Zamknij
REKLAMA

Jak nosić pierścionek zaręczynowy? Poznaj wytyczne, którymi warto się kierować!

11:55, 25.07.2019 | (.)
Skomentuj

Pierścionek zaręczynowy jest bez wątpienia najcenniejszą biżuterią, jaka mężczyzna może podarować swojej wybrance. I nie chodzi tu o cenę, ale o wartość emocjonalną. Wspomniane kosztowności towarzyszą bowiem zaręczynom – chwili, w której podejmuje się decyzję o wspólnym życiu z daną osobą, zaczyna planować ślub i dzieli się szczęściem z rodziną. Wokół pierścionka narosło wiele tradycji i reguł jego noszenia. W poniższym artykule poznasz je wszystkie i sama zdecydujesz, czy im hołdować, czy może wypracować własny styl zakładania tej biżuterii.

Sprawdź, na której ręce powinien znajdować się pierścionek. Skąd wynikają różnice?

Jeśli moment zaręczyn wciąż jest przed Tobą, z pewnością zastanawiasz się, na jakiej dłoni trzeba nosić tę szczególną biżuterię. Gdy podpatrujesz mijane narzeczone, zauważasz, że zwykle zakładają pierścionki zaręczynowe na prawą rękę, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych przeznaczona jest do tego lewa dłoń. I tak było również w Polsce, do czasu powstania styczniowego w 1863 roku. Po jego upadku kobiety, aby podkreślić żałobę po poległych narzeczonych, przełożyły pierścionki na prawe dłonie. Od tego momentu w polskiej kulturze właśnie tam nosi się symbole zaręczyn. Nowy zwyczaj przyjął się bardzo szybko, choć do dziś można mieć wątpliwości, na którą rękę zakładać pierścionek z salonu jubilerskiego Jast, zwłaszcza, gdy oboje narzeczeni są zdrowi i szczęśliwi.

Pozostaje jeszcze jedna, istotna kwestia: palec, na jakim nosi się pierścionek zaręczynowy

Wiesz już, która ręka jest według Ciebie odpowiednia do zakładania zaręczynowej biżuterii. Teraz pora na zdecydowanie, jaki palec najbardziej się do tego celu nadaje. W większości krajów, także w Polsce, jest to palec serdeczny. Dlaczego właśnie on? Głównie ze względu na głębokie znaczenie, które posiada. Mówi się, że ma połączenie bezpośrednio z sercem, dlatego symbol miłości założony na niego będzie pomagał w codziennym podsycaniu uczuć. Istnieje też inna teoria; do jej poznania konieczne okaże się przeprowadzenie eksperymentu. Złóż dłonie tak, aby stykały się ze sobą opuszkami. Środkowe palce zawiń do środka i złącz kostkami. Teraz spróbuj po kolei rozstawiać poszczególne palce. Kciuki rozdzielisz szybko – one oznaczają rodziców, od których się wyprowadzisz. Z palcami wskazującymi także nie ma problemów. To Twoje rodzeństwo, kiedyś również założy własne rodziny. Środkowych nie trzeba rozdzielać, bo symbolizują Ciebie. Małe palce to Twoje dzieci, jakie po latach wyfruną z gniazda. Natomiast palców serdecznych, oznaczających wybranka serca, nie da się rozłączyć. Małżonkowie dążą do tego, by spędzić ze sobą całe życie, dlatego dbają o uczucia i to, co ich połączyło, przez długie lata. Dlatego pierścionek zaręczynowy od firmy Jast najlepiej nosić na palcu serdecznym, żeby dodatkowo uwypuklić jego piękną symbolikę.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone