Zamknij
REKLAMA

Tanie paczki do Anglii - o czym należy pamiętać wysyłając międzynarodową przesyłkę

13:00, 01.07.2019 | materiały partnera

Rozwój sklepów internetowych oraz wszelkiego rodzaju usług online sprawił, że usługi kurierskie stały się naszą codziennością. Korzystamy z nich niezależnie od pory roku. Pracując w biurze praktycznie przez cały rok współpracujemy z firmą kurierską wysyłając przesyłki z ważnymi dokumentami. Coraz chętniej kupujemy online ubrania i buty, również w zagranicznych sklepach internetowych. W podobny sposób kupujemy także sprzęt komputerowy oraz RTV-AGD, a nawet robimy zakupy spożywcze. We wrześniu czekamy na kuriera, aby odebrać komplet podręczników, jak również innych akcesoriów szkolnych. W grudniu z niecierpliwością oczekujemy kuriera ze świątecznymi prezentami. Ponadto wysyłamy paczki z upominkami lub innymi ważnymi rzeczami za granicę do naszych rodzin i przyjaciół mieszkających na stałe za granicami kraju. Dlatego oszukujemy takich usług kurierskich renomowanej firmy, która zapewni nam profesjonalną obsługę dostarczając na czas paczkę do Anglii oraz innych krajów w Europie.

Międzynarodowe usługi kurierskie na najwyższym poziomie

Profesjonalnie przygotowana firma kurierska oferuje pełną obsługę kurierską i dostarcza paczki pod każdy wskazany adres w Polsce i Europie. Wszyscy klienci zainteresowani terminową i sprawną dostawą paczki za granicę mogą zamówić kuriera online. Na stronie internetowej widnieje regulaminem firmy określający zasady pakowania paczek oraz cennik poszczególnych usług. Zazwyczaj wystarczy podać kraj nadania i odbioru, a także wagę i wielkość paczki, aby poznać cenę usługi. Na stronie internetowej, po podaniu numeru klient ma możliwość śledzenia nadanej przesyłki. Jeśli chcemy wysłać paczkę o nietypowych gabarytach, warto skorzystać z firmy, która gwarantuje obsługę takich przesyłek. Profesjonalne usługi kurierskie nie tylko dostarczają paczki do adresata, ale również zapewniają ich bezpieczeństwo. Paczka do Anglii nie zginie po drodze, gdyż klient może kontrolować jej trasę online.

Prawidłowe przygotowanie paczki do wysyłki za granicę

Podczas korzystania z usług kuriera duże znaczenie ma właściwe przygotowanie przesyłki do wysyłki. O ile paczkę o standardowym kształcie i wymiarach jest łatwo zapakować, o tyle większe pakunki o nietypowych rozmiarach mogą sprawiać kłopot. Warto pamiętać, że podczas transportu paczki są kilkakrotnie przekładane z jednego pojazdu do drugiego. Poza tym są sortowane mechanicznie i mogą znaleźć się w innej pozycji niż przewidywaliśmy, dlatego w razie potrzeby przed nadaniem należy je odpowiednio zabezpieczyć, m.in. folią bąbelkową, tekturą lub innymi materiałami.

Promocje dla klientów

Firmy kurierskie doceniają współpracę ze stałymi klientami zapewniając im różne atrakcyjne promocje. Jedną z nich jest program lojalnościowy promujący punktami kolejne zamówienia złożone przez klientów. Podobnie polecanie usług firmowych jest nagradzane dodatkowymi punktami. System premiowania punktami jest niezwykle korzystny dla aktywnych klientów, gdyż są one wymieniane na rabaty przy kolejnych zamówieniach. Dzięki temu za kolejne usługi klient płaci znacznie mniej i chętnie korzysta z usług jednej firmy kurierskiej.

Tych produktów nie wkładaj do paczki!

Z oczywistych względów bezpieczeństwa w paczce nie mogą znajdować się żadne elementy związane z bronią palną. Występuje ryzyko, że wypali ona podczas przesyłki, a ponadto na broń trzeba mieć pozwolenie. Jeżeli firma kurierska znajdzie broń w paczce, to ma obowiązek zgłosić to do odpowiedniego organu. Niektórych może zdziwić za to fakt, że zakazana jest wysyłka kurierska towarów o wysokiej wartości. Zalicza się do nich przede wszystkim biżuterię, antyki, obrazy czy kamienie szlachetne. Niektórych z nich nie można wywozić z kraju, a w większości przypadków zakaz odnosi się do ryzyka ich zagubienia. Towary o dużej wartości nie mogą być także ubezpieczone na całą wartość podczas przesyłki, dlatego pod żadnym pozorem nie wkładajmy ich do paczki. O czym jeszcze musimy zapomnieć? Na pewno wysłana przez nas paczka do Anglii i innych krajów nie może zawierać gotówki, przedmiotów wymagających akcyzy, żywych roślin i zwierząt, produktów leczniczych oraz komponentów użytych do ich produkcji, narkotyków i substancji psychotropowych, materiałów łatwopalnych, substancji żrących czy instrumentów muzycznych smyczkowych. Szczegółowy wykaz powinien widnieć na stronie internetowej każdej firmy kurierskiej. Niekiedy wewnętrzne regulaminy mogą się od siebie nieco różnić, dlatego warto je wcześniej dokładnie sprawdzić, aby nie spotkała nas niemiła niespodzianka. 

Konsekwencje wysyłki rzeczy zakazanych

Co dzieje się w przypadku, gdy nadana przesyłka zawiera towary, które są zakazane w transporcie? Wiele zależy od ich rodzaju. W większości przypadków taka paczka zostanie po prostu wstrzymana w transporcie w konkretnym oddziale danego przewoźnika. Oznacza to więc, że po prostu nie zostanie wysłana, a nadawca ma obowiązek odebrać ją w odgórnie narzuconym terminie. Jeżeli jednak nadawca nie zjawi się, to paczka zostaje komisyjnie zniszczona wraz z całą jej zawartością. To nie jedyne, co może grozić w przypadku wysyłki przedmiotów niedozwolonych w transporcie. Nadanie tego typu towarów może także wiązać się z rygorystycznymi sankcjami, które wynikają z powszechnie obowiązujących przepisów, czyli m.in. z karą więzienia, a nawet z karą pozbawienia wolności (np. w przypadku wysyłki narkotyków).

Wysyłka towarów za granicę przebiega sprawnie, szczególnie jeżeli są to kraje europejskie, jak np. Anglia. Zanim jednak nadamy paczkę, sprawdźmy dokładnie, czy na pewno jest to zgodne z obowiązującymi przepisami, a także prawem. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone