Zamknij
REKLAMA

Dotacje i dofinansowanie do fotowoltaiki oczami eksperta

14:39, 22.07.2020 | (.)
Skomentuj

Polacy biorą pd uwagę zmieniającą się politykę energetyczną w Polsce i w ramach Unii Europejskiej. To całkiem zrozumiałe, w dobie zmian i regulacji prawnych w zakresie emisji CO2, stałe i bezpieczne taryfy energetyczne są bardzo pożądane. Biorąc pod uwagę dodatkowe korzyści ekonomiczne oraz ekologiczne, fotowoltaika dla domu wydaje się bardzo atrakcyjną inwestycją. O dofinansowania do fotowoltaiki oraz zalety OZE zapytaliśmy serwis brewa.pl.

Dofinansowanie do fotowoltaiki w programie Słoneczny Dom

Istnieje szereg programów, które mają na celu dotacje na fotowoltaikę dla domów jednorodzinnych. Mogą z nich korzystać polskie gospodarstwa domowe i… robią to wcale chętnie! Sumaryczna moc instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju jest jedną z najwyższych w EU i ciągle rośnie. Jednym z atrakcyjnych programów Słoneczny Dom. Fotowoltaika staje się dzięki niemu na wyciągnięcie ręki wielu Polaków.

Słoneczny Dom to program, który przewiduje dofinansowanie fotowoltaiki dla inwestorów prywatnych w formie kredytów na preferencyjnych warunkach. Dzięki niemu możliwa jest jednorazowa dotacja, pokrywająca koszty inwestycyjne, dzięki czemu instalacja fotowoltaiczna może być zrealizowana szybko i sprawnie. Decyzja na przyznanie kredytu rozpatrywana jest przez bank w zaledwie 24 godziny, a pełne środki do wykorzystania na ten cel przelewane są w 30 dni od decyzji. To dofinansowanie do fotowoltaiki od Brewa.pl na bardzo jasnych warunkach, korzystne dla polskich gospodarstw domowych i otwierające im bezpośrednią drogę do swojej własnej, małej elektrowni solarnej.

Fot. Brewa.pl - dofinansowania do fotowoltaiki

Fotowoltaika: dofinansowanie Słoneczny Dom – jakie korzyści?

To program, który pozwala na instalacje fotowoltaiczne dla domu jednorodzinnego wielu Polakom. Fotowoltaika jest źródłem taniej i zielonej energii, po okresie zwrotu inwestycji staje się bardzo oszczędna w porównaniu z energią pobieraną z sieci. Co ważne, w programie Słoneczny Dom nie jest wymagana wysoka wpłata własna. Z korzyścią dla inwestora jest także odroczenie pierwszej spłaty aż o 3 miesiące. Jak podaje brewa.pl, kredyt na instalację fotowoltaiczną dla domu jednorodzinnego może zostać rozłożony nawet na 60 miesięcy, przy oprocentowaniu rocznym na poziomie 3,6%. Wszelkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu – szybko, sprawnie, bezpiecznie i komfortowo.

Zalety fotowoltaiki najlepiej pokazują liczby, a konkretniej oszczędności gospodarstw domowych, które zdecydowały się na instalacje fotowoltaiczne do domów jednorodzinnych. Posłużmy się przykładem: dla instalacji solarnej o mocy 4,5 kWp roczne rachunki za prąd wyniosły klienta w sumie 2 300 zł. Montaż instalacji fotowoltaicznej pozwolił zmniejszyć rachunki roczne za energię do 260 zł. To ponad 90% oszczędności rok do roku. Łatwo zobrazować sobie jak wielkie oszczędności będzie generował taki system fotowoltaiczny po 5-letnim okresie spłaty.

Szczegóły programu Słoneczny Dom, oferty, wsparcia technicznego projektu oraz montażu instalacji fotowoltaiki znajdują się na stronie brewa.pl. Specjaliści na zlecenie przygotowują kosztorys, dobierają wielkość instalacji fotowoltaicznej / ilość paneli fotowoltaicznych oraz prowadzą przez cały proces, aż do ukończenia projektu.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

ZainteresowanaZainteresowana

0 0

W oczach wyczytasz wszystko
Każdą zmianę nastroju
Wzrokiem zapalisz ognisko
Wzrokiem ruszysz do boju

Oczy zwierciadłem wnętrza
Chociażby chciały nie skłamią
Spojrzeniem wnikając do serca
Ogrzeją go lub poranią

W oczach wszystko zobaczysz
Niczego skryć nie są w stanie
Od bezdennej rozpaczy
Po miłości oddanie...
A Ty Kocie, co w nich ujrzałeś? 14:41, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

koTkoT

0 0

Czy te oczy mogą kłamać? Chyba nie!
Czy ja mógłbym serce złamać? I te pe...
Kiedyś to zrozumiesz sama, to był błąd.
Czy te oczy mogą kłamać? Ależ skąd!

Zdaje mi się, że widzę Prawdę, Światłość i Miłość... gdzie?
Przed oczyma duszy mojej.
-------------------------------------------------
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.

Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,
Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.
Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!
Miej serce i patrzaj w serce!
23:46, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA