Zamknij
REKLAMA

Albania - wschodząca gwiazda na mapie turystycznej Europy

15:36, 20.08.2019 | (.)
Skomentuj

W Europie znajduje się mnóstwo państw, które trzeba odkryć. Dzisiaj proponujemy coś niestandardowego.

Wystarczy zerknąć na mapę https://www.worldmap.pl/europa/. Jedne z nich są bardzo popularne i chętnie odwiedzane, inne nadal stanowią zagadkę. Od pewnego czasu kojarzona z latami komunizmu Albania staje się państwem wzbudzającym zainteresowanie. Warto się tam wybrać, dostrzec zalety miejsca, docenić jego zabytki, krajobrazy. To jeden z tych nieoczywistych krajów, a te nie bez powodu są tak fascynujące.

Co warto zobaczyć?

Na początek proponujemy wizytę w Tiranie. Miasto będące stolicą Albanii jest pełne kontrastów i chyba przede wszystkim dlatego należy spędzić tam nieco czasu. Obowiązkowe punkty w planie wycieczki to meczet i muzea. Tirana prężnie się rozwija i w niedalekiej przyszłości zaskoczy swych gości. Można polubić tą stolicę lub nie, ale z pewnością nikt nie pozostanie wobec niej obojętnym. Kolejnym miastem wartym polecenia jest Szkodra z ruinami średniowiecznej twierdzy, katedrą i zabytkowymi domami.

Koniecznie trzeba też odwiedzić miejsca wpisane na listę UNESCO. Pierwsze z nich to miasto Berat, zwane miastem tysiąca okien, drugie to miasto srebrnych dachów – Gjirokastra. Podczas planowania wypoczynku przydać się może szczegółowa mapa Albanii - https://www.worldmap.pl/albania/. Każdy, kto lubi solidnie przygotować się do podróży powinien się z nią zapoznać.

Cudna przyroda

Albania, to idealny kraj dla miłośników dzikiej przyrody. Rzeki, kaniony, góry – widoki, jakie tam czekają są ujmujące i nawet najbardziej wymagający turyści będą pod ich wrażeniem. Odpoczynek w ciszy, spokoju, w towarzystwie niesamowitych pejzaży przyniesie mnóstwo radości, pozwoli odciąć się od codziennych trudności i odreagować stres. Nie od dziś wiadomo, że przyroda działa kojąco.

Rewelacyjnie prezentuje się wioska Theth w Górach Północnoalbańskich. Stanowi ona bardzo malowniczy zakątek. Jest to jedna z najbardziej izolowanych osad na całym naszym kontynencie. Dlatego tym bardziej należy ją zobaczyć. Pobyt w tak nietypowym miejscu bez wahania nazwiemy pouczającym doświadczeniem.

Plażowanie w Albanii

Chyba nikt nie zaprzeczy, że wybrzeże w Albanii jest mocnym atutem kraju. Jego północna część zapewnia plaże piaszczyste z łagodnym wejściem do wody. Uwielbiają je rodzice podróżujący ze swoimi pociechami. Natomiast południowe wybrzeże obejmuje niezwykły fragment linii brzegowej. Nazywany jest Albańską Riwierą. Turystów kuszą tam wysokie góry, klify, czy żwirowe plaże.

Kiedy wyjechać?

Decydując się na wypoczynek w szczycie sezonu, czyli w lipcu oraz sierpniu należy mieć świadomość, że turystów tam nie zabraknie. Większy spokój czeka w czerwcu i we wrześniu. Wtedy też ceny są niższe, co jest dodatkowym plusem. Wszystkich planujących relaks w Albanii zachęcamy do skorzystania z serwisu https://www.telepogoda.pl/albania/, gdzie znajduje się wiele cennych informacji na temat warunków pogodowych.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone