Zamknij
REKLAMA

Niedziela z programowaniem

12:36, 09.10.2018 | Beata Łysak Fundacja Dworu Dobrzelin
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę dnia 7 października 2018 r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Żychlinie odbyła się inicjatywa pn. „Niedziela z programowaniem”. Inicjatorem przedsięwzięcia była Fundacja Dworu Dobrzelin, która włączając się w europejskie wydarzenie CodeWeek 2018 po raz drugi w Gminie Żychlin zorganizowała warsztaty kodowania przy użyciu OzoBotów.

Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku w Szkole Podstawowej im. M. Kownackiej w Grabowie, Dobrzelinie, i tym razem pojawiły się małe roboty – OzoBoty a wydarzenie zostało zarejestrowanie na stronie europejskiej inicjatywy Code Week 2018. Dzięki temu Żychlin jest widoczny ze swoją aktywnością programowania na mapie wydarzenia europejskiej inicjatywy. Również i tym razem skorzystaliśmy z materiałów udostępnionych publicznie do użytku na stronie firmy EduSense.

Naszym zamysłem było przybliżenie uczestnikom warsztatów nauki programowania z jednoczesnym wykorzystaniem do tego celu robotów. Do scenariusza warsztatów włączone też zostały zasady współpracy w grupie oraz elementy zdrowej rywalizacji i gry fair play.

Warsztaty Niedziela z kodowaniem zostały przeprowadzone przez Ambasadorkę i trenerkę warsztatów komputerowych eTwinning w województwie łódzkim – Panią Alinę Wujcik, która na zasadzie wolontariatu dzieli się wiedzą i pasją do programowania oraz eTwinningu.

W celu przeprowadzenia warsztatów Szkoła Podstawowa nr 26 z Łodzi użyczyła fundacji nieodpłatnie 10 sztuk OzoBotów.

Podczas warsztatów uczestnicy mogli dowiedzieć się w jaki sposób programować robota, by wykonywał polecenia, poruszał się w określonym kierunku , z określoną prędkością i określonymi efektami świetlnymi czy omijał przeszkody. Warsztaty odbyły się w sali komputerowej DoMostwa, ponieważ oprogramowanie do OzoBota znajduje się na platformie internetowej Ozoblockly.pl
i wymaga użycia komputerów.

Uczestnicy warsztatów wykazali duże zainteresowanie nowatorskim urządzeniem i chętnie podejmowali próby programowania. Nie ukrywali satysfakcji z zadań, które zrealizowali z sukcesem.

Mamy nadzieję, że obecni podczas warsztatów nauczyciele, wychowawcy i młodzież DoMostwa wykorzystają wiedzę nabytą podczas tego spotkania w swojej pracy zawodowej a zdobyte kompetencje zaprocentują w przyszłości. Raport z tego wydarzenia, złożony i poprawnie oceniony przez organizatora wydarzenia Europe Code Week 2018, zaowocuje przyznaniem Certyfikatu dla Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii sygnowanym przez Unię Europejską. Trzymamy kciuki za powodzenie !

 

(Beata Łysak Fundacja Dworu Dobrzelin)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone