Zamknij
REKLAMA

Modlitwa o powołania w Licheniu

09:54, 04.05.2020 | Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu
Skomentuj
REKLAMA

Od 57 lat w IV niedzielę wielkanocną Kościół modli się w intencji powołań. Również w Licheniu, w przypadającą 3 maja, Niedzielę Dobrego Pasterza modlono się o głosicieli Słowa Bożego, którzy odważnie pójdą za głosem Pana.

„Chcemy prosić za owczarnię Chrystusa, którą jest Kościół, aby nie brakowało Mu robotników na czas żniwa – módlmy się za Kościół, aby we wszystkich zakątkach świata ludzie odpowiadali na powołanie do służby Bogu i ludziom” – proszono w bazylice w Niedzielę Dobrego Pasterza, modląc się także za Zgromadzenie Księży Marianów opiekujące się licheńskim Sanktuarium.

„Matka Boża jest dla nas wzorem trwania w powołaniu” – stwierdził w homilii podczas głównej mszy w bazylice ks. Tadeusz Stryczek MIC. Marianin zachęcał słuchających, by zastosowali Słowo Boże we własnym życiu: „Często wyobrażamy sobie, że nasze życie powinno być spektakularne, lecz ono zwykle takie nie jest. Odkrycie powołania i odpowiedzenie na nie to zwykle takie trwanie, jak Maryi w codzienności w Nazarecie. Powołanie to zwykle zgoda na to, co mam.”

Nawiązując do czytanych dziś słów Ewangelii, kapłan podkreślił: „Bóg dziś przychodzi do tych, co czują się źle, ale tez do tych, którzy czują się dobrze. Mówi: „Nie jestem włamywaczem”. On jest Bogiem, który czeka na decyzję. Ewangelia uczy nas dziś, że Bóg jest tym, który chce naszego dobra.”

Zakonnik podzielił się także świadectwem własnego powołania, gdy w czasie pielgrzymki, jako 7 letnie dziecko, modlił się w Licheniu o to, by zostać kapłanem. Gdy, już jako dorosły mężczyzna, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów – nie miał pojęcia, że to właśnie oni opiekują się licheńskim Sanktuarium. „Bóg jest wierny Swoim obietnicom. Wypełnia modlitwę, gdy widzi, że jest dobra.”

Obchodzony dziś Dzień Modlitw o Powołania był inicjatywą Pawła VI. Papież postanowił, że jedna z niedziel okresu wielkanocnego będzie przeznaczona na modlitwę o powołania do stanu kapłańskiego i życia zakonnego jako odpowiedź na kryzys powołań w Kościele. Dzień ten rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.

W bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej nadal trwa modlitwa o ustanie epidemii koronawirusa – po każdej mszy śpiewane są Suplikacje, a o 20:30 odmawiany jest różaniec. Księża marianie codziennie modlą się także o deszcz w obliczu suszy, która dotknęła naszą Ojczyznę.

Już dziś księża marianie informują, że 17 maja w Sanktuarium odbędzie Dzień promocji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew może ocalić komuś życie”. Chętni, którzy chcieliby oddać krew w tym dniu mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu: 63 270 81 42.

(Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA