Zamknij
REKLAMA

Mała chłodziarka – kiedy to dobry pomysł?

10:59, 03.09.2018 | (.)
Skomentuj

Mała chłodziarka nie zawsze jest wybierana z przymusu wynikającego z ograniczonej przestrzeni w kuchni. Zmienia się nasz styl życia, częściej jemy poza domem albo zamawiamy całodniowy catering, żeby nie gotować w ogóle, a jeść zdrowe i domowe posiłki. Mieszkamy w pojedynkę lub w parach albo bardzo dużo pracujemy i dom traktujemy jak sypialnię. Niezależnie od tego, czym się kierujemy, warto wiedzieć coś więcej na temat takich urządzeń, żeby kupić najlepsze spełniające nasze potrzeby i wymagania.

Lodówka 70 cm szerokości?

Kiedy mówimy o małej lodówce, zazwyczaj mamy na myśli podblatową. Tymczasem nie zawsze musi to być decyzja o takim zakupie. Jednym z najwęższych modeli jest lodówka 70 cm szerokości zachowująca dość sporą wysokość – stąd może to być dobry wybór już nie tylko dla singla czy pary, ale też dla rodziny, u której miejsca do przechowywania potrzeba dużo więcej. Producenci dobrze rozumieją konieczność walki o każdy centymetr przestrzeni w niewielkich kuchniach, dlatego oferują lodówki o takiej szerokości. Wśród nich da się znaleźć modele marek Bosch, Samsung czy Beko. Poza tym każdy ma w swojej ofercie wspomniane już wcześniej małe chłodziarki mieszczące się pod blatem. Wśród nich da się wyróżnić wolnostojące i pod zabudowę.

Jaka chłodziarka – na co zwracać uwagę?

Chcąc kupić urządzenie dobrej jakości, warto mieć na uwadze kilka ważnych kryteriów. Nie każda lodówka 70 cm szerokości będzie pasowała do naszej kuchni, tak jak nie zawsze jest potrzebna taka o bardzo dużej pojemności. Zanim dokonamy zakupu, warto wymierzyć dokładnie kuchnię i miejsce, w którym ma się zmieścić lodówka. Jeżeli planujemy zakup lodówki podblatowej, istotna będzie też jej wysokość.

Kolejną ważną cechę stanowi klasa energetyczna urządzenia. Mniejsza chłodziarka będzie pobierać mniej prądu, ale i tak dobrze jest poszukać takiej, o jak najwyższej klasie oszczędności. Niekiedy warto wydać na ten cel nieco więcej, ponieważ szybko się to zwraca w rachunkach za prąd (lodówki są sprzętami najbardziej energochłonnymi w większości domów).

Dobrze będzie też zastanowić się nad tym, czy potrzebny jest nam zamrażalnik. Jeśli tak, to dobrze obejrzeć kilka modeli o różnej pojemności zamrażalnika. Nie mniej istotne jest także wyposażenie lodówki. Ważne, żeby miała odpowiednią liczbę półek, szufladek i pojemników do przechowywania.

Jeśli natomiast chcemy korzystać z dodatkowych funkcji, jak kostkarka do lodu albo zamrażarka o większej pojemności, to lepiej sprawdzi się wyższa lodówka 70 cm szerokości. Bez trudu znajdzie się modele, które mieszczą w sobie sprytnie wszystkie te funkcje, a do tego nie zajmują w kuchni aż tak dużo miejsca, jak się wydaje.

((.))
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone