Zamknij

Konferencja naukowa w WSGK: Bezpieczeństwo dziś - wyzwania globalne i lokalne

10:00, 10.05.2021 Zbigniew Bartosiak Aktualizacja: 10:24, 10.05.2021
Skomentuj Obraz Gerd Altmann z Pixabay Obraz Gerd Altmann z Pixabay
reo

14 maja Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie w partnerstwie z Lwowskim Uniwersytetem Narodowym im. Iwana Franki organizuje konferencję naukową Bezpieczeństwo dziś – wyzwania globalne i lokalne. Przedsięwzięcie realizowane przy udziale partnerów społecznych służyć będzie prezentacji aktualnych osiągnięć nauki w zakresie zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa.

 Celem konferencji będzie prezentacja aktualnych osiągnięć nauki w zakresie zmieniającego się środowiska bezpieczeństwa oraz dyskusja ekspercka nad kierunkami tych zmian, zarówno w wymiarze globalnym jak i lokalnym. Sympozjum stanowić będzie forum dla wymiany poglądów nad postawionymi problemami. Istotną wartość konferencji stanowić będzie jej aspekt międzynarodowy. Tematyka wystąpień w tym obszarze opierać się będzie o spostrzeżenia dotyczące przemian politycznych w Europie i ich wpływu na bezpieczeństwo międzynarodowe i krajowe. Będzie to głos nauki w dyskusji o szansach i zagrożeniach związanych z aktualnymi zmianami m.in. w kontekście praw i wolności obywatelskich, działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, utrzymania równowagi pomiędzy siłą instytucji państwowych a jednostką.

Lokalny wymiar konferencji zapewnią wystąpienia poświęcone współczesnemu ujęciu pojęcia bezpieczeństwa, rozumianego jako system wzajemnie powiązanych zasobów: ludzkich, cyfrowych i materialnych, a także współpracy lokalnych społeczności ze służbami i instytucjami. Niewątpliwym atutem takiej dyskusji będzie udział w niej organizacji społecznych, przedstawicieli lokalnego samorządu oraz studentów.

Realizacji celów konferencji służyć będzie jej program, skonstruowany w oparciu o panele tematyczne  z udziałem moderatora. Zapewni to możliwość lepszego zaprezentowania zagadnień, wymiany poglądów, zadawania pytań prelegentom. Program konferencji zawiera trzy panele:

1. Inicjatywy społeczne i edukacyjne wsparciem dla lokalnego społeczeństwa,
2. Rola kobiet w działaniach na rzecz bezpieczeństwa,

3. Bezpieczeństwo w wymiarze prawnym i społecznym w Europie.

Planowane jest wydawnictwo związane z tematem konferencji.

Partnerzy społeczni wydarzenia to: Stowarzyszenie VERITAS – nauka, edukacja, kultura, Stowarzyszenie Generałów Policji RP, Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r.

Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią wydarzenie realizowane będzie m.in. w ramach transmisji online w internecie. 

 

(Zbigniew Bartosiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

sylwiaratowniczkaaasylwiaratowniczkaaa

0 0

fajnie 11:38, 10.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%