Zamknij
REKLAMA

Przeprowadzka do Finlandii – o tym musisz pamiętać!

21:00, 21.03.2019 | (.)
Skomentuj

Istnieje wiele powodów przeprowadzki do Finlandii. Piękne widoki, atrakcyjne płace, dobrze działające usługi publiczne, kulturalni, przyjaźni mieszkańcy to jedynie parę z nich. Gdy także myślisz o przeprowadzce do tego kraju, sprawdź nasz poradnik!

Nadal wielu Polaków decyduje się na emigrację do krajów Europy. Do wyboru mamy pełną gamę kierunków – to nie tylko popularne Niemcy, Wielka Brytania, Holandia czy Norwegia. Na liście znajduje się także Finlandia, która również oferuje przyszłościowe perspektywy dla każdego, kto zdecyduje się na przeprowadzkę.

Gdy także myślisz o tym, aby przenieść się do Finlandii, sprawdź nasz poradnik. Dowiesz się z niego, o czym pamiętać przed przeprowadzką, a także po przeprowadzce do tego kraju!

Przed przeprowadzką

Jeśli nie wiesz jeszcze, gdzie będziesz pracować w Finlandii, zacznij od sprawdzenia ofert pracy – dzisiaj można znaleźć je także za pomocą różnych stron internetowych. Do wyboru są również agencje pracy, które pośredniczą pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.

W przypadku niektórych zawodów konieczne jest potwierdzenie kwalifikacji lub też przejście dodatkowych kursów i egzaminów.

Wraz z przeglądaniem ogłoszeń o pracę możemy także zacząć szukać miejsca do zamieszkania – głoszenia wynajmu mieszkań i domów także można znaleźć on-line.

Chociaż zdecydowana większość Finów posługuje się językiem angielskim, to jednak warto pomyśleć o podstawowym kursie języka fińskiego lub poznać najpopularniejsze zwroty – w ten sposób nie będziemy mieli problemów z porozumiewaniem się z mieszkańcami tego kraju.

Musimy także zastanowić się, jak przenieść się na miejsce. Jeśli zamierzamy przeprowadzić się wraz ze swoim mieniem, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm przeprowadzkowych, na przykład http://przeprowadzki-finlandia.pl/. Możemy wtedy otrzymać kompleksową obsługę, która będzie obejmowała przewóz każdego rodzaju mienia – także gabarytów. Rezerwację usług przeprowadzkowych warto wykonać z wyprzedzeniem.

W internecie można znaleźć dzisiaj szereg pomocnych informacji dotyczących przeprowadzki do Finlandii – czekają na forach internetowych i w mediach społecznościowych.

Po przeprowadzce

Po przeprowadzce do Finlandii obywatele Unii Europejskiej mogą przebywać na terenie tego kraju przez 3 miesiące bez ubiegania się o pozwolenie na pobyt. Po tym czasie należy złożyć odpowiednie dokumenty do rejestracji swojego pobytu. Fiński urząd imigracji, czyli Migri zajmuje się rejestracją mieszkańców Unii. Do dokonania rejestracji będziemy potrzebowali umowy o pracę czy certyfikatu małżeństwa.

Gdy będziemy już na miejscu, musimy pamiętać o określonych formalnościach. Należy między innymi zgłosić swój adres w odpowiednich urzędach, otrzymać kartę podatkową, otworzyć konto bankowe. Gdy pojawiają się problemy z dochodami i potrzebujemy pomocy socjalnej, możemy skontaktować się z urzędem Kela, który zajmuje się świadczeniem tego rodzaju usług.

Jeśli mamy jakiekolwiek trudności związane z formalnościami, zawsze możemy liczyć na pomoc urzędów. Urzędnicy w Finlandii to na ogół przyjazne osoby, które są gotowe do wytłumaczenia petentowi wszystkich zawiłości prawnych i wskazania, jakie kroki należy podjąć, aby załatwić konkretne sprawy.

Nie zapominajmy także o dalszym doskonaleniu swojej znajomości języka fińskiego – w tym celu można skorzystać także z darmowych kursów organizowanych przez urzędy pracy. Do dyspozycji mamy także kursy płatne oraz pełną gamę kursów internetowych.

Zatem przeprowadzka do Finlandii nie musi być trudna – dzisiaj na przeniesienie się do tego kraju decyduje się coraz więcej osób, które chcą znaleźć dla siebie nowe perspektywy. Życzymy udanej przeprowadzki!

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone