Zamknij
REKLAMA

Backup z Veeam Availability Suite

15:03, 13.03.2019 | (.)
Skomentuj

Backup czyli tworzenie kopii zapasowych jest niezwykle istotne w przypadku prawidłowego działania systemów informatycznych. Coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z zagrożenia i strat jakie mogą powstać podczas awarii firmowej sieci. Zbierane na serwerach dane możemy utracić w różny, często nieoczekiwany sposób np. pobranie wirusa, uszkodzenie dysku, błąd systemowy, zastój w przepływie sieci zasilającej itp. Sprawdź jakie korzyści płyną z zastosowania w swojej sieci kompleksowego rozwiązania jakim jest Veeam Availability Suite.

Veeam to firma założona w 2006 roku - lider w dziedzinie hiperdostępności. Od początku działalności marka wprowadza na rynek IT najnowsze rozwiązania, odpowiadając na zapotrzebowanie firm w związku z przechowywaniem i przetwarzaniem danych, ułatwiając zarządzanie wirtualną strukturą.

Pakiet Veeam Availability Suite to jeden z produktów do backup’u dostępny w ofercie marki Veeam. Jest to kompletne rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z dowolnej aplikacji, z dowolnych plików w chmurze. Umożliwia szybki dostęp do wszystkich danych wirtualnych, fizycznych czy chmurowych przy użyciu jednej konsoli do zarządzania w ciągu kilku sekund. Produkt ten łączy w sobie funkcjonalność z zakresu ochrony danych dzięki rozwiązaniu Veeam Backup & Replication, a także pozwala monitorować i otrzymywać raporty dzięki Veem ONE. Oprogramowanie dedykowane korporacjom zapewniające zaawansowane funkcjonalności. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorstwa mogą zrealizować takie cele jak: ochrona gromadzonych danych, wysoka dostępność z każdego miejsca oraz ograniczenie przerw w pracy urządzeń.

Co zyskujesz dzięki Veeam Availability Suite?

Pakiet daje takie możliwości jak: szybkie odzyskiwanie danych, metodą wybraną przez użytkownika; zapobieganie utracie danych – niskie RPO, a także sprawne odzyskiwanie utraconych plików po awarii; gwarancja odzyskania utraconych plików, aplikacji a także serwerów wirtualnych; brak ryzyka związanego z wdrożeniem systemu ze względu na przeprowadzane testy w warunkach produkcyjnych; monitorowanie i wczesne ostrzeganie o awariach, zanim będą one miały realny wpływ na działalność przedsiębiorstwa.

Funkcja odzyskiwania danych

Skuteczne odzyskiwanie utraconych danych jest możliwe dzięki Veeam Backup&Replication. Rozwiązanie to pozwala na szybkie i niezawodne przywracanie wirtualnych maszyn, a także pojedynczych plików czy aplikacji, skracając docelowy czas ich odzyskiwania – RTO. Oprócz tego w prosty sposób możesz przenosić oraz odzyskiwać dowolne obciążenia chmurowe lub lokalne w kilku krokach.

Zapobieganie utraty danych

Ta funkcja pozwala na sprawne odzyskiwanie danych po awarii, a także szybkie i bezpieczne tworzenie zapasowych kopii w zewnętrznej lokalizacji. Pozwala to na obniżenie wartości docelowego punktu odzyskiwania czyli RPO. Pakiet Veeam Availability Suite umożliwia obniżenie kosztów przechowywania plików nawet 10 krotnie. Jest to możliwe dzięki integracji macierzystej z pamięcią masową. Rozwiązanie to pozwala również na utworzenie backupu z każdej pamięci masowej, a także szybką kopię zapasową z migawek pamięci masowej.

Gwarancja odzyskania danych

Pakiet Veeam Availability Suite pozwala na odzyskanie utraconego pliku, aplikacji czy wirtualnego serwera w dowolnym momencie. Każda kopia zapasowa oraz replika jest automatycznie testowana w środowisku produkcyjnych, dzięki czemu użytkownik zyskuje pewność że w przypadku awarii skutecznie przywróci pliki.

Monitorowanie danych

Oprócz aktywnego monitorowania to rozwiązanie gwarantuje również wczesne ostrzeganie i rozwiązywanie potencjalnych problemów. Pakiet Veeam Availablity Suite pozwala na pełną kontrolę nad środowiskiem kopii zapasowych: wirtualnych, fizycznych i chmurowych. Całodobowy monitoring pozwala na wczesne ostrzeganie o problemach w czasie rzeczywistym. Inteligentne rozwiązania diagnostyczne umożliwiają samodzielną identyfikację i rozwiązywanie problemów podczas konfiguracji backupu, dzięki czemu oszczędzasz czas, zmniejszając tym samym liczbę zgłoszeń. Dodatkowo wybierając ten pakiet masz możliwość planować i prognozować przyszłe trendy związane z wykorzystaniem swoich zasobów.

Licencje Veeam Availability Suite

Pakiet Veeam Availability Suite jest dostępny w kilku wersjach: Standard, Enterprise oraz Enterprise Plus. Oprócz różnych opcji pakietowych użytkownik ma również możliwość wyboru licencji. Dzięki temu rozwiązaniu każdy klient może dowolnie skonfigurować funkcje systemu, które go interesują i są potrzebne w jego strukturach IT. Do wyboru dostępne są dwie wersje licencji: licencja wieczysta oraz licencja instancyjna. Ta pierwsza pozwala na nieograniczone czasowo użytkowanie pakietu. Licencje przypisane są do gniazd procesorów na hostach. W cenie licencji wieczystej klient zyskuje rok korzystania z usług konserwacyjnych i doradztwa technicznego - po tym okresie może ją przedłużyć. Licencja instancyjna Veeam Availability Suite jest przenośnia i może być stosowana w przypadku wielu produktów. Ta licencja obejmuje doradztwo techniczne 24x7. Sprzedawana w pakietach po 10 instancji. Decydując się na licencję instancyjną zyskujesz subskrypcję od roku do pięciu lat z możliwością przedłużenia. Licencja przypisywana jest do instancji.

O dostępnych licencjach i ich możliwościach: Veeam availability suite enterprise

Marka Veeam oferuje rozwiązania z zakresu kopii zapasowych, które pozwalają na korzystanie z dowolnej aplikacji czy pliku w każdym miejscu i czasie. To globalny lider wśród rozwiązań związanych z zarządzaniem danych w przedsiębiorstwach. Według badań przeprowadzonych przez agencję IDC aż 90% klientów używających w firmach rozwiązań Veeam osiągnęło niższy wskaźnik docelowego czasu i punktu odzyskiwania danych niż w przypadku innych produktów.

Jeżeli masz jakieś dodatkowe pytania odnośnie produktów i licencji tej firmy skontaktuj się z naszymi doradcami!

 

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone