytaliśmy również Biuro Prasowe o to czy Urząd Miasta Kutna również sprawdza wydatkowanie środków publicznych na sprzątanie zlecone przez jednostki podległe. Wkrótce odpowiedź.
wieś nie miasto16:21, 11.05.2018
W Kutnie nie ma trawników tylko chaszcze
mieszkaniec18:04, 11.05.2018
Pani Redaktor, bez przesady, idealnie nie ma , ale nie ma tragedii !!!!
Mieszkaniec 20:31, 11.05.2018
Mieszkam w zasobach ZNM 9 lat i takiego syfu i bałaganu nie pamiętam , nie mówiąc ze jest połowa maja a trawa nie byla jeszcze koszona
mieszczuch23:06, 11.05.2018
czy widać na tych zdjęciach jakiś wyjątkowy syf? raczej nie wyremontowane chodniki i brak pieniędzy na remont zaułków miejskich a na niektórych zdjęciach jest zupełnie przyzwoicie, więc o co chodzi a i dlaczego akurat tylko jedna firma czy spółka, rozumiem : mieszkańcy piszą :-)
mieszkaniec10:34, 17.05.2018
No niestety świadczy to tylko i wyłącznie o nas samych. Widać, że kontenery stoją puste a my wyrzucamy śmieci obok. Nie miejmy do nikogo pretensji jeśli sami nie umiemy zadbać o najbliższe otoczenie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
0 0
Szanowny dżentelmenie trawa była koszona przed majówką może ci umkło:)