Zamknij
REKLAMA

Złodzieje z powiatu kutnowskiego w rękach dzielnicowych z Piątku

14:18, 05.07.2018 | Pismak
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Piątku zatrzymali wczoraj 37 - letniego mężczyznę z powiatu kutnowskiego podróżującego skradzionym peugeotem boxerem. Funkcjonariusze wracali do domu po zakończonej służbie i w czasie przejazdu uwagę mundurowych przykuł jadący z przeciwnego kierunku bus. Kierowca nie potrafił utrzymać równego toru jazdy, a tylne drzwi skrzyni ładunkowej auta był niezamknięte. Aby sprawdzić co jest powodem takiego zachowania policjanci zawrócili i ruszyli za nim.

Kierujący dostawczakiem prawdopodobnie zorientował się, że jest obserwowany i zaczął wykonywać nerwowe manewry. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, po czym usiłował zbiec porzucając pojazd. Będący na miejscu dzielnicowi ruszyli za kierowcą. Jak się okazało był nim 37 – letni mieszkaniec pow. kutnowskiego, który znajdował się pod wpływem alkoholu a także posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo podczas drobiazgowych sprawdzeń funkcjonariuszy, wyszło na jaw, że auto którym podróżował ukradł kilka godzin wcześniej na terenie pow. kutnowskiego. 

Właściciel busa nie zorientował się, że auto zniknęło z posesji. Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że w  kradzieży uczestniczył również inny 32 – letni mieszkaniec pow. kutnowskiego. Zatrzymani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności. Skradziony peugeot boxer trafi do właściciela.

KPP Łęczyca

(Pismak)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone