Zamknij

Jak nauczyć się tworzenia stron na WordPress?

11:56, 22.09.2020 (.) Aktualizacja: 11:56, 22.09.2020
Skomentuj

Niezależnie od tego czy chcesz stworzyć stronę internetową swojej firmy (lub chcesz w ten sposób zaprezentować światu swoją pasję) czy planujesz nauczyć się tworzenia stron by z czasem wprowadzić tą usługę do swojej działalności, w tym krótkim wpisie chcę Cię zachęcić do poznania możliwości jakie daje system WordPress.

Dlaczego właśnie WordPress?

Ponieważ jest to świetny system na start, kiedy nie masz umiejętności programowania jak również dlatego, że możesz go użyć do tworzenia nie tylko prostych stron wizytówkowych ale również złożonych projektów jak sklepy czy funkcyjne serwisy www -np z lokalnymi ogłoszeniami.

Co wyróżnia system WordPress?

Popularność - WordPress jest obecnie najczęściej wybieranym systemem CMS na świecie. Jego udział w rynku systemów do zarządzania treścią wynosi ponad 60%, i pozostawia daleko w tyle inne tego typu systemy jak Joomla, Wix czy Drupal. Dzięki temu bez trudu znajdziesz w sieci wsparcie na różnego rodzaju grupach, formach w mediach społecznościowych gdzie pasjonaci WordPressa dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Prostota - to bardzo przyjazny system dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z tworzeniem stron, WordPress jest niezwykle intuicyjny i łatwy do opanowania.

Skalowalność - na WordPress możesz stworzyć prostą stronę www, którą będziesz rozbudowywać o kolejne funkcje, dzięki systemowi wtyczek i motywów bez konieczności tworzenia wszystkiego od nowa. Dzięki instalacji kolejnej wtyczki twoja strona www może zostać wzbogacona o moduł sklepu, bloga, funkcje rejestracji wizyt i wiele wiele innych, po prostu wybierasz odpowiednią wtyczkę (czyli skrypt odpowiadający z daną funkcjonalność) i gotowe!.

Koszty uruchomienia - system WordPress jest oparty na na bezpłatnej licencji GNU (GPL), a więc pobierasz go bezpłatnie i możesz go używać także do celów komercyjnych 

Wtyczki i motywy - wtyczki to skrypty odpowiedzialne za konkretne funkcjonalności na Twojej stronie, jak chociażby WooCommerce - będąca wtyczką wzbogacającą stronę o funkcję sklepu internetowego. W repozytorium WordPress masz dostęp do 57 000 darmowych wtyczek i ogromnej ilości wtyczek płatnych. Motywy odpowiadają za wizualną część serwisu.  

Przyjazny dla SEO - dzięki wbudowanemu systemowi tagów i komentarzy WordPress wspomaga pozycjonowanie stron www, dodatkowo istnieją specjalne wtyczki dedykowane SEO.

Jak nauczyć się WordPressa?

Mądrze i systematycznie. Jak już zostało powiedziane, w sieci znajdziesz mnóstwo materiałów, z których możesz czerpać wiedzę: filmy instruktażowe na Youtube, poradniki na stronach blogerów promujących WordPress itp.

Ja jednak rekomenduję Ci, jeśli chcesz się nauczyć szybko i dobrze pracować z WordPressem dobry kurs WordPress.

Dlaczego kurs WordPress?

Dzięki kursowi zaoszczędzisz masę czasu i energii. Twoja wiedza zostanie usystematyzowana, nauczysz się jak zacząć pracę z WordPress ale również otrzymasz wiele cennych informacji o przydatnych i popularnych wtyczkach i motywach, zobaczysz jak możesz rozbudowywać swoją stronę, dowiesz się jak ją promować, jak wykorzystać narzędzia dedykowane SEO.

Dzięki temu, że Twój mentor poprowadzi Cię krok po kroku unikniesz wielu błędów, zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy, a przede wszystkim przekonasz się jak łatwa i przyjemna jest praca z WordPressem, co może nie być Ci dane jeśli będziesz szukał po omacku, natrafiając na różne, niekiedy sprzeczne informacje, co w konsekwencji spowoduje, że będziesz czuć się sfrustrowany, a Twoja wymarzona strona nadal będzie w fazie „Lorem Ipsum”.

Czym się kierować przy wyborze kursu?

Treścią i poziomem zaawansowania - przed wyborem kursu dobrze jest sprawdzić jaki materiał zostanie omówiony na kursie, oczywiście idealną opcją jest kurs kompleksowy, nawet jeśli już „coś tam wiesz”, wato usystematyzować tą wiedzę.

Aktualnością materiału - Sprawdź koniecznie kiedy materiał został opracowany i czy kurs jest na bieżąco aktualizowany? Czy masz dostęp do aktualizacji i na jakich zasadach?

Osobą prowadzącego - obejrzyj choć fragment materiału, zobacz jakiego słownictwa używa prowadzący, czy wszystko jest zrozumiałe, zwróć również uwagę na jakość nagrania, niby oczywiste rzeczy ale niestety niekiedy może się okazać, że nagranie głosu jest tak ciche, że nic z tego nie rozumiesz.

Opiniami innych użytkowników - zobacz co inni mówią o kursie, postaraj się ustalić czy są to osoby realnie istniejące (czy podpisują się imieniem i nazwiskiem, a może też podają adres strony, którą po kursie stworzyli? Takie rekomendacje są z pewnością bardziej wartościowe niż podpisy Ali, Oli i Gosi, pod zdjęciami pobranymi z serwisu typu stock.

Opieką posprzedażową - dowiedz się czy możesz liczyć na wsparcie po zakończeniu kursu i w jakim zakresie jest to wsparcie. Nawet po najlepszym kursie WordPress na pewno pojawią się pytania w trakcie pracy nad stroną.

Powodzenia!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%