Zamknij

6 tysięcy osób głosuje w Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Nowa edycja

20:06, 24.04.2024 Ola Rzadkiewicz-Śliwicka Aktualizacja: 17:39, 25.04.2024
Skomentuj fot. Urząd Miasta Kutna fot. Urząd Miasta Kutna

Zastępca prezydenta Zbigniew Wdowiak mówił na środowej konferencji o Kutnowskim Budżecie Obywatelskim. Średnio głosuje w nim około 6 tysięcy mieszkańców. Jak będzie tym razem? Okaże się od 2 do 8 września. Jeszcze jedenaście dni na zgłaszanie pomysłów przez mieszkańców. 

- Przez pięć lat kadencji najwięcej głosów, około 14 tys. oddano na utworzenie placów zabów, 9  tys. na siłownie, strefy rekreacji, boiska, 4 tys. osób głosowało na aranżację skwerów, 3,9 tys. na drogi rowerowe, pan Łukasz Gajewski, który od lat wykorzystuje tę formę zmian w Kutnie, stara się o zmiany w tym zakresie i jest to strzał w dziesiątkę - mówił Z. Wdowiak. - Około 3 tys. głosów na nasadzenia drzew, monitoring miejski, dalej 2,3 tys. głosów na koncerty rockowe, 1,5 tys. na aktywne przejścia, 1,1 tys. na kastrację psów. 

Zbigniew Wdowiak wymienił również projekty związane z promocją czytelnictwa zwiększenia kwoty na Legimi dostęp do platformy do czytania i słuchania książek w różnych formatach i językach oraz nasadzenia róż. 

Zachęcamy do zgłaszania oryginalnych projektów w ramach KBO 

https://kutno.budzet-obywatelski.org/rejestracja

(Ola Rzadkiewicz-Śliwicka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Tarnowskiego i okoliTarnowskiego i okoli

3 0

Agnieszka-masz nasze wsparcie. 21:47, 24.04.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

......

2 1

Niezwykle cieszy fakt, że prezydent wspomniał o Łukaszu Gajewskim, ponieważ ten człowiek robi bardzo dużo, żeby infrastruktura rowerowa w Kutnie była rozwijana. Natomiast warto by było, żeby Urząd Miasta bardziej niż do tej pory z własnej inicjatywy angażował się w budowę dróg dla rowerów, bez czekania na inicjatywy zgłaszane do KBO. Wspaniale, że zbudowano Zieloną Oś, ale jest jeszcze kilka niepołączonych fragmentów dróg rowerowych, które warto byłoby spiąć ze sobą, a nie wszystko da się zrobić z budżetu obywatelskiego, który ma ograniczoną kwotę, jaką można przeznaczyć na projekt. Przykładowo, warto byłoby połączyć drogi dla rowerów na ul. Kasztanowej i ul. Skłodowskiej z tą na Chodkiewicza czy drogi dla rowerów na 1 Maja i Sienkiewicza, przy okazji doprowadzając drogę dla rowerów do dworca kolejowego. Jest więcej takich miejsc, w których przedłużenie dróg dla rowerów wydaje się niezbędne. 09:03, 25.04.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%