Zamknij

Testy myśliwskie - jak wyglądają i na czym polegają?

10:30, 17.05.2021 (.) Aktualizacja: 10:32, 17.05.2021
Skomentuj

Zaliczenie testów myśliwskich to absolutna podstawa, który pozwala rozpocząć przygodę jako profesjonalny myśliwy. Bez ich zaliczenia nie masz możliwości zostania pełnoprawnym myśliwym przynależnym do koła łowieckiego. W tym artykule dowiesz się jak zdać ten egzamin bez żadnego problemu!

Obowiązki myśliwego – jakie są?

Każdy myśliwy musi spełniać minimalne wymagania aby przystąpić do braci myśliwskiej. Między innymi to pełnoletniość oraz brak popełnionych wykroczeń w prawie łowieckim. Na terenie Polski jest ponad 120 tysięcy myśliwych, gdzie wszyscy zrzeszeni są w lokalnych kołach łowieckich podległych Polskiemu Związkowi Łowieckiemu (PZŁ).

Wszyscy myśliwi mają z góry określone obowiązki, które muszą wypełniać. W tym zawiera się między innymi dokarmianie zwierząt leśnych, budowanie pasów zaporowych, uprawienie leśnych poletek czy finalnie odławianie zwierzyny. Coroczny odstrzał jest z góry ustalany przez Lasy Państwowe od których koła łowieckie wydzierżawiają tereny, którymi się opiekują.

Jak zostać myśliwym? Kryteria przyjęcia

Zanim rozpoczniecie przygodę jako pełnoprawny myśliwym musicie zaliczyć egzaminy. Aby do nich podejść trzeba spełnić minimalne wymagania, które pozwalają do nich przystąpić. Poniżej znajdziecie komplet wymagań:

Każdy kandydat musi być pełnoletni w dniu przystąpienia do egzaminu;

  • Obywatelstwo polskie;
  • Możliwość korzystania z pełni praw obywatelskich;
  • Kandydat nie mógł być karany za wykroczenia i przestępstwa wymienione w prawie łowieckim;
  • Kandydat musi złożyć deklarację oraz opłacić egzamin;
  • Każdy kandydat musi odbyć roczny staż w kole łowieckim;
  • Jeżeli spełniacie powyższe wymagania to możecie przystąpić do egzaminu. Jeżeli jeszcze jesteście na stażu to możecie złożyć podanie o egzamin na myśliwego. Ważne aby w dniu egzaminu spełniać wszystkie wymagania.
  • Egzamin myśliwski w praktyce – jak wygląda?
  • Egzamin łowiecki dzieli się na trzy osobne etapy:

Podczas części pisemnej odpowiecie na 100 pytań zamkniętych. Z czego 30 pytań dotyczy stricte bezpieczeństwa podczas polowania a pozostałe 70 ogólnych pytań związanych z łowiectwem. Tutaj znajdziecie przydatne arkusze egzaminacyjne, które pomogą Wam przygotować się do zdawania testów- https://odpowiedzi.com.pl/home/22-testy-mysliwskie-z-odpowiedziami.html.

Kolejnym etapem jest egzamin pisemny, który jest niemal identyczny jak część pisemna, ale musisz odpowiadać ustne.

Egzamin strzelecki polega na strzelaniu do określonych celów. Aby zaliczyć egzamin należy oddać odpowiednią ilość celnych strzałów do celów:

Strzały do rzutek – strzały celne 4/10

Strzały do „zająca” – strzały celne 4/10

Strzały do „rogacza” – minimum 3x7 / 5 strzałów.

Obowiązkowo należy zaliczyć wszystkie etapy egzaminu. W innym przypadku trzeba powtórzyć całość egzaminu od początku w innym terminie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Kot Kot

2 4

To psychopaci - żaden normalny człowiek nie zabiją dla przyjemności - powinni być kierowani na leczenie psychiatryczne a jeżeli to nie pomoże to niech pracują w rzeźniach przy uboju !!! 13:02, 17.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%