Zamknij
REKLAMA

Podłogi z paneli – doskonałe do mieszkań i biur

09:33, 12.06.2019 | materiały partnera

Współczesne panele drewniane wyglądają równie piękne jak podłoga zbudowana z klepki drewnianej. W zależności jakości wyróżniają się różną grubością oraz stopniem ścieralności. Jeśli zależy nam na szybkim wykończeniu wnętrza lub wymianie podłogi w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym to warto skorzystać z paneli podłogowych. Ułożenie paneli podłogowych jest obecnie jednym z najszybszych i najprostszych sposobów wykończenia wnętrza. Ponadto, co nie jest bez znaczenia - bez większych trudności poradzi sobie z nimi większość osób. Jeśli jednak zależy nam na fachowo, szybko i profesjonalnie wykonanej podłodze – najlepiej zlecić wykonanie podłogi. Sklep z podłogami 1000podłóg dysponuje wiedzą i fachowcami, którzy sprawnie ułożą podłogę w każdym pomieszczeniu.

Główne cechy paneli podłogowych

Panele są tańszą opcją parkietów, a poza tym ich montaż jest znacznie łatwiejszy i mniej czasochłonny. Poza tym podstawową zaletą paneli jest ich uniwersalność. Można je bez trudu dopasować do większości pomieszczeń, a także każdego wnętrza mieszkalnego, jak również do powierzchni biurowej.  Amatorzy podłóg panelowych mogą również położyć specjalny rodzaj paneli do łazienki. Panele winylowe są wyjątkowo odporne na wilgoć i można je układać w łazienkach. Są również łatwe w utrzymaniu czystości, wystarczy je odkurzyć, a w razie potrzeby przetrzeć wilgotnym mopem. Panele podłogowe znakomicie sprawdzają się w przypadku stosowania ogrzewania podłogowego, gdyż dobrze przewodzą ciepło. Należy jednak zwrócić uwagę na ich parametry, gdyż nie wszystkie rodzaje paneli mają takie właściwości.Więcej szczegółów znajdziemy w tym miejscu https://1000podlog.pl/podlogi,podlogi_winylowe/.

Różnorodność wzorów paneli podłogowych

Panele winylowe doskonale prezentują się na podłogach w mieszkaniach, szkołach i przedszkolach oraz na powierzchniach biurowych. Niezwykle modne szarości, m.in. różne odcienie barwy betonu pozwalają uzyskać niezwykle stylowe wnętrza. Efektowne kolory bieli oraz panele w kolorze piaskowym nadają pomieszczeniom elegancji i powiększają je optycznie. Panele Quick-Step cechuje specjalna, lekko wyczuwalna faktura i różne tonacje kolorystyczne. Podłogi wykonane z tych paneli są ciepłe i wyjątkowo proste w montażu dzięki nowoczesnemu systemowi „Uniclic Multifit”.

Prawidłowe ułożenie paneli

Aby podłoga z paneli prezentowała się idealnie, panele należy ułożyć w odpowiedni sposób. Panele układamy prostopadle do okna zgodnie z kierunkiem padania światła, gdyż wówczas nie widać żadnych łączeń ani prześwitów między poszczególnymi panelami. Jeśli jednak chcemy ułożyć panele podłogowe równolegle do okna – możemy stworzyć przestronne wnętrze, choć efekt zależy od metrażu jakim dysponujemy. Podczas układania paneli warto wziąć pod uwagę tzw. szczelinę dylatacyjną, gdyż podłogi układane z paneli nie są sztywne, lecz stale pracują. Ważną kwestią jest także uwzględnienie odpowiedniego połączenia paneli z innymi rodzajami podłóg. W tym celu najczęściej wykorzystuje się różnego rodzaju profile lub listewki wykończeniowe, które są bezpośrednio mocowane do podłogi. Najlepiej wybrać taki rodzaj łączenia, aby ukryć wkręty mocujące.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone