Wsparcie Stowarzyszenia skierowane przede wszystkim dla społeczności powiatu kutnowskiego, obejmie zarówno działania na rzecz osób związanych z pieczą zastępczą ( dzieci, rodzice zastępczy), jak i potencjalnych kandydatów do stworzenia rodziny zastępczej. Ponadto jako beneficjentów programu uwzględniono osoby na co dzień zajmujące się pracą z dzieckiem i rodziną, np. nauczyciel, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy instytucji pomocowych.
Szkolenie „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży" poruszało problemy specyfiki okresu dorastania i kryzysów emocjonalnych pojawiających się w tym okresie, takich jak zaburzenia lękowe, depresje, niepokój , przewlekły stres, zaburzenia nastroju. W trakcie spotkania zwracano dużą uwagę na rodzinę jako czynnik warunkujący zdrowie psychiczne dzieci. Prowadząca mówiła także o budowaniu relacji z dzieckiem /opiekunem, o budowaniu poczucia wartości u dzieci oraz przynależności i jej znaczenia dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży.
Szkolenie to miało na celu przede wszystkim zwiększenie kompetencji opiekuńczo-wychowawcze opiekunów , poszerzenia i utrwalenia ich wiedzy na temat zagrożeń, trudności z jakimi borykają się ich podopieczni.
Szkolenie prowadziła Monika Łukomska –Dietrich – pedagog, suicydolog, certyfikowana Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny, superwizorka w edukacji, interwentka kryzysowa, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Barainspottingu. Pracująca ponadto z nastolatkami w kryzysie, głownie w kryzysie samobójczym, samouszkadzającymi oraz w związku z doświadczonymi różnego rodzaju traumami.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz