Zamknij

5 najpopularniejszych miejsc montowania sejfu 

13:43, 15.01.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:07, 15.01.2021

Kupiłeś sejf i nie wiesz, gdzie go zamontować? Jest kilka miejsc, w których najczęściej instaluje się te skrytki. Warto je znać i wiedzieć, co jest ważne, przy ich wyborze.  

Sejf za obrazem i w szafie 

Sejf za obrazem jest chyba najpopularniejszym motywem przewijającym się w filmach kryminalnych. Umiejscowienie skrytki za dziełem sztuki ma swoje zalety i wcale nie jest złym rozwiązaniem. Najlepiej jest zaplanować takie miejsce już na etapie projektowania domu. Montaż sejfu w ścianie nie polega jedynie na wywierceniu otworu i zainstalowaniu skrytki. Należy wziąć pod uwagę grubość ściany i jej wytrzymałość. Skrytka powinna być zamontowana w ścianie nośnej, która jest odpowiednio wzmocniona. W takim wypadku, podczas jej uszkodzenia nie dochodzi do zniszczenia całego budynku. Instalacja sejfu w ścianie działowej również jest możliwa, choć wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim, ścianki działowe są cieńsze niż nośne, więc będzie miał niewielką głębokość. Można stworzyć dobudowę dla skrytki w sąsiednim pomieszczeniu w postaci np. fałszywego filaru. 

Sejf w szafie zazwyczaj instaluje się w tylnej części mebla albo kotwiczy się go zupełnie w ścianie lub podłodze. To miejsce montażu jest dobre, bo nie rzuca się od razu w oczy.  

Sejf pod biurkiem albo pod łóżkiem 

Sejfy pod biurkami są zazwyczaj niewielkie, najczęściej przechowuje się w nich klucze albo sprzęt mobilny. Montowane są w formie skrytek lub wysuwanych półek. Wysokiej klasy model sejfów pod biurko dostępne są na: https://www.hartmann-tresore.pl/.  

https://www.youtube.com/watch?v=Y51Ve1MVO44

Sejf pod łóżkiem, jest najbezpieczniejszym miejscem w sypialni. Najczęściej występuje on w formie skrzyni lub walca. Warto wybrać skrytkę pod łóżkiem, jeśli zamierzamy korzystać z niej sporadycznie. Codzienne otwieranie sejfu pod meblem może być uciążliwe. W przypadku częstego użytkowania, lepiej jest zdecydować się na sejf w szafie albo w ścianie.  

Sejf w szufladzie 

Jak się okazuje, użytkownicy często przechowują sejfy w szufladzie. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, zwłaszcza, że włamywacz może po prostu zabrać skrzynkę ze sobą.  

Może się wydawać, że instalowanie sejfu w łatwo dostępnym miejscu jest ryzykowne. Zależy to jednak nie od umiejscowienia skrytki, ale od jej zabezpieczenia. Sejf w szafie, zakotwiczony w ścianie jest dobrym rozwiązaniem mimo przewidywalnej lokalizacji. Poza tym, niektóre skrytki muszą być ulokowane w konkretnych pomieszczeniach np. prywatny sejf szefa w jego gabinecie.  

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%