Zamknij
REKLAMA

Skup makulatury w Łodzi dla dobra nas wszystkich

11:26, 07.06.2018 | (.)
Skomentuj

Składowanie makulatury to jeden z najłatwiejszych sposobów na ochronę środowiska. Każdy z nas może odkładać niepotrzebne książki, gazety czy tekturę, które przyjmowane są przez skup makulatury w Łodzi. Dzięki temu mamy pewność, że zostaną dobrze wykorzystane a my będziemy działać dla dobra środowiska, w którym żyjemy. Z przetwarzania makulatury wynika bowiem cały szereg korzyści.

Skup makulatury pomaga dbać o Łódź

Działające w Łodzi skupy makulatury w znacznym stopniu przyczyniają się ochronie środowiska, w tym znacznie poprawiają jakość powietrza, wody i gleb. Dlaczego? Ponieważ z ponownego przetworzenia makulatury wynika wiele korzyści:

  • Ograniczona zostaje wycinka drzew.
  • W znacznym stopniu następuje ograniczenie zanieczyszczenia powietrza i wód gruntowych.
  • Dzięki recyklingowi papieru oszczędza się miejsce na wysypisku śmieci.
  • Przetworzenie jednej tony papieru pozwala zaoszczędzić nawet 4200 kWh energii, 26 500 litrów wody i 1476 litrów ropy.

Poza tym dzięki skupom makulatury producenci papieru oszczędzają dużo czasu i energii na jego wyprodukowanie. Wiele produktów wykonanych z tego surowca nadaje się bowiem do ponownego wykorzystania i oddania w ręce użytkowników, jako pełnowartościowe produkty.

Rola skupów makulatury w Łodzi w ochronie środowiska

Recykling, któremu poddawany jest papier w skupach makulatury w Łodzi, przyczynia się do ochrony środowiska, a zatem do dobra nas wszystkich. Wyżej wymienione korzyści powinny przekonać każdego, do składowania makulatury i oddawania jej do ponownego przetworzenia. Jednak nie powinniśmy ograniczać się jedynie do segregacji papieru – czytaj więcej http://www.sawo-recykling.pl/skup_makulatury.html. Firmy recyklingowe przetwarzają również takie surowce jak plastik, szkło i metal. Ich segregacja jest ułatwiona dzięki specjalnym pojemnikom do składowania, które ustawione są przy kontenerach na śmieci w każdym mieście. To właśnie śmieci z gospodarstw domowych stanowią największy procent przetwarzanych odpadów. Do ich segregacji mieszkańcy są także motywowani niższą ceną za wywóz posegregowanych odpadów. Jest to kolejny powód, dla którego warto podjąć się segregacji zużytych surowców. Dzięki temu wesprzemy skuteczność firm recyklingowych i zapewnimy dłuższą żywotność naszej planecie. Nie zapominajmy, że zanieczyszczone środowisko bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie i komfort życia nas i naszych najbliższych!

((.))

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone