Zamknij
REKLAMA

Wózki widłowe wysokiego składowania, a produktywność operatora

13:33, 29.07.2019 | (.)
Skomentuj

Wybierając wózek widłowy wysokiego składowania koncentrujemy się na takich cechach jak szerokość korytarza roboczego, w którym wózek Reach Truck będzie pracował, wysokość podnoszenia czy też cena danego urządzenia. Bardzo często zapominamy o parametrze, który jest kluczowy z punktu widzenia wydajności całego procesu logistycznego. Zapominamy o szeroko rozumianej ergonomii przekładającej się na komfort pracy, poczucie bezpieczeństwa, a co za tym idzie produktywność człowieka, który na danym urządzeniu będzie ten proces realizował.

Wózki widłowe jako wydajne narzędzie pracy

Wózki widłowe są narzędziem pracy operatora. Jest to truizm, ale również punkt wyjścia dla wielu producentów wózków podnośnikowych. Wyobraźmy sobie wózek widłowy wysokiego składowania, który przy manewrowaniu ładunkiem na wysokości, przykładowo 8 metrów, nie daje poczucia pewności. Wózek widłowy Reach Truck to produkt, który jest bardzo często reprezentatywny i definiuje danego dostawcę wózków widłowych. Jeden z największych dostawców tego typu urządzeń na świecie, amerykański Crown podchodzi do powyższego zagadnienia bardzo poważnie. Wózki widłowe elektryczne Crown są znane z solidnej konstrukcji oraz z designu zorientowanego na operatora. Crown stawia sobie z punkt honoru zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy dla użytkownika danego urządzenia. Wózki widłowe Crown dostępne są na stronie https://wozkicrown.pl/wozki-widlowe/.

Udźwig resztkowy wózka widłowego

Wózek widłowy wysokiego składowania powinien cechować się niskim udźwigiem resztkowym. Ważne zatem jest, aby sprawdzić spadki udźwigu danego wózka w zależności od wysokości na jaką ma podnosić. Wózek widłowy Reach Truck, który przy udźwigu nominalnym 1600 kilogramów będzie w stanie podnieść ładunek o takiej wadze na wysokość 8 metrów będzie prawdopodobnie cechował się konstrukcją przekładającą się na bezpieczeństwo i komfort pracy operatora. Dodatkowo, może okazać się, że chcąc zainwestować w wózek widłowy, który ma składować produkty o wadze 1600 kilogramów na wysokości 8 metrów, musisz kupić wózek o udźwigu nominalnym 2000 kilogramów. Wózek Reach Truck o udźwigu nominalnym 2t dla ładunku tona sześćset? Tak! Gdyż producent zdecydowała się „odchudzić” konstrukcję, przez co wózek widłowy posiada duże spadki udźwigu na wysokości. Poza bezpieczeństwem użytkowania, przekłada się to bezpośrednio na cenę (przecież musisz kupić większy wózek!), większą baterią oraz szerszy korytarz roboczy. Reasumując, jak wózek widłowy wysokiego składowania to koniecznie taki z niskimi spadkami udźwigu na wysokości.

Wózek widłowy jest dla operatora

Kolejny element, na który z całą pewnością musimy zwrócić uwagę wybierając wózek widłowy wysokiego składowania to komfort i bezpieczeństwo użytkownika. To operator spędza na danym urządzeniu po kilka godzin dziennie. Przedział pracy w wózku bocznym powinien mieć odpowiedni rozmiar, a dach ochronny musi gwarantować doskonałą widoczność. Bardzo ważne cechy w wózku Reach Truck to również szeroki oraz nisko ulokowany stopień do wsiadania oraz wysiadania czy też regulowana kolumna kierownicy. Istotna jest także widoczność końcówki wideł. Przy manewrowaniu ciężki ładunkiem pracę ułatwiają znaczniki zarówno od góry, jak i od dołu wideł oraz wyposażenie dodatkowe takie jak kamera lub system preselekcji poziomów. Ważny jest również czytelny wyświetlacz, na którym znajdą się wszystkie niezbędne, ważne dla operatora informacje oraz menu w języku polskim.

Wydajny wózek widłowy Reach Truck

Co wpływa na fakt, że dany wózek Reach Truck jest wydajny? Ważnym elementem, który należałoby przeanalizować jest prędkość podnoszenia oraz opuszczania, na całej wysokości masztu. Zdarza się bowiem, że różnice w zależności od producenta mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Ważne jest także środowisko robocze w jakim wózek widłowy Reach Truck będzie pracował. Jeśli jest to chłodnia lub mroźnia wózek musi być odpowiednio zabezpieczony. Charakter pracy również ma znaczenie. Każdy chce uniknąć kosztownych przestojów. Dobrze jest sprawdzić, czy wózek boczny jest wystarczająco wytrzymały, solidny i stabilny oraz czy ma odpowiedni akumulator lub możliwość jego szybkiej i bezpiecznej wymiany bądź też doładowywania. Na samym końcu, ale nie mniej istotne od powyższych – koszty serwisowe. Okres gwarancji, częstotliwość przeglądów, koszty eksploatacji oraz dostęp serwisowy. Przy zakupie wózka widłowego wysokiego składowania należy zastanowić się nad całkowitym kosztem posiadania danego urządzenia.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone