Zamknij
REKLAMA

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych - zobacz, co warto wiedzieć o tym zabiegu!

09:14, 12.06.2018 | (.)
Skomentuj

Choć trądzik to przede wszystkim choroba wieku młodzieńczego, pozostałości po niej, w postaci nieestetycznych blizn czy przebarwień, mogą nam towarzyszyć nawet w wieku dojrzałym. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi rozwiązaniami na tego typu problemy. Jednym z nich jest leczenie laserowe przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych, dzięki którym jesteśmy w stanie pozbyć się tego mankamentu urody w szybki, mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny sposób. Zobacz, co warto wiedzieć o tym zabiegu!

Laser laserowi nierówny, czyli technologia pikosekundowa

Na rynku medycznym znajduje się dzisiaj kilkanaście różnych urządzeń laserowych, które pozwalają na skuteczną redukcję zmian potrądzikowych znajdujących się na twarzy. Urządzenia te różnią się jednak od siebie mocą i siłą działania, a co za tym idzie, przebiegiem zabiegu. Niektóre lasery oddziałują bardzo intensywnie na skórę podczas zabiegu, co często wymaga od pacjenta dłuższego okresu rekonwalescencji i naraża go na serię nieprzyjemnych skutków ubocznych. Dziś jednak gabinety medycyny estetycznej oferują nam zabiegi przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń, które równie skutecznie radzą sobie z usuwaniem blizn potrądzikowych, ale przy tym pozostają delikatne dla skóry. Mamy tu na myśli przede wszystkim innowacyjne lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, którymi jednocześnie dysponują obecnie tylko specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki. Lasery te działają w głębokich warstwach skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy, dzięki czemu dolegliwości bólowe podczas zabiegu, jak i odczucia bezpośrednio po jego zakończeniu nie są dokuczliwe dla pacjenta.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych - jak to działa?

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych polega przede wszystkim na pobudzeniu skóry do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, których ubytki doprowadziły do powstawania zmian potrądzikowych. Wiązka światła laserowego działa w głębokich warstwach skóry, prowadząc do silnego wzrostu kolagenu i elastyny, dzięki czemu z czasem skóra z ubytkami po bliznach zaczyna się odbudowywać i wypełniać zdrowymi tkankami. Oczywiście, musimy pamiętać o tym, że dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów niezbędne jest wykonanie około 3-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 4-6 tygodniowych.

Czy usuwanie blizn po trądziku boli?

Przyjęło się, że leczenie laserowe, choć bardzo skuteczne w walce z różnymi mankamentami urody, naraża pacjenta na bardzo duży ból podczas zabiegu. Była to przede wszystkim cecha charakterystyczna starszych systemów laserowych, które poprzez silne działanie powodowały dolegliwości bólowe oraz pewien dyskomfort nie tylko podczas zabiegu, lecz także bezpośrednio po jego zakończeniu. Nowoczesne lasery pikosekundowe wykazują zdecydowanie delikatniejsze działanie dla skóry, czego potwierdzeniem jest brak konieczności stosowania specjalnego znieczulenia podczas terapii. Oczywiście, bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku indywidualna wrażliwość na ból pacjenta, jednak specjaliści posiadają szereg możliwych rozwiązań znieczulających, np. specjalne systemy chłodzące, które są w stanie realnie zwiększyć komfort pacjenta i uprzyjemnić czas spędzony na fotelu zabiegowym.

Więcej informacji na temat leczenia blizn potrądzikowych laserem pikosekundowym znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/discovery-pico-usuwanie-tatuazu-przebarwien-blizn-odmladzanie-pikosekundowe/

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone