Zamknij
REKLAMA

Powitali wiosnę na trasie rajdu

08:03, 29.03.2018 | Redaktor
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę, 25 marca grupa 40 uczniów SKKT przy Szkole Podstawowej im. Mieczysławy Butler w Ostrowach pod opieką Eweliny Kołomłockiej, Agnieszki Czerniawskiej, Eweliny Biangi i Kornela Kołomłockiego powitała wiosnę na trasie rajdu zorganizowanego już po raz siedemnasty przez Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy. Współorganizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa w Mazewie.

Rajd miał na celu propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia, poznawanie piękna i walorów krajoznawczych Gminy Daszyna połączone z zabawą w budzącej się do życia wiosennej scenerii. Organizatorzy przygotowali dla uczestników dwie trasy marszu: dłuższą liczącą 12 km i wiodącą z Nowego do Mazewa oraz krótszą z Ogrodzonej do Mazewa (5 km), którą wędrowały przedszkolaki. Łącznie z opiekunami i organizatorami w imprezie wzięło udział około 300 osób.

Na starcie w miejscowości Nowe Kutnowskie młodzież zwiedziła drewniany kościółek oraz zaprezentowała się w indywidualnym konkursie „Na najfajniejszą wiosenną fryzurę”, w którym II miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Dominika Jędrzejczak.

Po drodze rozegrane zostały liczne konkurencje o różnorodnej tematyce, za które drużyny zdobywały punkty do klasyfikacji generalnej. Zadaniem uczniów było m.in. napisanie listu i opowiadania, rozwiązanie krzyżówki, odnalezienie ukrytych w rozsypance nazw miejscowości z powiatu łęczyckiego, podpisanie obiektów geograficznych na mapie Polski oraz rozwiązanie supełków na czas. Rajd zakończył się w OSP w Mazewie, gdzie na uczestników czekała pyszna grochówka oraz okazałe puchary za zwycięstwo w klasyfikacji końcowej. Po posiłku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych członków łęczyckiego Oddziału PTTK oraz wręczenie zdobywcom odznak turystyki pieszej. Następnie rozdano dyplomy za uczestnictwo w rajdzie oraz ogłoszono wyniki klasyfikacji końcowej. W kategorii klas VII szkoły podstawowej, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych III miejsce zajęła drużyna ostrowskiego SKKT w składzie: Zuzanna Felner, Julita Kacprzak, Żaneta Szadkowska i Hubert Fijałkowski.

SKKT Ostrowy

(Redaktor)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone