Zamknij
REKLAMA

Recydywista aresztowany

13.23, 10.08.2022 KPP Łęczyca Aktualizacja: 13.24, 10.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Łęczyccy kryminalni zatrzymali 28-latka, który usłyszał szesnaście zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. Działającemu w warunkach recydywy mężczyźnie grozi kara nawet do 15 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

- Pod koniec czerwca 2022 roku policjanci z łęczyckiej komendy zostali zawiadomieni o kradzieży karty bankomatowej, przy użyciu której sprawca trzykrotnie włamał się na konto jej właściciela i ukradł blisko 100 złotych. Kolejnych siedem prób dokonania transakcji zbliżeniowych skradzioną kartą na szczęście okazało się bezskutecznych. Dzięki zaangażowaniu pracujących nad sprawą kryminalnych trafnie wytypowano sprawcę, którego zatrzymano 2 sierpnia 2022 roku w Ozorkowie. Analiza zebranych materiałów dała podstawy do przedstawienia zatrzymanemu kolejnych sześciu zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu -informuje mł. asp. Katarzyna Pietrzak. - Okazało się bowiem, że w okresie od maja do lipca 2022 roku nieposiadający stałego miejsca zamieszkania 28-latek, na terenie powiatu łęczyckiego usiłował dokonać czterech włamań do opuszczonych budynków mieszkalnych. Ponadto włamał się do niezamieszkałej posesji powodując straty w wysokości ponad 4000 zł oraz dokonał kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości 700 zł. Notowany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu mężczyzna, przyznał się do wszystkich szesnastu zarzucanych mu czynów. 

Działającemu w warunkach recydywy sprawcy może grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 4 sierpnia 2022 roku sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące.

 

(KPP Łęczyca)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%