Zamknij
REKLAMA

Czy można wykonać solidny trening bez sprzętu, jak w siłowni?

13:22, 05.12.2018 | materiały partnera

Zdrowy i aktywny styl życia zyskuje coraz więcej zwolenników. Osoby w każdym wieku starają się przyswoić poprawne nawyki żywieniowe i włączyć do swojego codziennego życia aktywność fizyczną. Jest to doskonały pomysł, który świetnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i poprawia samopoczucie. Początkujący sportowcy mają jednak czasami pewne wątpliwości czy można wykonać solidny trening bez wizyty w siłowni? Okazuje się, że tak. Wystarczy jedynie wiedza i chęci, by świadomie wybierać odpowiednie ćwiczenia i prawidłowo wykonywać treningi.

Trening kardio i siłowy w domu

Trening kardio to inaczej trening wytrzymałościowy, który wzmacnia nasze serce. Polega na podniesieniu tętna i wzmożonej pracy tego organu. Do najpopularniejszych sportów kardio zalicza się: bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, na nartach, na rolkach i nordic walking. Do wykonywania tego rodzaju treningu nie potrzeba sprzętu rodem z siłowni, wystarczy stój sportowy i ewentualnie niezbędne akcesoria jak: rolki czy rower. Trening siłowy pozwala spalić zbędne kalorie i wymodelować sylwetkę. Podczas wysiłku metabolizm przyspiesza, a spalanie odbywa się jeszcze długo po zakończeniu aktywności fizycznej. Tego rodzaju trening, również można wykonać w domu. Świetnie sprawdzą się do tego niedrogie akcesoria np. hantle, sztanga czy ławeczka.

Rodzaje ławeczek do ćwiczeń

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ławeczek treningowych, które można dopasować do własnych potrzeb. Dzięki różnorodnej budowie użytkownik może wykonywać wiele ćwiczeń, angażujących wszystkie partie mięśni. Na stronie: https://specialfitness.pl/68-laweczki-do-cwiczen, dostępne są ławeczki: skośne, proste i poziome. Wykorzystując ławkę treningową można wykonać ćwiczenia na klatkę piersiową, plecy, barki, bicepsy, tricepsy, brzuch i nogi.

Zalety ławki treningowej

Ławka do ćwiczeń cieszy się ogromną popularnością, dlatego, że pozwala wykonać pełnowartościowy trening. Jest to sprzęt, który nie zajmuje dużo miejsca i ma stosunkowo niską cenę. Wystarczy zaopatrzyć się w hantle, gryf i kilka obciążeń, by móc swobodnie wykonać wiele ćwiczeń angażujących wszystkie partie mięśniowe. Z ławeczki korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Ławka treningowa jest niepozornym akcesorium, które daje możliwość urozmaicenia treningu i czyni go bardziej profesjonalnym. Praca z wolnymi ciężarami z wykorzystaniem ławki daje naprawdę widoczne efekty. Ławki treningowe są proste w montażu i można bez problemu zmieniać ich położenie. Są one lekkie, solidne i wytrzymałe.

Do wykonania solidnego treningu nie trzeba mieć skomplikowanych maszyn. Wystarczy podstawowy sprzęt i wiedza o rodzajach ćwiczeń. Korzystanie z wolnych ciężarów doskonale wpływa na pracę mięśni. Jedyne o czym trzeba pamiętać to technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń i systematyczne zwiększanie obciążenia.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone