Zamknij
REKLAMA

Festyn Saski 2019 w najbliższy weekend

15:26, 02.08.2019 | Muzeum Regionalne w Kutnie
REKLAMA
Skomentuj

Ślub Augusta III i Marii Józefy odbył się 20 sierpnia 1719 roku, zatem obchodzimy okrągłą, 300. rocznicę tego wydarzenia. Festyn Saski, który na stałe wpisał się w wakacyjny kalendarz kutnowskich imprez, nawiązuje do tej uroczystości. Park Traugutta zamieni się w miejsce historycznych inscenizacji, a ulicą Królewską przejdzie barwny korowód, na czele którego stanie królewska para. Mieszkańcy zagoszczą na dworze Augusta III, w oprawie tańców dawnych, koncertów, przedstawień teatralnych. Festyn Saski organizuje Muzeum Regionalne w Kutnie.

Ach! Co to był za ślub! W świecie królewskich pasji. Festyn Saski 2019, 3-4 sierpnia, Park Traugutta w Kutnie.

Obejrzycie próbę sił między władcami w rozgrywce szachowej, animowanej przez żywe postaci. degustację staropolskich potraw (cztery różne dania przyrządzone przez mistrzów kuchni) i możecie wziąć udział w sportowych rozrywkach: szachach, bulach, kręglach czy krokiecie. Rozegrany będzie larp (grę historyczną) oraz turniej strzelecki o nagrodę Kanclerza Andrzeja Hieronima Zamoyskiego, a trofea będą iście królewskie. Zawalczycie o udział w atrakcyjnej wycieczce. Organizator nawiąże tym samym do podróży Augusta III i najważniejszej funkcji królewskiego pałacu, miejsca odpoczynku monarchy na trasie Warszawa – Drezno.

- Program scala idea wyjątkowej rocznicy i to ona stała się leitmotivem, myślą przewodnią tegorocznej edycji. Barokowa ornamentyka, słynąca z przepychu i bogactwa, przemieni Kutno i zapewni prawdziwą podróż w czasie. Przyłączcie się Państwo do tej przygody; letniej przygody w kolorycie ciekawej, lokalnej historii! Zapraszamy! - czytamy na stronie Muzeum Regionalnego w Kutnie.

REKLAMA
(Muzeum Regionalne w Kutnie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone