Zamknij

Nasza JULKA ze SREBREM na Mistrzostwach Świata!

20:31, 31.08.2024 Sport Aktualizacja: 07:13, 02.09.2024
Skomentuj
- Od 24 sierpnia do dziś uczestniczyłam w Mistrzostwach Świata w Kickboxingu w formule light-contact w Budapeszcie. Zajęłam na nich drugie miejsce. Wygrałam trzy walki z czego jestem bardzo dumna i przegrałam ostatnią walkę finałową z przeciwniczką ze Słowacji. Bardzo dziękuję rodzicom, którzy mnie wspierali przez cały wyjazd i pomagali się do niego przygotować - pisze nasza Wicemistrzyni. - Marcin Kopczyński Agnieszka Kopczyńska i tym wspaniałym osobom za wsparcie Julia Wieczorkowska Amelia Amelka Natalia Wojciechowska Kacper Szatkowski Kuba Maj i oczywiście trenerowi klubowemu oraz kadrowym dzięki, którym by mnie tam nie było Aleksander Grabowski Mariusz Konwerski Krzysztof Kaźmierczak Wojciech Wiertel Bartek Mienciuk.

-Tak jak obiecałam medal wraca do Kutna, do Polski - mówi Julka.

W dniach 24.08-31.08.2024r. w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Kickboxingu.

W mistrzostwach udział wzięła  zawodniczka Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie oraz Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno Julia Kopczyńska.

Julia kadetka starsza wystartował w formule walki light contact, w kategorii wagowej +65 kg.

W drodze do finału i wywalczenia tytułu vice Mistrzyni Świata pokonała kolejno zawodniczki z: Irlandii, Bułgarii oraz Węgier. Pojedynki wygrywała jednogłośnie decyzją wszystkich sędziów. Walkę finałową niezwykle emocjonującą z zawodniczką  ze Słowacji Julia przegrała minimalnie stosunkiem głosów 2:1.

Julia zaprezentowała się w całych mistrzostwach wspaniale pod każdym aspektem. Pokazała wspaniałą technikę, taktykę, silną psychikę, odwagę, determinację i wolę zwycięstwa. Jako debiutantka idealnie zniosła presję psychiczną udziału w zawodach tak wysokich rangą. Julia zapracowała na ten sukces ciężką i systematyczną pracą w ciągu całego minionego sezonu, w którym to zdobyła Mistrzostwo Polski w light contact. Okres wakacyjny to również codzienne, wzmożone treningi, a także 2 obozy ( kadry narodowej oraz klubowy.) Skala pracy jaką wykonała Julia jest niebotyczna zasługująca na najwyższe uznanie nas wszystkich. Jest wzorem do naśladowania dla wszystkich naszych zawodników.

- To najwyższy wynik w długoletniej historii naszego  Klubu, również najlepszy  w rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży w naszym mieście Kutno - powiedział szczęśliwy i bardzo zadowolony trener Aleksander Grabowski.

Reprezentacja Polski wywalczyła 92 medale, w tym: 17 złotych, 20 srebrnych oraz 55 brązowych. Do rywalizacji przystąpiło 3012 zawodników z 65 krajów. Drużynowo Polska uplasowała sie na 4 miejscu -  powiedział trener Mariusz Konwerski.  - Pragniemy bardzo podziękować Prezydentowi Miasto Kutno Panu Mariuszowi Sikorze oraz Radzie Rodziców przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie i Pani dyrektor Barbarze Łąckiej za wsparcie finansowe umożliwiające naszej Julce udział w tak prestiżowej imprezie jaką są Mistrzostwa Świata - dodał trener Konwerski.