Zamknij

Jak kupić nieruchomość od syndyka?

10:13, 09.09.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:13, 09.09.2024

Sprzedaż nieruchomości przez syndyka to kolejna – po licytacjach komorniczych – alternatywa zakupu domu, mieszkania lub lokalu usługowego. Syndyk jest tymczasowym zarządcą majątku osoby zadłużonej i pełniąc tę rolę, dąży do spieniężenia nieruchomości, aby zyskać środki na pokrycie roszczeń wierzycieli. Sprzedawane przez niego obiekty można kupić w przystępnych cenach, procedura zakupu jest prosta, a transakcja bezpieczna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak kupić nieruchomość od syndyka,
  • co przemawia za tym rozwiązaniem,
  • jakie nieruchomości sprzedaje syndyk.

Przetargi od syndyka – sprzedaż upadłości okazją dla inwestora

Chcąc wziąć udział w przetargu, musisz spełnić kilka warunków – jednym z nich jest wpłata wadium w określonej wysokości. Jest ono obligatoryjne, aby Twoja oferta została rozpatrzona. Po zebraniu propozycji od oferentów syndyk organizuje licytację, podczas której propozycje kwot są składane ustnie – wygrywa najwyższa.

Ważne!

Jeśli swoją ofertę złoży tylko jeden oferent lub wyłącznie jeden spełni warunki przetargu, sprzedaż nieruchomości od syndyka kończy się na tym etapie i nie jest organizowana licytacja.

Wygrany oferent podpisuje z syndykiem notarialną umowę sprzedaży nieruchomości w terminie wyznaczonym przez sędziego-komisarza, który czuwa nad przebiegiem całej transakcji.

Dlaczego warto kupować nieruchomości od syndyka?

Wbrew pozorom nie tylko z uwagi na niską cenę – a ta jest zazwyczaj niższa niż wartość rynkowa. Co więcej, istnieje szansa zakupu nieruchomości od syndyka z pełnym wyposażeniem i w stanie gotowym do zamieszkania, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Niewątpliwą zaletę stanowi też zweryfikowany stan prawny obiektu oraz bezpieczeństwo transakcji, która odbywa się pod nadzorem sędziego-komisarza.

Sprzedaż nieruchomości przez syndyka może dotyczyć zarówno mieszkań czy domów, jak i obiektów komercyjnych, usługowych, handlowych czy produkcyjnych. Gdy ogłaszana jest upadłość konsumencka lub upadłość przedsiębiorstwa, przetarg od syndyka jest sposobem na spieniężenie majątku i uregulowanie zadłużeń.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%