Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto zainstalować system smart dom?

08:29, 02.04.2019 | materiały partnera

Coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania tzw. inteligentnego domu. System sterowania mobilnego jest bardzo wygodny i posiada wiele atutów. Moduły sterowania stały się niemal normą w nowo powstałych domach jednorodzinnych. Wielu użytkowników przerabia swoje instalacje w starym budownictwie, by również zamontować smart dom.

Wygoda użytkowania

Główną zaletą systemu sterowania jest wygoda użytkowania. Mając zainstalowany smart dom, nie trzeba nawet wstawać z kanapy, by zgasić światło albo zmienić temperaturę w pomieszczeniu. Organizacja modułowa w minimalnym stopniu angażuje użytkownika w modyfikacje oprogramowaniem. Żeby móc korzystać z systemu wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację i można sterować nim z poziomu tabletu, komputera albo telefonu komórkowego. Co więcej, można kontrolować i monitorować stan systemu będąc poza domem. Interface aplikacji jest prosty i intuicyjny. Warto wspomnieć, że smart dom jest bardzo bezpieczny. System kontroluje alarmy i czujniki. Na rynku dostępne są systemy zamknięte i otwarte. Decydując się na automatykę zamkniętą można używać systemu i urządzeń tylko jednego producenta. Przy automatyce otwartej nie ma to znaczenia, co znacznie ułatwia rozbudowywanie modułów.

Wielomodułowość

System sterowania domem przez cały czas się rozwija. Na przestrzeni lat, coraz więcej elementów stało się możliwe do kontrolowania. W skład modułów systemu smar wchodzą nie tylko instalacje cieplna i wodna, ale również rolety, światło, alarmy, czujniki, media, a nawet zraszacze ogrodowe. System sterowania pozwala łatwo i sprawnie kontrolować dom. Wszystko zlokalizowane jest w jednym miejscu, więc zarządzanie systemem jest bardzo proste. Napędy do sterowania bezprzewodowego znajdują się np. na: https://automatykasklep.com.pl/. W sklepie dostępne są m.in.: termoregulatory, systemy domofonowe, regulacje temperatury i ogrzewania.

Mniejsze koszty eksploatacyjne

Smart dom jest energooszczędny. Dzięki ciągłej kontroli można na bieżące monitorować wydatki i zmniejszać niepotrzebne zużycie mediów. System sterowania bezprzewodowego pozwala na optymalne użytkowanie domowych elementów. Niektórzy użytkownicy szacują, że korzystając z automatyki domowej można zmniejszyć koszty użytkowania nawet o połowę, co w skali roku ma ogromne znaczenie. Dzięki temu, że dom staje się energooszczędny jest również przyjazny dla środowiska. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone