Zamknij
REKLAMA

Krótszy czas oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy

18:25, 11.07.2019 | Anna Leder
REKLAMA
Skomentuj

We środę 10 lipca br. Łódzki OW NFZ wysłał SMS-y z informacją o krótszym czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy. SMS-y trafiły do 3700 pacjentów, którym na zabieg usunięcia zaćmy wyznaczono ponad roczny czas oczekiwania. SMS-y zostały wysłane na numery komórkowe, które pacjenci podali, zapisując się na zabieg.

Na podstawie decyzji Ministra Zdrowia o bezlimitowym od 1 kwietnia br. finansowaniu zabiegów usunięcia zaćmy już po pierwszych dwóch miesiącach odnotowano znaczący wzrost – o 11 proc.-  liczby wykonanych w polskich placówkach zabiegów. Zgodnie z zapowiedzią, ŁOW NFZ w lipcu br. podpisze aneksy do umów zwiększające kontrakty placówek adekwatnie do wartości wykonanych świadczeń.

W Łódzkiem większość placówek operuje niemal wszystkich pacjentów w trybie 1 dnia. Taki zabieg jest bezpieczny, pozwala na szybki powrót do domu, uniknięcie zakażeń szpitalnych i związanych z nimi powikłań. Czas oczekiwania w naszym województwie się skraca, wiele placówek proponuje kilkutygodniowy termin na zabieg. Zachęcamy pacjentów, którzy czekają w kolejce, do zmiany placówki na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania. Wystarczy zabrać skierowanie i poinformować o zmianie placówki.

Informacje o aktualnym czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy są pod tym https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?search=true&Case=1&ServiceName=za%C4%87&State=05&Locality=&Provider=&Place=&Street=

 

(Anna Leder)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone