Zamknij
REKLAMA

Atrakcyjne oferty nauki na Akademickich Targach Edukacyjnych

13:01, 12.03.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbyły się pierwsze w naszym mieście Akademickie Targi Edukacyjne, które cieszyły się dużym powodzeniem wśród młodzieży. Patronat honorowy nad Targami objął Starosta Krzysztof Debich.

- Targi mają na celu przybliżenie oferty edukacyjnej osobom kończącym szkoły średnie i stojącym przed często trudnym wyborem dalszej drogi kształcenia, dając okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami uczelni uczestniczących w targach.  Oprócz uczelni i szkół policealnych, na targach swoje stoisko miał też  Powiatowy Urząd Pracy, gdzie do dyspozycji odwiedzających targi był doradca zawodowy - mówi Małgorzata Czerwińska  Z-ca Dyrektora PUP.

Inicjatorem Akademickich Targów Edukacyjnych był Mariusz Glinkowski, dyrektor Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Zduńskiej Woli i Sieradzu a partnerem Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie. 
 
Na targach pojawiły się oferty szkół z całej Polski: Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Studium Pracowników Społecznych i Medycznych w Łodzi, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Policealne Szkoły Medyczno-Kosmetyczne w Łodzi, Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Grupa Uczelni Vistula, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie i Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie. 

Przedstawiciele placówek zachęcali młodzież do zapoznania się z atrakcyjną ofertą nauki i rozwijania umiejętności czy talentów. 

MEGA GALERIA 

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Panie starostoPanie starosto

6 0

Panie starosto ręce z kieszeni 18:09, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytamPytam

4 0

A gdzie Kaca i koleżanki? 19:18, 12.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tonton

3 2

Przygotowują hymny pochwalne dla Debicha 09:46, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

królowa Hortensjakrólowa Hortensja

3 3

Przyszła kryska na Matyska. Przyjdzie lacha na Kołacha. Przyjdzie krycha na Debicha. I hymny pochwalne nie pomogą. Sprawiedliwości stanie się zadość!

Bramy domów zamknięte na kłódki
i tabliczki z napisem "zły pies"
Tutaj nikt na nikogo nie czeka
Możesz zostać lub iść tam gdzie chcesz

Dudnią kroki samotne po bruku
Miasto dzisiaj przestało cię znać
Pozostała ci tylko droga
Co na przełaj prowadzi przez świat

Każdy dzień
był przeciwko nam
W każdy dzień
wśród spiekoty szli
Każdy dzień
smagał deszczem w twarz
W każdy dzień
wołał do nich wiatr

Trzeba iść
trzeba dalej iść
Przeciw dniom
Przeciw myślom złym
Przeciw pasmom gór
Przeciw nurtom rzek
Przeciw drodze w deszcz
co nie kończy się

Dni samotne i dni coraz krótsze
Białe noce i noce bez gwiazd
Będziesz szedł, lecz nie dojdziesz do celu
Na złość wszystkim - wśród deszczu, pod wiatr

Każdy dzień
nowe troski niósł
W każdy dzień
tyle gorzkich słów
Każdy dzień
był przeciwko nim
Ciągle szli
Ciągle szli

Trzeba iść... - No to idziemy! Wszyscy! Razem z eKutno i "paracetamolem"! Idziemy po PRAWDĘ.... Tylko PRAWDA nas wyzwoli.... Na co czekacie????.... Trzeba iść!.... Trzeba maszerować!.... Choć droga stroma i śliska, Pchła Szachrajka broni wchodu, zło niech się dobrem odciska, a ze słabością łamać uczmy się za się za młodu!.... Samo się nic nie zrobi! Prawda? 11:52, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone