Zamknij
REKLAMA

Jak zapobiegać awariom ekspresu do kawy?

12:54, 27.11.2018 | (.)
Skomentuj

Aromatyczna, gorąca kawa z ekspresu to coś, co ożywi nawet najbardziej ponury i deszczowy poranek. Jednak ekspres może czasem odmówić posłuszeństwa, a wtedy nastrój pryska i dzień staje się jeszcze bardziej pochmurny. Dlatego, kupując ekspres do kawy, warto dowiedzieć się, jakie usterki mogą się pojawić po pewnym czasie użytkowania, jak je naprawić i jak zapobiegać awariom.

Zapchany lub zalany ekspres

Blok zaparzający w ekspresie może się zapchać, jeżeli wsypiemy zbyt dużo kawy lub niedokładnie usuniemy pozostałości po niej. W wyniku tego ekspres może zacząć wydawać skrzypiące odgłosy podczas pracy, a także „wypluwać” zmielone ziarna lub w ogóle przestać funkcjonować. W takim wypadku należy po prostu dokładnie wyczyścić wszystkie elementy. Chcąc uniknąć zatkania ekspresu, należy regularnie przepłukiwać i odtłuszczać zaparzacz i dbać o prawidłowe użytkowanie urządzenia. Nieostrożność podczas wlewania wody do ekspresu (np. zalanie młynka czy rozlanie wody podczas uzupełniania pojemnika) także może spowodować awarię.

Pamiętaj o odkamienianiu

Podobnie jak wiele sprzętów kuchennych mających stały kontakt z wodą, ekspres do kawy może również pokryć się kamieniem, co w ostateczności często prowadzi do awarii lub obniżenia jakości zaparzanej kawy. Oprócz tego oznaką nagromadzonego kamienia jest też coraz głośniejsza praca ekspresu – te sygnały powinny nas zaalarmować. Kamień możemy usunąć, używając przeznaczonych do tego środków dostępnych w sklepach. Aby zmniejszyć ryzyko powstawania kamienia, warto zaopatrzyć się w filtr (lub dzbanek z filtrem) do wody kranowej.

Poważniejsze usterki

Jeżeli posiadamy ekspres z funkcją mielenia ziaren kawy, możemy spotkać się z awarią młynka. Przyczyną może być zablokowanie, zalanie lub awaria panelu sterującego. Poza tym do poważniejszych usterek w tego typu urządzeniach można zaliczyć awarię pompy ciśnieniowej. W obu wymienionych sytuacjach będzie nam potrzebna pomoc profesjonalnego serwisu. Jeżeli ekspres jest na gwarancji, możemy skorzystać np. z serwisu producenta. Jeśli nie ma takiej możliwości, pozostaje nam na własną rękę poszukać firmy zajmującej się takimi naprawami. Wówczas najlepiej będzie zgłosić awarię na portalu Blisco.pl, za pośrednictwem którego możemy szybko zamówić naprawę. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że Blisco ma w swojej bazie wyłącznie sprawdzonych fachowców, dysponujących odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami – nie musimy zatem martwić się, czy naprawa zostanie przeprowadzona prawidłowo.

Jak najszybciej zgłosić awarię ekspresu?

Zamówienie usługi na Blisco.pl nie wymaga ani logowania, ani przechodzenia skomplikowanych procedur – wystarczy wysłać formularz znajdujący się na stronie Blisco.pl, podając dane do kontaktu oraz adres, pod który portal ma przysłać serwisanta. Zgłoszenie zostanie przekazane do fachowca, który skontaktuje się z nami przed przyjazdem. Po zakończeniu naprawy rozliczamy się bezpośrednio z wykonawcą – portal nie pobiera od nas opłat za samo złożenie zamówienia.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone