Zamknij
REKLAMA

Zegarek dla kobiety? Jak wybrać najlepszy?

15:15, 12.03.2019 | materiały partnera

Jeśli chodzi o podział zegarków ze względu na mechanizm, który się w nich znajduje, to możesz wyróżnić:

  • zegarki kwarcowe,
  • zegarki mechaniczne.

Zegarki kwarcowe łatwo można zauważyć po tym, że wskazówka sekundnika przemieszcza się równo co sekundę. Natomiast w zegarkach mechanicznych wskazówka ta płynnie przemieszcza się po tarczy.Jeśli zegarek kwarcowy się zatrzyma, wtedy wystarczy tylko, że wymienisz w nim baterię, ponownie go nakręcisz i możesz w dalszym ciągu cieszyć się z jego użytkowania. Zatem „naprawa” takiego zegarka nie jest kosztowna i możesz bez problemu przeprowadzić ją sama.Z zegarkami mechanicznymi pod tym względem nie jest już tak łatwo i bezproblemowo. Nierzadko rozbudowany mechanizm wymaga wprawnej ręki zegarmistrza, który będzie mógł zagwarantować profesjonalną, ale i bardziej kosztowną naprawę.

Jakie powinno być szkło w zegarku?

Wybierając zegarek damski, zwróć uwagę na to, jakie szkło znajduje się w zegarku. Jest to jeden z najważniejszych elementów, który będzie mieć wpływ na to, czy mechanizm długo pozostanie sprawny. Szkło może być zwykłe lub wodoodporne i pod tym względem zdecydowanie lepiej wybrać ten drugi wariant. Kiedy myjesz ręce, czy kiedy pada deszcz, szkło może się zachlapać. W takiej sytuacji warto mieć pewność, że woda nie przedostanie się do środka.

Jednak szkło pełni również funkcję czysto estetyczną, a pod tym względem możesz wyróżnić:

  • szkło mineralne,
  • szkło szafirowe
  • szkło hesalitowe.

Jeśli zależy ci na najwyższej jakości szkła, którego nie sposób zarysować, zdecyduj się na zegarek ze szkłem szafirowym. Szkło mineralne też jest wytrzymałe, ale niestety łatwo można je porysować. Jeśli zaś chodzi o zegarek ze szkiełkiem hesalitowym, to zdecydowanie nie jest to najlepszy możliwy wybór. Szkło to bardzo łatwo zarysować już przy najmniejszym dotknięciu.

Wybrać zegarek z paskiem czy z bransoletą?

Z pewnością zegarek z bransoletą wygląda bardziej elegancko. Jednak musisz pamiętać o tym, że kiedy zdecydujesz się na ten dodatek do garderoby, musisz uwzględnić długość i jakość bransolety.

Z kolei wybór zegarka z paskiem jest mniej kłopotliwy, ponieważ pasek w każdej chwili możesz wymienić na inny. Możesz tego dokonać zarówno pod względem doboru odcienia paska, jak i materiału, z jakiego ma być on wykonany.

Gdzie kupić zegarek damski?

Jeśli chcesz kupić zegarek z najwyższej półki, a przy tym mieć szeroki wybór, zdecyduj się na zegarkicentrum.pl. Przekonasz się o tym, że w serwisie tym znajdziesz wyłącznie zegarki znanych i cenionych producentów, które wyróżniają się ponadczasową elegancją. Są też praktyczne i wyposażone w wiele różnych funkcji.

(materiały partnera)
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone