Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić gabinet kosmetologiczny i kosmetyczny?

10:28, 01.06.2019 | (.)
Skomentuj

Odpowiednie urządzenie gabinetu kosmetologii jest bardzo istotne. Właściwe umeblowanie i wyposażenie gwarantują wysoki komfort zarówno klientów, jak też samych pracowników. Świadczą również o klasie i jakości placówki. Jak więc urządzić gabinet kosmetologiczny i kosmetyczny? Które meble wybrać? Sprawdź.

  1. Najważniejszy mebel – fotel kosmetyczny
  2. Inne niezbędne meble

Najważniejszy mebel – fotel kosmetyczny

Wybierając umeblowanie do gabinetu kosmetycznego przede wszystkim należy kierować się funkcjonalnością, a dopiero w dalszej kolejności estetyką. Nie znaczy to jednak, że te dwie cechy nie mogą iść ze sobą w parze. Wręcz przeciwnie – nowoczesne meble, takie jak te dostępne na https://cosmed24.pl/ są nie tylko użyteczne, ale również stylowe wizualnie. Wśród nich najważniejszy jest z pewnością dobrej jakości fotel kosmetyczny. Jako że będzie on najczęściej wykorzystywany, ważne, by był wykonany z wysokiej jakości materiałów – trwałych, solidnych i łatwych w utrzymaniu czystości. Powinien on zapewniać komfort klientowi podczas zabiegu, a także powinien być użyteczny dla specjalisty. Najlepiej zdecydować się na model elektryczny, umożliwiający regulację na różnych płaszczyznach, przez co można w łatwy sposób dopasować ustawienie do konkretnego typu zabiegu kosmetycznego. Ponadto na rynku dostępne są fotele hydrauliczne pozwalające na regulowanie wysokości za pomocą pedała zwiększającego ciśnienie w mechanizmie hydraulicznym, jak również modele standardowe.

Inne niezbędne meble

Poza fotelem, na wyposażeniu gabinetu kosmetolożki lub kosmetyczki powinny znaleźć się krzesła oraz taborety kosmetyczne. To meble, na których ekspert spędza większość czasu pracy, dlatego też powinny one być bardzo wygodne, ergonomiczne i funkcjonalne. Wyróżnia się modele z oparciem i bez oparcia, a także tzw. taborety rodeo, czyli pozwalające na łatwe obracanie się. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie https://cosmed24.pl/blog/jak-urzadzic-gabinet-kosmetyczny-dobor-mebli-i-wymogi-sanepidu/.

Ponadto w pomieszczeniu takim powinny znaleźć się specjalne stoliki i pomocniki kosmetyczne. Pozwalają one na właściwe zorganizowanie miejsca pracy i zachowanie porządku w gabinecie, co przekłada się na wyższą jakość usług. Szczególnie polecane są modele stalowe albo ze szkła – wytrzymałe, eleganckie, a przy tym łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepiej, by miały one dodatkowe szuflady, a także kółka, dzięki czemu mebel można z łatwością przemieszczać. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://cosmed24.pl/blog/.

 

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone