Zamknij

Z bólem pięt daleko nie zajedziesz!

09:11, 26.11.2020 (.) Aktualizacja: 09:11, 26.11.2020
Skomentuj

Pękające pięty to jedno z zajęć dla podologa. To bardzo nieprzyjemna sprawa. Pamiętaj, że są one bardzo obciążone podczas naszej aktywności. Przeważnie ból pięt spowodowany jest uszkodzeniem tzw. powięzi podeszwowej, dzięki której, kość piętowa łączy się z innym częściami stopy. Na podstawie tego artykułu dowiesz się co jest przyczyną pękających pięt, jak zapobiegać tej dolegliwości oraz o leczeniu przez podologa.

Przyczyny pękania pięt

Najpopularniejsze przyczyny to skłonności genetyczne, czy też źle dobrane obuwie, które przeważnie jest ciasne i nasza stopa "nie oddycha". Kolejnymi przyczynami są: nadwaga czy brak odpowiedniej higieny. O ile za genetykę nie odpowiadamy, to na pozostałe aspekty możemy mieć wpływ. Zaniedbanie pięt powoduje powstanie rogowacenia skóry, która w efekcie będzie pękać, co może być przyczynkiem do rozwoju bakterii. Nie ma co bagatelizować pierwszych objawów i zacząć od regularnego moczenia nóg w wodzie, po dbanie poprzez różne kremy, jednak bardzo często jest już na to za późno i trzeba odwiedzić podologa.

Jak zapobiegać pękaniu pięt

Przede wszystkim mówimy tutaj o sytuacji, w której nasze stopy nie jest jeszcze w opłakanym stanie. Przede wszystkim dbajmy o właściwą higienę nóg - jeżeli masz nadwagę i odczuwasz problemy ze stopami, to dobrym rozwiązaniem jest moczenie nóg w wodzie z solą bocheńską, czy też noszenie odpowiedniego obuwia. Ponadto latem nie chodź w obuwiu syntetycznym, tylko pozwól oddychać stopie - nie chcesz z pewnością w przyszłości płakać nad losem swoich stóp. Najważniejsze jest dbanie o siebie i nie doprowadź do stanu, w którym mówiąc krótko, ważysz za dużo. Warto też rozważyć szkolenia z podologii które pozwolą lepiej poznać ten aspekt zdrowia.

Najskuteczniejsze panaceum, czyli wizyta u podologa

Nie ma powodów do wstydu, że jesteś mężczyzną i odwiedzasz specjalistę. Leczenie pękających stóp jest całkowicie bezbolesne. Polega ono na usuwaniu za pomocą frezarki nadmiernej ilości skóry rogowej. Po zakończeniu zabiegu zostaje nałożona odpowiednia maseczka, dzięki której stopy otrzymują ulgę po zabiegu. Po jej ściągnięciu podolog starannie wmasowuje pozostałości maseczki. Zabieg kończy się założeniem odpowiedniego opatrunku. Jednocześnie należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych; bywa, że pacjenci są przekonani o własnych racjach i zaniedbują obowiązek skontrolowaniu stanu stopy. Dzięki regularnym kontrolom prowadzący leczenie oceni jakie kosmetyki stosować w celu zapobiegania w przyszłości podobnym sytuacjom.

Jeżeli zauważysz, że taka sytuacja ma miejsce w przypadku Twoich stóp, nie ma na co czekać. Zdrowie ma się tylko jedno, a zakładamy, że latem chcesz prezentować swoje stopy opalając się na plaży. Zaniedbanie stóp może doprowadzić nawet to amputacji kończyny

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%