Zamknij
REKLAMA

Od dziś w sklepach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów

12:10, 15.10.2020 | Longina Grzegórska-Szpyt PAP
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dziś 15 października br. w godzinach 10-12 w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach i na poczcie obowiązują godziny dla seniorów. Dotyczą one osób powyżej 60. roku życia.

Jak mówił premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, wprowadzenie godzin dla seniorów ma służyć ochronie osób starszych przed COVID-19.

Szef rządu przywołał wówczas statystyki mówiące, że wśród osób zakażonych koronawirusem, które przekroczyły 80-85 rok życia, prawie co piąta - a wśród jeszcze starszych osób, co czwarta - umiera. Wszelkie nasze działania muszą służyć temu, żeby ograniczyć zachorowalność, zwłaszcza wśród osób starszych - tłumaczył Morawiecki. -Wśród osób powyżej 60. roku życia niemal połowa liczby pacjentów jest w szpitalach, a wśród osób, które korzystają z respiratorów, czyli są w naprawdę bardzo trudnym, bardzo ciężkim stanie zdrowia, to już jest 80 proc.Bardzo gorąco apelujemy, żeby osoby starsze pozostały w domach. Tam, gdzie mogą, niech pozostaną w domach.

W związku z epidemią koronawirusa w placówkach handlowych jest wymóg noszenia maseczek ochronnych; sklepy mają obowiązek udostępnienia klientom rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

Od ubiegłej soboty cały kraj znalazł się w tzw. żółtej strefie, w której obowiązuje m.in. zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej.(PAP)

 

(Longina Grzegórska-Szpyt PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

Yellowman WhitepaperYellowman Whitepaper

1 0

Jakie godziny? To jest kpina z ludzi pracy, cieśli, murarzy, prostytutek, mechaników, szklarzy,
komentatorów, elektryków, policjantów etc.
EMERYCI MAJĄ CZAS, MOGĄ POCZEKAĆ W KOLEJCE! 12:42, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dzikundzikun

0 0

jeśli godziny dla seniorów to niech robią w tym czasie-pójdziesz do sklepu o 6.7.8.. seniorzy w kolejce a od 10-12 sklepy puste bo seniorów brak a Ciebie i tak do sklepu nie wpuszczą bo niby ma to służyć ochronie osób starszych-oni sami mają taką ochronę głęboko gdzieś 14:57, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tik taktik tak

1 0

Żydzi na lewo a Araby na prawo. Hetero z wieczora a pedały nocą. Grzyby do południa a reszta ? 16:39, 17.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bim bombim bom

0 0

wieśki w południe, magdy z rana
oj dana, dana 17:55, 17.10.2020


REKLAMA