Zamknij
REKLAMA

Powojskowy sprzęt i pojazdy znów do kupienia w Bydgoszczy

22:50, 23.01.2019 | Odział Regionalny AMW w Bydgoszczy
REKLAMA
Skomentuj

Po przerwie bydgoski oddział AMW znów szuka kupców na mienie z wojskowych magazynów. Tym razem w ofercie przetargowej znalazło się  aż 146 pozycji o łącznej wartości 833 tys. zł. Na sprzedaż wystawiono m.in.: stary, tarpany, przyczepy transportowe, podnośniki widłowe, pakiety z artykułami mundurowe, wojskowymi skrzyniami, a nawet pianina. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 lutego br. o 12.00 w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja tradycyjnie już przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

W Bydgoszczy na kupców czeka aż 146 pozycji przetargowych. Ceny wywoławcze wahają się od 200 zł za monitory LCD do komputerów stacjonarnych do 100 tys. zł za elementy parku pontonowego. Tradycyjnie w czym wybierać będą mieli fani powojskowej motoryzacji. Do sprzedaży Agencja przeznaczyła przeszło 30 sztuk samochodów. Wśród przeznaczonych do sprzedaży wozów znajdziemy stary 200 (cena wywoławcza 4 tys. zł) i 266 (6 tys. zł), jelcze 325 (8 tys. zł), tarpany 4012 oraz honkera 2324 (6 tys. zł).

Wśród mniej typowych pojazdów, które będzie można kupić w Bydgoszczy, warto wspomnieć salę operacyjną na starze 660 M2 (6,5 tys. zł), pralnię wodną na starze 200 , częściowo wyposażony warsztat na starze 266 razem z agregatem spawalniczym na przyczepie (15 tys. zł) czy ciągnik kołowy ursus C-360 (10 tys. zł). Kolekcjonerów i samochodowych majsterkowiczów mogą zainteresować pakiety części zamiennych. W pierwszym wycenionym na 20 tys. zł znalazły się elementy do żuków, nys i UAZ-ów. Do drugiego, którego cena wywoławcza wynosi 6 tys., trafiły części do poloneza, fiata punto, opla astry oraz daewoo nubiry i leganzy.

Na nowych właścicieli czekają też pianina – dwa egzemplarze z legendarnej fabryki Calisia i jeden niemieckiej marki Hermann. Za każde z nich zainteresowani będą musieli zaoferować co najmniej 1 tys. zł. W Bydgoszczy kupimy także artykuły mundurowe. Pakiet złożony z 200 kompletów dresów i 2 tys. sztuk szelek do oporządzenia wyceniono na 4 tys. zł, a zestawy hełmów stalowych wz. 67/75 i toreb wyposażenie na 1,5 tys. zł. Hitem mogą okazać się też zestawy drewnianych skrzyń (ceny wywoławcze od 350 do 1,3 tys. zł), które cieszą się ogromną popularnością w internetowym sklepie AMW.

Na największy wydatek muszą przygotować się potencjalni nabywcy części parku pontonowego, które można wykorzystać do budowy przepraw wodnych czy przystani. Bydgoski oddział AMW przygotował dwa pakiety
z pontonami i blokami pontonowymi w przedziale cenowym od 40 do 100 tys. zł. Ponadto wśród wystawionych pozycji przetargowych znajdziemy przyczepy, podnośniki widłowe, wózki akumulatorowe, zespoły spalinowo-elektryczne, tokarki, pakiety ze medycznym, wyposażeniem biurowym i elektroniką.

Otwarcie ofert nastąpi 5 lutego br. o godz. 12.00 w Bydgoszczy przy ul. Sułkowskiego 52a w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Osoby zainteresowane udziałem w przetargu pisemnym zobowiązane są do wpłacenia wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranych pozycji przetargowych. Wpłata musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć oferowany sprzęt jeszcze 31 stycznia i 1 lutego w miejscach jego składowania.

Szczegóły dotyczące procedury składania oferty zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy”.

(Odział Regionalny AMW w Bydgoszczy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone