Zamknij
REKLAMA

Łódzcy Terytorialsi nie zwalniają tempa

13:55, 24.07.2020 | mjr Arkadiusz Rubajczyk - oficer prasowy 9ŁBOT
Skomentuj
REKLAMA

Nowy tydzień to nowe wyzwania... i tak wystartował kurs instruktorsko-metodyczny organizowany przez 91 batalion lekkiej piechoty w Zgierzu. Intensywne szkolenie rozpoczęło się skoro świt w poniedziałek 20 lipca w okolicach Sieradza. Udział wzięło w nim 27 żołnierzy z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Dwie doby w terenie przygodnym, dziesiątki zadań w dzień i w nocy, pot, zmęczenie przełożyły się na nowe doświadczenia oraz kolejne zdobyte umiejętności przez łódzkich Terytorialsów.

Głównym celem tego krótkiego, ale bardzo wytężonego szkolenia było przygotowanie żołnierzy do realizacji podstawowych zadań taktycznych wykonywanych przez sekcję lekkiej piechoty na współczesnym polu walki.

W 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej podobne szkolenia organizowane są cyklicznie, tak aby podnosić sprawność i gotowość bojową żołnierzy.

(mjr Arkadiusz Rubajczyk - oficer prasowy 9ŁBOT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

tonitoni

4 0

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący sytemu szkolenia podoficerów i szeregowych zawodowych w jednostkach szkolnictwa wojskowego. Ze sprawozdania za lata 2016-2018 wynika, że BRAKI SPRZĘTOWE NIE POZWALAJĄ NA PRZESZKOLENIE 1/3 osób wymagających szkolenia, a szkolenie pozostałych 2/3 żołnierzy i podoficerów odbywa się na PRZESTARZAŁYM SPRZĘCIE . Ale aby znalazły się pieniądze na 24 tys. pisowskich ORMOwców – po ichniemu to WOT, to trzeba regularnemu wojsku podebrać kasę i sprzęt 14:12, 24.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaaaaJaaaa

0 0

Święte słowa !!! 05:59, 27.07.2020


REKLAMA