Zamknij
REKLAMA

Jakie powinno być krzesło biurowe?

12:31, 06.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Konsekwencje siedzącego trybu życia to jedne z największych problemów, z jakimi już teraz musi zmierzyć się świat. Wiele schorzeń obejmujących np. wady kręgosłupa należą już do chorób cywilizacyjnych, dlatego trzeba zrobić wszystko, by im przeciwdziałać. Szczególnie osoby pracujące przy biurku, powinny zwrócić uwagę na to, jak ważna jest odpowiednie krzesło, dzięki któremu możliwe będzie utrzymanie prawidłowej postawy. Dlatego warto dowiedzieć się, które elementy sprawiają, że nasze zdrowie nie cierpi w wyniku siedzącej pracy.

Cechy ergonomicznego krzesła biurowego

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że każde krzesło biurowe, które ma chronić nasze zdrowie, musi być przede wszystkim ergonomiczne. Dzięki temu możemy być pewni, że jest skonstruowane w taki sposób, by dopasowywać się do naszego ciała, ale też utrzymywać prawidłową postawę. Warto też dodać, że nie wszystkie krzesła biurowe są ergonomiczne. Dlatego należałoby szukać takie sklepy, które mają je w swojej ofercie. Najlepszym przykładem jest: https://www.dxracerkrzesla.pl/fotel/krzeso-do-biura.

Przykładowe cechy krzesła ergonomicznego

  • Odpowiednia wysokość – trzeba pamiętać o tym, że wysokość fotela biurowego powinna być dostosowana do wielu czynników. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nasz wzrost, ale również na wysokość biurka. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem będą fotele z regulowaną wysokością. Dzięki temu każdy będzie mógł dostosować go do swoich potrzeb. Bardzo ważne jest także to, by odpowiednio uregulować krzesło, co można łatwo sprawdzić. Wystarczy usiąść i ułożyć nogi pod kątem 90 stopni. W ten sposób możliwe będzie rozłożenie ciężaru wzdłuż kręgosłupa.
  • Podłokietniki – stanowią jeden z najważniejszych elementów w każdym krześle ergonomicznym. Dzięki nim ręce będą wspierane w trakcie pracy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by podłokietniki były szerokie i ruchome. Tylko wtedy dopasują się do obecnie wykonywanego zadania.
  • Oparcie krzesła – przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że należy wybierać tylko takie krzesła, które mają wyprofilowane oparcie. Jednak nie jest to jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że fotel ergonomiczny powinien mieć ruchome podparcie lędźwiowe. Dzięki temu możliwe będzie dopasowanie go do wzrostu każdego użytkownika. Poza tym warto sprawdzić, czy krzesło ma możliwość odchylenia oparcia. W ten sposób każdy pracownik będzie mógł na chwilę zrelaksować swój kręgosłup.
  • Właściwy materiał – warto zwrócić uwagę na to, że odpowiedni materiał, z jakiego wykonane jest obicie krzesła, jest bardzo ważne. Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu możliwa jest właściwa cyrkulacja powietrza. W ten sposób spędzenie nawet paru godzin na krześle nie przyczyni się do powstania plam od potu na koszuli. Zatem należałoby wybierać fotele biurowe, które są wykonane z naturalnych materiałów. Zdecydowanie najlepszym będzie skóra, ale można zdecydować się też na takie, które mają otwory wentylacyjne w obiciu. 
(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone