Zamknij
REKLAMA

Wakacje 2019 - 3 porady dla planujących urlop

14:02, 01.07.2019 | (.)
Skomentuj

Co roku w naszym kraju zwiększa się liczba osób, które decydują się na wakacyjny wyjazd. Niemal połowa z nas wyjedzie poza własne miejsce zamieszkania, z czego prawie co druga osoba wybierze wakacje za granicą. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali gdzie, ani czy jechać, przygotowaliśmy krótki poradnik. Z niego można się dowiedzieć:

  • kiedy zarezerwować wczasy?
  • gdzie wybrać się na wakacje?
  • jaka jest oferta biur podróży?

 

Kiedy zarezerwować wczasy?

Rezerwacja odpowiedniego miejsca i terminu wyjazdu to jedna z najważniejszych decyzji w czasie roku. Zwłaszcza jeśli na wczasy wybieramy się w większym gronie. Bardzo modnym i popularnym sposobem na wybór miejsca wyjazdu, są oferty last minute. Taki sposób polega na wyborze najbardziej korzystnej oferty, jaka przygotują nam biura podróży na kilka dni przed wyjazdem. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno niska cena. Wadą może być pewna losowość takich wczasów. W zasadzie do ostatnich dni przed wyjazdem nie jesteśmy pewni, w jakie miejsce się udamy.

Drugą opcją są wczasy rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, czyli tak zwane first minute. Tutaj sytuacja jest analogiczna, tylko na zakup wczasów decydujemy się najczęściej jeszcze w czasie trwania poprzednich wakacji. Właśnie wtedy rusza sprzedaż wycieczek i biura podróży chcą zapewnić sobie ich rentowność. Zaletą tego sposobu na pewno będzie fakt, że już dużo wcześniej poznamy miejsce podróży i będziemy w stanie lepiej się przygotować do warunków, jakie zastaniemy na miejscu.

Gdzie wybrać się na wakacje?

Wybierając wyjazd wakacyjny, warto wziąć pod uwagę wiele czynników.  Często jednak po prostu brakuje nam pomysłów na to, w jakie miejsce się wybrać. Jeśli pytanie: gdzie jedziemy na wakacje? pojawia się w naszej rodzinie co roku, warto zdać się na ślepy los. Oferty last minute pozwolą nam wybrać się w miejsca, których nawet nie braliśmy pod uwagę. Ciekawą opcją jest także śledzenie promocji na bilety lotnicze. Wiele portali, które oferuje rezerwację połączeń lotniczych, często ma też w swojej ofercie informacje o bazie noclegowej. Kupując bilety lotnicze, możemy za jednym zamachem zarezerwować zakwaterowanie i w ten sposób zorganizować sobie wyjazd na wakacje.

Jaka jest oferta biur podróży?

Wybór wakacyjnego celu naszej podróży zależy od kilku czynników. Na pewno jednym z najważniejszych są środki finansowe, jakie jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Może to zmusić nas do wyjazdu na wakacje w mniej atrakcyjne miejsce. Jednak wystarczy dłuższą chwilę poświęcić na zobaczenie oferty biur podróży, by przekonać się, że najbardziej popularne kierunki na wakacje wcale nie muszą być bardzo drogie. Doba w hotelu w Kołobrzegu może kosztować już 50 złotych, a w tureckiej riwierze niespełna 100 złotych.

 

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone