Zamknij
REKLAMA

Jarmark Folkloru Polski Centralnej. Zgłoszenia do końca marca

17:42, 12.03.2018 | Kultura
REKLAMA
Skomentuj

Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie to festiwal bazujący na kulturze ludowej, z której czerpiemy to co najpiękniejsze. eKutno.pl objęło Jarmark patronatem medialnym.

- Naszym celem jest prezentacja i promocja tej kultury poprzez różne formy działalności artystycznej: muzykę, śpiew, taniec i rzemiosło. Wsparcie rozwoju twórczości folklorystycznej, przez możliwość ukazania jej potencjału, służy wzmocnieniu tożsamości regionalnej i narodowej. - mówi Marek Ciąpała, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie. - Do współpracy zapraszamy artystów działających w lokalnych społecznościach, którzy kultywują tradycje regionalne Polski Centralnej, pasjonatów i miłośników folkloru. Ideą przewodnią festiwalu jest utrwalanie kultury własnej, promowanie jej wśród kolejnych pokoleń, wskazywanie na jej ponadczasowe wartości. Program festiwalu jest tak skonstruowany, aby oprócz występów festiwalowych mogły się odbywać imprezy towarzyszące, takie jak: Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego oraz pofestiwalowa potańcówka. Naszym zamierzeniem jest by Jarmark był spotkaniem, zabawą, wymianą energii i komunikacji pomiędzy jej uczestnikami: artystami i publicznością. Takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń, oraz wspólnej nauki. Często znajomości nawiązane w takich momentach owocują przyjaźniami na wiele lat, rewizytami zespołów i rękodzielników oraz wspólnymi przedsięwzięciami.

Zapraszamy wszystkie chętne kapele, zespoły śpiewacze, zespoły pieśni i tańca, twórców rękodzieła ludowego oraz amatorów dobrej zabawy do udziału w tym wydarzeniu. Więcej informacji związanych z Jarmarkiem znajdą Państwo na stronie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie www.krzyzanow.com w zakładce „Jarmark Folkloru Polski Centralnej”. Zgłoszenia grup artystycznych oraz rękodzielników przyjmowane są do 29 marca 2018 r.

Organizatorem Festiwalu jest Gminny Ośrodek Samorząd Gminy Krzyżanów Kultury i Sportu w Krzyżanowie a partnerami Stowarzyszanie Wspierające Rozwój Gminy Krzyżanów oraz samorząd gminny. Patronat honorowy objęli Wójt Gminy Krzyżanów i Marszałek Województwa Łódzkiego. 

(Kultura)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone