Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy kontra wójt gminy Bedlno. Niedoróby i ciemnogród

08:12, 21.10.2019 | O.R
REKLAMA
Skomentuj

Na ostatniej sesji Rady Gminy Bedlno wywiązała się dyskusja wójta Józefa Ignaczewskiego z mieszkańcami, którzy przedstawiali problemy i opinie o gminie. Najpierw wystąpił J. Popławski, następnie E. Lebioda.

- Jestem nowym nabytkiem w gminie Bedlno i jeszcze mnie wszystko interesuje. Nie zamierzam też stąd uciekać. Widzę zupełną bezradność władz gminy na to co się dzieje. Mieszkałem w wielomilionowej aglomeracji przez 50 lat i nigdy nie zdarzyło się aby był brak wody, ograniczenia w spożyciu, myciu itd., żeby było taki ciemnogród za przeproszeniem, jeśli chodzi o światło. Żeby w XXI wieku, gdzie mamy dostęp do elektryfikacji, koledzy, którzy  przyjeżdżają do mnie mówili "gdzieś ty się przeprowadził, do jakiegoś ciemnogrodu? ". Chciałbym nawiązać jeszcze do sprawy wody, bo jestem ofiarą jej stanu, w ciągu roku kilka razy zmieniam  sitka i anody w urządzeniach, aby to jakoś funkcjonowało. Nawiąże do tego co 2500 lat temu powiedział mędrzec Tales z Miletu, który uznawał wodę za początek wszechrzeczy, to jest ważne aby władze gminy wiedziały, że "woda służy nie tylko jako napój, ale zaspakaja wszystkie inne potrzeby, tym milsza że bezpłatne daje korzyści (no teraz się płaci za wodę), nic bowiem  nie jest tak do życia potrzebne jak woda. Jeśli bowiem żywe istoty pozbawi się zboża, owoców, mięsa, ryb albo któregokolwiek z tych pokarmów, to używając innego pożywienia mogą się utrzymać przy życiu, bez wody natomiast żadna istota nie może powstać ani się utrzymać i żadnego pokarmu nie da się przyrządzić, dlatego więc ze względu na zdrowie należy starannie i pilnie wyszukiwać źródła" - mówił pan Popławski. - Dziwi mnie, że wójt ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogródek, podwyższacie państwo kwotę nagrody podczas kiedy ogłasza się zakaz podlewania. Wszyscy nie mają równych praw, bo niektórzy mają studnię, ja mam staw, jakoś znajdziemy tę wodę, ale większość powinna mieć odszkodowanie za szkody poczynione w ogrodzie ze względu na brak wody, poschnięte tuje, rośliny,  to wszystko kosztuje. Następnie jeśli chodzi o nagrody, czym się zasłużyli ci wszyscy urzędnicy na takie nagrody? Słysząc dziś jakie są niedoróby i czytając kodeks pracy to czym sobie zasłużyli? Nie potrafią sprawdzić stanu technicznego, wywiązywania się z umowy - jeśli chodzi o autobusy, nie potrafią przeprowadzić dobrze przetargu, dopilnować spraw związanych z wodą w tej gminie. Skąd pieniądze na takie nagrody? 

Mieszkaniec gminy mówił o nagrodach, o których pisaliśmy TUTAJ

- W pół roku nie nadrobimy zaległości wieloletnich - odparł wójt Józef Ignaczewski. - Będziemy starali się aby ta woda popłynęła dobrej jakości i żeby jej nie brakowało. Odniosę się do nagród. W każdym zakładzie jest jakiś regulamin wynagradzania, są nagrody miesięczne, kwartalne. W gminie jest mowa o nagrodzie wypłacanej do końca czerwca, powiązanej z Dniem Samorządowca. Zastanawialiśmy się z panią Sekretarz i z panią Skarbnik przede wszystkim, co z tą nagrodą zrobić. Było mało czasu na zmianę zasad, weszliśmy do urzędu niedawno, żeby ocenić pracowników komu się należy, a komu nie. Mieliśmy duży dylemat, zdecydowaliśmy rozdysponować te nagrody w podobny sposób jak w latach poprzednich, bo tak to funkcjonowało. Zmniejszyliśmy niektóre z nich. Planujemy zmianę tego regulaminu i dostosowania do nagradzania najlepszych pracowników a niekoniecznie rozdawania każdemu dodatkowego uposażenia czyli nagrodą za dobrą pracę. A kto słabiej pracuje, nagrody nie otrzyma. 

Jak to w gminie Bedlno, nie obyło się bez tematu wodnego. Jeden z mieszkańców opowiedział, o awarii w jednej z nieruchomości,  woda lała się po ścianie, mieszkanka wybrała się do gminy aby sprawdzić na mapie gdzie mogła nastąpić awaria.

-Pani urzędniczka mówi jej, że nie ma dokumentacji jej przyłącza na mapie. Jeśli wykonywała jakaś firma wodociągi to przecież ma mapę z przyłączami. Proszę wykonać jakąś aktualizację aby w gminie były takie dokumenty. Jak to rozwiązać? - mówił E. Lebioda. 

- I znowu jakieś zaszłości trzeba naprawiać. Przed chwilą pani nas atakowała, że w planie są dodatkowe nitki wodociągów a nie są wykonywane. Chcemy zgromadzić całą dokumentację projekt, pozwolenie, naniesienie wszystkich przyłączy. Ciężko nadrobić jakieś wieloletnie zaszłości - tłumaczył się wójt. - Będzie pewnie trzeba przeprowadzić jakąś inwentaryzację. A jeśli teraz ktoś czeka na podłączenie wody, to chcemy mieć tę dokumentację zapiętą na ostatni guzik.   

Mieszkaniec gminy Bedlno poruszył również sprawę grzywny dla Gminy Bedlno za przewlekłe wydanie decyzji przez wójta Ignaczewskiego. Sprawę opisywaliśmy TUTAJ 

- Jak to jest, że Wójt Gminy Bedlno dopuścił się przewlekłego prowadzenia postępowania z rażącym naruszeniem prawa, a urzędnicy którzy powinni działać otrzymali nagrody? - pytał mieszkaniec.

- Powiedziałem, kwestię nagród możemy rozwiązać nowym regulaminem i wtedy jeśli ktoś wykona coś nie w terminie z naruszeniem obowiązków można karać i nie uwzględniać do nagród- odparł J. Ignaczewski. - Trochę czasu potrzeba aby zapoznać się z pracownikami, usprawnić, uzdrowić pracę.

- Ale regulaminy muszą być zgodne z ustawą. A powołując się na kodeks pracy to tym pracownikom można było odmówić nagrody okolicznościowej - powiedział pan Popławski.

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (68)

dsdsdsdsdsds

10 1

Ja jeszcze zapytam - kiedy zostaną wymienione okna w szkole podstawowej? Drugie pytanie czy szkoła będzie ogrzewana w tym sezonie zimowym tak jak w zeszłym roku? 08:34, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sdsdsdsdsdsd

7 2

A ja się pytam. Kiedy zostaną wymienione: głuchy Kogut, bezradni radni i ślepe Kury w Urzędzie Gminy??? 09:48, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TAIRAWTAIRAW

5 1

ZA TRZY LATA, NIESTETY ! I TO JEST BÓL...!!! 08:28, 23.10.2019


Pozory Pozory

2 0

Ciemnogród? Może ...Zwierzogród ?
W Zwierzogrodzie niewinnie wyglądająca owieczka ,,załatwiła" drapieżniki :) 10:55, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

on67on67

14 6

Gdzie byliście jak gminą dowodził pan Kołach , wy mu wszyscy w zadek wchodziliście .A teraz chcecie żeby nowy wójt w mgnieniu oka załatwił wszystkie zaszłości poprzednika . Kołach rządzi 25 lat gminą i co nawet dobra woda nie leci z kranu a o rozwiązaniu problemu kanalizacji już nie mówię. Rozliczcie poprzednich radnych i radę gminy a nie obecnego wójta . A do pana Popławskiego , jest pan wolnym człowiekiem i nikt tu pana na siłę nie trzyma . A jak chcesz pan żeby było tu super to pomóż pan nowemu wójtowi albo skarż się pan z poprzednikiem . Krytykować to ja też umie jak pan widzisz. 11:06, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MAGMAMAGMA

0 0

I ŚWIETNIE. W KRYTYCE JESTEŚMY ZNAKOMICI. RZECZYWIŚCIE POMÓŻMY WÓJTOWI DOBRĄ RADĄ I SZUKAJMY ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW ZAMIAST KŁÓCIĆ SIĘ NIEUSTANNIE. 20:17, 24.10.2019


,,Mieszkaniec Gminy ,,Mieszkaniec Gminy

5 3

Boli nieudolność wójta? Jeżeli on67 to Twój rok urodzenia ,to powinieneś wiedzieć , że to WOLNY KRAJ POLSKA , i nikomu nie wolno zabraniać mieszkać tam gdzie chce . Jeżeli mówisz ,że powinno się rozliczyć byłego wójta , to zrób to ,tym bardziej ,że piszesz, że wiesz co jest nie tak . Obecny wójt , mieszka od urodzenia w Gminie Bedlno , to na pewno uczestniczył w życiu gminy , to też wiedział na co się pisze . Tłumaczenie ,że zaszłości ,ogólnikami mówić to do niczego nie prowadzi . Wie ,że były czy są przekroczenia , to niech robi z tym to co urzędnika państwowego należy . Ma pełny dostęp do wiedzy - oczywiście mam na uwadze dokumenty. Do dyspozycji w działaniu pozostają wszyscy urzędnicy - mam na uwadze poprzednich i nowo zatrudnionych urzędników.
Boli , że osoba z zewnątrz , jest w stanie stanąć na forum publicznym i głośno powiedzieć o tym o czym mieszkańcy mieszkający od zawsze i inni w Gminie Bedlno wiedzieli, że za poprzednika było źle , a za obecnego jest jeszcze gorzej.
Szanowny Panie Popławski proszę mieszkać i żyć w Gminie Bedlno , bo Ci co by wyznaczali i wyganiali innych z ich własnych domów są na pewno nieliczni , a takim stanowiskiem, że będą decydować gdzie kto ma mieszkać ,lub gdzie ma wracać dają wyraz swojej małości.
W historii Polski był taki czas co wsadzali całe rodziny do pociągów i wywozili w nieznanym kierunku nie tylko na roboty , ale i do obozów pracy, obozów koncentracyjnych ,a inni zajmowali ich domy i bogacili się na krzywdzie ludzkiej.
Szanowny on67 - to nie ten czas i nie to Społeczeństwo 11:39, 21.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

on67on67

2 1

Do ,,Mieszkańca Gminy ,, na kolejnych wyborach samorządowy startuj ma wójta tej gminy , zobaczymy czy potrafisz szybko i sprawnie zrobić coś pożytecznego dla gminy i jej mieszkańców. Widać że nie umiesz czytać ze zrozumieniem , ale trudno może w końcu zrozumiesz to o czym pisze . Wymagać to wszyscy chcą ale nie od siebie. Nie mieszkam w tej gminie i nie znam waszego wójta . Ale ludzie są wszędzie tak samo roszczeniowi jak i w tej gminie. 14:26, 21.10.2019


ObserwatorObserwator

1 0

Jest takie powiedzenie: po tylu latach człowiek do najgorszej kanalii się przyzwyczai więc nie ma się co dziwić, że mieszkańcy gminy Bedlno przywykli do takiego stanu rzeczy. Dla nich stało się to normalne a tu nagle pojawia się jakiś "miastowy" i otwiera wszystkim oczy😮 22:39, 21.10.2019


carpe diemcarpe diem

11 1

Szanowny Panie Popławski, wszystko racja tylko, czy Pan oby nie przesadził oczekując od Koguta niemożliwego. Przecież sam Pan powinien zauważyć, że ten tragarz mięty nic nie zrobi, raz, że nie wie jak, dwa, że się boi i trzy,że mu się po prostu nie chce ! I bądź Pan pewien, że za rok jak jeszcze będzie wójtem, to będzie znowu mówił , że się rozgląda. No k...wa ile się można rozglądać, chyba, że nie wie na którego radnego się zdecydować ! Jedno jest pewne, o ile prawdą jest, że zlekceważył pomysł pleckowskiego radnego ŚPIĄCEGO STANISŁAWA dot. pomysłu odtworzenia hydroforni w tej miejscowości to już po nim. W największym skrócie hydrofornia w sposób podstępny za 20 tys.zł. ze szkodą dla całej społeczności wiejskiej i gminnej dostała się w ręce osoby która do dnia dzisiejszego nie płaci nawet złotówki za chociażby wszelkie służebności. Termin zasiedzenia nieuchronnie się zbliża i wszyscy z radnym, księdzem, sołtysem i h...j wie kim czekają na h...j wie co...! Wszystkie podmioty zainteresowane sprawą(kółko rolnicze, właściciele sąsiednich działek) idą gminie na rękę i co i nic. Gmina już nie wspominając o jakości wody w Pleckiej brnie w około dziesięciokrotnie droższą inwestycję w Pniewiu.
Tak,że szanowny Panie nie fikołki, koziołki pod kamerę na sesji tylko zapraszamy do realnego działania. Choćby prelekcja w RWP.
Swoją drogą w jakim kraju Pan żył (cyt.wielomilionowa aglomeracja/ największa w Polsce aglomeracja warszawska liczy ~`1800 tys.) i co było głównym powodem wyboru (z czego się niezmiernie cieszymy) naszych stron do zamieszkania. No przecież kupując posiadłość chyba Pan zdawał sobie sprawę z tego, że zamieszka w CAPOLANDZIE🤣🤣🤣🤣🤣

Z wyrazami szacunku, członek WNZK PD/chłop pyskatej baby


14:19, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

carpe diemcarpe diem

0 0

Klosie wykorzystaj szansę bycia cicho... 22:24, 21.10.2019


Pedro DonPedro Don

9 0

Ludzie z Florianowa mogą co najwyżej zarządzać świńskim interesem, na pewno nie gminą...
P.s. Nie przepłacaj Jacek, żeby się dowiedzieć kto pisze kto pisze, pisze wojownik WNZK PD i nie ma na imię s=Stanisław...
15:52, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KpinorKpinor

9 0

Wybór listonosza na wójta, to jeszcze gorzej jak k...rwy na kierowniczkę szkółki niedzielnej.
Ja przynajmniej wybrałem mniejsze zło, XXL z kurników...
Wójtem powinien być naturalny kandydat, jego pogromca , w bitwie na klapki bo na klapki ,ale jednak MAG E"Geniusz!!! 16:05, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

### R### R

3 1

Racja, to i Laskowik był listonoszem ,ale poooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z tej mąki chleba nie będzie... 16:22, 21.10.2019


wyborcawyborca

7 1

on67 wszyscy chcą rozliczenia Kołacha, tyle że nowy rządzi już od grudnia 2018 i nawet audytu nie zrobił, a na sesji mówi że tyle mu czasu potrzeba na poznanie urzędników i przepisów? To po co kandydował po co go wielki przemek z mniejszym andrzejem wynieśli na urząd? I to jeszcze obaj zasłaniając się prawem i hahaha sprawiedliwością. 16:23, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TAIRAW TAIRAW

1 1

ZŁODZIEJE! ZŁODZIEJE! 16:25, 21.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

??

1 1

Stalker 16:32, 21.10.2019


TAIRAWTAIRAW

1 0

? Kto cię prześladuje , mój ty malutki/tka, no śmiało! Chodzi o to, że nie może być tak, żeby piszący komentarz czuł się jak ktoś kto zgubi portfel na "wenecji" Kapisko??? 19:55, 21.10.2019


REKLAMA

ZleszynZleszyn

8 0

A ja się pytam po co trzyma emerytke Terese . 7tys. Zarabia osoba bez studiów która ma prawo do emerytury. Gratulacje oszczędne Bedlno. 17:47, 21.10.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Wojownik WNZK PDWojownik WNZK PD

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Wojownik WNZK PDWojownik WNZK PD

6 0

PEŁNĄ, A PRZYNAJMNIEJ WYSTARCZAJĄCĄ, ŻEBY COŚ Z TYM ZROBIĆ WIEDZĘ NA TEMAT FAŁSZOWANIA WYBORÓW W GMINIE BEDLNO MAJĄ TAKIE PISOWSKIE TUZY JAK:
1.BYŁA KANDYDATKA NA WÓJTA, KONESERKA KRÓWEK, PANI XXL
2.RADNY ŚPIĄCY STANISŁAW
3.KSIĄDZ Z PLECKIEJ DĄBROWY
PROSZĘ STANĄĆ W PRAWDZIE, PRZECIEŻ FUNKCJA. CZY ASPIROWANIE DO NIEJ ZOBOWIĄZUJE!!!💩💩💩 09:10, 22.10.2019


Wojownik WNZK PDWojownik WNZK PD

4 0

Powyższe jest odpowiedzią na pytanie dot. Tereski i Koguta! 09:18, 22.10.2019


WodaWoda

2 1

Dlaczego nie zrobił hydroforni w pniewie skoro poprzednik zostawił projekt u pieniądze. 17:49, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OgieńOgień

3 1

Bo ślepe Kury głuchego Koguta w pole szczać wyprowadziły. Nie moja to wina, że Demokracja wybrała na wójta głuchego Koguta. Na pochyłego Capa wszystkie Kozy wchodziły, ale w pole szczać go nie wyprowadzały. I tu jest pies pogrzebany. Sie narobiło... 19:29, 21.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


133133

2 0

Kogut - listonosz. 😁😁😁 Dobre 20:13, 21.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Robert Robert

2 0

Co dobre ? Co dobre ? To jest armagedon! Chciałbyś, żeby twoja żona chodziła bez majtek? 20:26, 21.10.2019


AgnAgn

0 0

A jego chodzi ? 20:30, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RadnyRadny

1 4

Sesja w piątek. Zapraszam do dyskusji. 20:36, 21.10.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Wyborca z PDWyborca z PD

4 0

Tak, tak radny - dyskutuj, przecież bierzesz za to pieniądze! Materiał do dyskusji masz podany na tacy...Nie siedź jak p...zda!!! Jak wół, muł...!!!
Gdy będzie trzeba to my się na sesji pojawimy, bądź spokojny... 22:03, 21.10.2019


Wyborca z PDWyborca z PD

4 0

I jeszcze jedno, nie szpanuj w koszulce z napisem"żołnierze wyklęci" przed żoną i dziećmi w domu. Przyjdź w niej na sesję, albo przynajmniej wyjdź na podwórko fajtłapo...💩💩💩 22:13, 21.10.2019


wyborcawyborca

3 0

A Ty czasem nie jesteś radny z Kamilewa, LGBT, czy co do jasnej cholery! 08:49, 23.10.2019


REALISTA z PDREALISTA z PD

8 0

Gołym okiem widać, że na tej sali wójta brak! Więc dla zasady: rudych wygonić, zbędnych wysłać z miętą w świat, gościnnie pozwolić zasiąść w radzie Panu Lebiodzie i Panu Popławskiemu, a Pani Przewodniczącej pozwolić poprzewodniczyć na full. A co nam szkodzi ,gorzej być nie może!!! 21:43, 21.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MuminekMuminek

5 0

Ale wkoło jest wesoło. Człowiek w pracy, kury w Urzędzie, szczury na ołtarzu, małpy w zoo, a kozy gdzie???
# Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej, ani tak dobrze, żeby nie mogło być jeszcze lepiej.#

Gdy majaki złe sen Ci płoszą zajęczy
Kiedy serce udręczone zajęczy
Głos rozsądku mówi mi wstydź się wstydź!
Nigdy w życiu nie jest tak
By nie mogło jeszcze gorzej być!

Gdy sens stracą mądre czyny człowiecze
To może być jeszcze gorzej.
Gdy Ci życie do żywego dopiecze
To może być jeszcze gorzej.
Swoją drogą uśmiechnięty idź...

Nigdy w życiu nie jest tak
By nie mogło jeszcze gorzej być!
Bo może być jeszcze gorzej
Bo może być jeszcze gorzej
Gorzej być...
To jest to, to jest optymizm prawdziwy.
Gdy to pojmiesz będziesz bracie szczęśliwy.
Refren tej piosenki z nami chwyć...
Nigdy w życiu nie jest tak
By nie mogło jeszcze gorzej być
Nigdy w życiu nie jest tak
By nie mogło jeszcze gorzej być
Nigdy w życiu nie jest tak
By nie mogło jeszcze gorzej .....być!!!

Nic to! Damy radę! Pan Lebioda na wójta, pan Popławski na Przewodniczącego, a Pani Przewodnicząca niech się wykaże, że jest prawdziwą policjantką, odda mandat radnej i wszystkich tych bezradnych darmozjadów w jakimś kurniku lub chlewiku internuje. Tak dalej być nie może... żeby Pan Wójt Gminy Bedlno nosił torby z miętą za pisdowatym konusem górczyńskim?... TO WSTYD i HAŃBA DLA CAŁEJ GMINY !!! cdn.

[Oświeceniowa Służba Polsce #Reduta#] [Boskie i polskie Radio #Wolna Reduta#]
23:07, 21.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RadiosłuchaczRadiosłuchacz

2 0

Radio Wolna Reduta/ na jakim paśmie nadajecie, bo piszecie nie *%#)!& 06:51, 22.10.2019


RadiosłuchaczRadiosłuchacz

2 0

Gdzie Was można znaleźć w eterze, bo mądrze piszecie? 11:57, 22.10.2019


SzkolaSzkola

5 0

Do tego jeszcze w szkołach rodzice muszą kupować krede bo nie mają dzieci czym pisać. To już chyba przesada 03:33, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RadiosłuchaczRadiosłuchacz

2 0

Na jakich falach nadajecie ? Czy mamy kolejne radio w Gminie, gdzie nie fale docierają do odbiorcy, tylko odbiorca musi dotrzeć do fal? Czy to jest syndrom Gminy Bedlno? 06:47, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

starystary

9 2

Hydrofornia w Pleckiej Dąbrowie musi zacząć pompować wspaniałą wodę. Każdy inny scenariusz zwłaszcza kiedy suche lata wręcz skłaniają do dywersyfikacji dostawy wody to porażka miejscowych notabli , albo ich niecne intencje!
Faktem też jest, że będą niektórzy mocno w tym przeszkadzać, i "grać" tą wodą, a ten nowy wójt to jest za słaby na to, żeby sobie z tym poradzić. 09:54, 22.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Baba Baba

2 0

Nie jest taki słaby , nie! To pudło to trochę waży, co nie? 12:00, 22.10.2019


BezstronnyBezstronny

6 1

No faktycznie trochę dziwne, że gmina nie chce skorzystać z wydawać by się mogło dobrego rozwiązania dotyczącego tej hydroforni. Przecież wszystko przemawia za tym, żeby wykorzystać to co się ma, a nie pchać się w jakieś milionowe inwestycje w Pniewiu. Tym bardziej, że woda z tej hydroforni przynajmniej jeżeli chodzi o zakamienienie była nieporównywalnie lepsza od tego co mamy teraz. Co najmniej dziwne to wszystko. 15:34, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

4 2

A utracone 2,5 miliona na szkołę w Bedlnie ? Profesjonalizm. Gratulacje. 17:54, 22.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

6666

2 1

Profesjonalizm, to wykazał Związek Gmin. 21:40, 22.10.2019


HeniekHeniek

1 3

Jak nie wiesz jak było to sie nie wypowiadaj i nie manipuluj PSLowcu. 06:41, 23.10.2019


PleckowianinPleckowianin

4 1

Klosie nie banuj komentarzy! To nic nie da! Skorzystaj z szansy bycia cicho! 08:23, 23.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TAIRAWTAIRAW

5 0

Uwaga! Warning! Achtung!
WIKTORIA! Podobno dzięki staraniom m in. radnego z Pleckiej Dąbrowy Stanisława Wspaniałego odstąpiono od zwariowanego, kosmicznego pomysłu odwróconej osmozy w Pniewiu, k...wa co za ulga!🤣🤣🤣
Ja to muszę przypomnieć, dla potomnych!!! Poprzednia, tfu banda *%#)!& i hochsztaplerów chciała wydobywać z prapokładów w Pniewiu słoną wodę i zasilać nią Słudwię. Tak, tak Słudwię! Polegać to miało na tym, że z dziesięciu jednostek wydobytej z bardzo głęboka słonej wody jedna by była wykorzystana do spożycia, a reszta do czyszczenia filtrów i heja do Słudwi kanałem wzdłuż dk 92. Jedyna korzyść z tego tranzytu wody by była taka, że jak by się kanał rozmył to woda w pi...du zabrała by do Bałtyku radną z Pleckiej , a powinna jeszcze tą z Kamilewa👍👍👍
Brawo Radny, brawo Kogut, brawo wszyscy ludzie dobrej woli !!! Awruk, chyba mi się to nie śni... 09:41, 23.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TAIRAWTAIRAW

0 0

Do Redakcji eKutno
Zwracam się z zapytaniem i proszę o jednoznaczną odpowiedź, CZY NA PORTALU eKUTNO MOŻNA SIĘ POSŁUGIWAĆ NATURALNĄ POLSZCZYZNĄ?
Jeżeli nie, to informuję , że się bardzo poważnie zastanowię, czy z waszego portalu nie odejść i nie skupić się tylko i wyłącznie na pracy w Onecie i Forum Garsoniera!
I nie będzie TAIRAW wróć!
Kropką nad" i "w podjęciu przeze mnie tak drastycznej decyzji jest fakt, że jestem notorycznie okradany z mojej własności intelektualnej. Poza tym moja percepcja nie ogarnia czym kieruje się Redakcja unicestwiając moją działalność komentatorską w sytuacji kiedy wasze przewodnie, pissowskie medium jakim jest telewizja Kurskiego w czasie największej oglądalności sekując (i dobrze) tego gada Nejmana używała języka rodem z obrzędów egzorcystycznych!
DOWIDZEZOBACZENIA!🔥🔥🔥🔥🔥 20:03, 23.10.2019


BumerangBumerang

0 0

#Warto kochać. Warto marzyć. Warto walczyć.#

Patriotyzm to ułańska nuta,
Patriotyzm to kurierska noc.
Patriotyzm to Wolna Reduta,
Patriotyzm to jest nasza moc.

Nie chcemy już od was uznania,
Ni waszych mów, ni waszych łez.
Skończyły się dni kołatania
Do waszych serc, do waszych kies.

Potrafim dziś dla potomności
Ostatki swych poświęcić dni,
Wśród fałszów siać siew szlachetności
Miazgą swych ciał, żarem swej krwi.

My, Wolna Reduta,
Marzycieli kupa,
Na stos rzuciliśmy swój życia los,
Na stos, na stos...

TAIRAW! Nie lękajmy się! Wypłyńmy na głębię! Cokolwiek się stanie ja i cała OSP#Reduta# jesteśmy z Tobą. Spokojnie chłopie. Bądź dobrej myśli. Swoją drogą uśmiechnięty idź...
DOWIDZEZOBACZENIA!🔥🔥🔥🔥🔥
22:54, 23.10.2019


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


AWRUKAWRUK

5 0

#Lepiej zginąć w walce o Prawdę, Światłość i Miłość, niż poddać się i skonać, bezczynnie oczekując lepszego jutra.#

Ku..a go mać! Kto zablokował komentarz TAIRAWA i dlaczego? Tam nie ma żadnego naruszenia regulaminu ani nadużycia! Czytałem i zdążyłem zrobić na gorąco wydruk. I jak tu żyć? Kiedyś była dyktatura proletariatu czyli komunę. Czy dzisiaj już mamy dyktaturę pisowariatów? Katokomunę? Cenzura wraca? Wyzywam administratora portalu na pojedynek / na placu przed Uniwersalnym Sanktuarium Oświeceniowym obok groty praojca Oertera w Wielkim Księstwie Jawabo.
Trzymaj się TAIRAW! Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. O pojedynku z Tobą na polanie koło wiatraka - pamiętam. I czekam na szczegółowe dane związane z tym wiekopomnym wydarzeniem👍👍👍 14:31, 23.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LolekLolek

4 0

Walczysz o prawdę? Bardzo dobrze. Mam nadzieję, że prawda o wyborach samorządowych 2014 w gminie Bedlno wyjdzie na jaw😡 15:07, 23.10.2019


WNZK PDWNZK PD

5 0

W związku z licznymi nieporozumieniami jakie narosły z tytułu nadanej wczoraj audycji "WHO IS WHO-Kącik Enigmy" w RWP w imieniu Rozgłośni informujemy i bardzo Państwa przepraszamy, że niesatysfakcjonująca czystość dźwięku i słyszalność była spowodowana tym, że Red. Drut jest nadal przeziębiony, była mgła, a właściciel pola obok głównego nadajnika na domiar złego ściął kukurydzę i nastąpiła zła interferencja fal .
Wyjaśniamy jednocześnie, że utwór muzyczny który był tłem audycji to "Znamy się tylko z widzenia" Trubadurów, KOGUT to nie jest żaden ptak, ani Wójt, tylko K toś O G odności U padłego T ragarza, natomiast AWRUK to nie jest pleckowski hipis, uczeń Pani Zosi (nim jest BUMERANG) tylko A rcy W ażny R dzenny U rwis K utnowski.
P. s. W przyszłości prosimy zwracać się z podobnymi problemami bezpośrednio do Rozgłośni/Wiatrak! 10:11, 24.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzytelnikCzytelnik

0 3

Stalker w natarciu. Pojedynek ci się marzy z właścicielem ekutno, no nieźle. Co na to policja? 10:44, 24.10.2019

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

CzytelniczkaCzytelniczka

4 0

Żeby pomylić grzecznego i walecznego, delikatnie i zdecydowanie kokietującego niezwykle znakomitego Ułana Pleckowieckiego z jakimś roztargnionym stalkerem to trzeba mieć niezłe kiełbie we łbie. Policja czuwa i prowadzi szeroko zakrojoną skrupulatną działalność zapobiegawczo-oświeceniowo-prewencyjną. Poza tym - prawidłowo wykształcony, ale niedouczony i źle wychowany bezmuzgowy Czytelniku - pisze się Policja, a nie policja. Jestem stałą czytelniczką eKutno i nie wyobrażam sobie forum eKutno bez niezwykle znakomitych komentatorów TAIRAWA i AWRUKA. Mam nadzieję, że Redakcja eKutno ze wspaniałomyślną Panią Olą na czele stanie na wysokości zadania i pro publico bono wymierzy bez skrupułów i bez znieczulenia niezwykle skuteczną karę chłosty dla pożeracza komentarzy. A Ty Czytelniku zanim raz coś napiszesz to wcześniej dwa razy pomyśl. Myślenie nie boli! I ucz się Czytelniku, ucz, nauka to potęgi klucz! Serdecznie pozdrawiam... Na pogłębianie wiary, podwyższanie kultury, uszlachetnianie natury i cudzotapczenienie nigdy nie jest za późno... Samych dobrych dni i jeszcze lepszych nocek życzę... Nie szukajmy dziury w całym, igły w stogu siana i nie róbmy z igły wideł... Szukajmy tego co nas łączy, a nie dzieli... Do usłyszenia i do zobaczenia... O tempora! O mores!... I to by było na tyle...

[Oświeceniowa Służba Polsce #Reduta#] [Boskie i polskie Radio #Wolna Reduta#]

12:21, 24.10.2019


Pyskata babaPyskata baba

4 1

Popieram "Czytelniczkę", zupełnie niewyobrażalnym jest aby ci dwaj komentatorzy i ich niezwykle znakomite komentarze zniknęły z forum. Czytanie ich to jak proza życia, jak poranna kawa, jak babeczka z kremem, jak whisky z lodem, jak kąpiel w pachnącej pianie, jak słoneczna plaża... czy wyobrażacie sobie świat bez takich przyjemności? Ja też nie... również nie wyobrażam sobie forum ekutno bez TAIRAWA i AWRUKA. Niepokoi mnie tylko co się dzieje z "PARACETAMOLEM"??? Hmmm, zastanawiające? Tęsknię za nim bo dawno się z nim nie gryzłam :-))))) 14:31, 24.10.2019


Dziewczyna SzamanaDziewczyna Szamana

0 0

Jeżeli " czytelnikiem" jest ten który koło mnie mieszka to brrrrr.......
On w ubiegłym roku na ul. Kościuszki w Kutnie robił kierowcom przejeżdżającym na żółtym zdjęcia.W tym roku fotografuje zakłady wulkanizacyjne, podobno sprawdza , czy biją na kasę. Twierdzi, że pomaga pisowcom zebrać na czternastkę dla mamusi. To nie żart!
A w domu typ siedzi w koszulce z "Żołnierzami Wyklętymi" i opowiada dzieciom(serfujących w tym czasie po pornosach w telefonach) przy głuchej teściowej jak to walczył z komuną, a jedyne co typ robił to kradł z zakładu elektrody i brzeszczoty.
Typie sprawdzam, jak nie jesteś tym o którym myślę, nie podajesz długości penisa mierzonego razem z kręgosłupem, to bądź raz prawdziwym mężczyzną i wrzuć swój nip na blat!
Pozdro dla ludzi dobrej woli , których jest więcej... 21:06, 24.10.2019


TajrawskiTajrawski

1 1

Gdy któraś jest w moim guście, zaraz myślę o rozpuście... Ale seks bez miłości to puste doświadczenie, jednak wśród pustych doświadczeń jedno z najlepszych...
Ukrywanie niechcianych komentarzy to najlepsze co nas spotkało *%#)!& komunizmu... !😥😥😥 06:04, 25.10.2019


paraCETAmolparaCETAmol

0 0

Robota i pisanie komentarzy to głupota. Cudzotapczanienie i picie to klawe życie. Królowa Hortensja powiedziała: "Lepiej cudzołożyć i żałować niż nie cudzołożyć i nie żałować." A ja ją skontrowałem: "Lepiej cudzotapczanić i nie żałować niż cudzołożyć i żałować." Czy dobrze zrobiłem?
Najdroższy skarbie, niezwykle znakomita, taka jedna jedyna Pyskata babo! Co się zemną dzieje? Dzięki Bogu jeszcze żyję. Jestem, pamiętam, czuwam, tęsknię, marzę, pragnę, mieszkam w swoim ekskluzywnym zakonie-raju z trzema moimi "siostrami zakonnymi" królową Hortensją, księżną Bernardettą, księżną Aleksandrą i czekam na Twoje zaskoczenie. Tylko nie chcę się z Tobą gryźć, wolę z Tobą być, rozmawiać, rozmawiać, rozmawiać i .... . Bycie z Tobą to nektar żywota dla serca mego, a rozmowa z Tobą to balsam oświeceniowy dla duszy mojej. To co? Bawimy się dalej?:-))))) 10:17, 25.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Tajrawski Tajrawski

0 0

W każdej kobiecie pyskatej baby 2/3 11:35, 25.10.2019


Pyskata babaPyskata baba

0 0

"paraCETAmolku" mój najdroższy, oczywiście, że bawimy się dalej, tylko mięczaki się poddają i odpadają z gry. Ja jadę dalej. Zawsze mogę poprosić o przystanek "na żądanie" prawda? Skarbie, bardzo jestem z Ciebie dumna, że skontrowałeś Królową Hortensję, tak powinien postąpić prawdziwy mężczyzna. Myślę też, że Królowa Hortensja trochę Cię podpuszcza bo to chytra sztuka...Już sama nie wiem czy Cię zaskoczyć, bo choć lubię matematykę to te figury geometryczne trochę mnie przerastają, te czworokąty, pięciokąty... chyba wolę proste równoległe i proste prostopadłe do płaszczyzny to dużo łatwiejsze. Najpierw powinnam sobie poszukać jakiegoś korepetytora z matematyki, żeby mi udzielił kilku lekcji bo wiesz nie chcę przed Tobą wyjść na głąba... 13:30, 25.10.2019


REKLAMA

TajrawskiTajrawski

0 0

AWRUK teraz musisz być trzeźwy, piją słabi i menele. Skup się na cudzotapczanieniu. Posłuchaj RWP. Idź do ZOO. Licz klientów z Krzywej i zielone samochody na bursztynowej. Kup sobie kapelusz. Przebiegnij się w stronę Sieciechowa. Pomaluj czytelnikowi bicykla, a pani redaktor go wyczyść. Przegoń gołębie z gzymsów, nawet pozbieraj odchody po psie ciekawego! Rób cokolwiek i codzotapczań, ale nie pij !!! 13:09, 25.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tajrawski Tajrawski

0 0

Szukam leku na całe zło!!! Pomimo, że nic tak życia nie upiększy jak świeża d... pa i jeden głębszy, nadal szukam. Czy może mi ktoś pomóc?
Ludziom złej woli , pedałom i komunistom za pomoc dziękuję!!!🔥🔥🔥 08:33, 26.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AWRUKAWRUK

0 0

#Głupich nie sieją, sami się rodzą.#

Tajrawski! Trepie jeden! "Nie szukaj szczęścia w marzeniach, ni w snach młodzieńczych lat, lecz w pracy i w poświęceniu, bo to nadziei kwiat". Syzyfowe prace i marzenia ściętej głowy. Jak jesteś taki *%#)!& jak but to sobie szukaj leku na całe zło. Nigdy go nie znajdziesz. Takie leki po prostu nie istnieją. Podobnie jak nie istnieją: perpetum mobile, super doskonałości i hiper idealne rozwiązania. Zapamiętaj to na zawsze: Życie to nie *%#)!& Życie to nie matematyka!!! Życie to nieustająca walka dobra ze złem o Prawdę, Światłość i Miłość!!! Ogarnij się chłopie! Nawróć się i oświeć się - *%#)!& jeden! I weź się za pracę u podstaw i pracę organiczną! Bo wypisujesz na forum mojego ulubionego portalu eKutno kłamstwa i bzdury jak mało który. Jesteś obrazoburcą, marnotrawcą, świętokradcą, bałwochwalcą, bluźniercą, leniem i uzurpatorem w jednej osobie. Nie śpij!... Obudź się!... Życia się nie przepije, nie przeje i nie przetapczani, można je przespać... Mamy Demokrację... Wybór należy do Ciebie... Życzę zdrowia, rozumu, kurażu i trafnych wyborów... Nie pozdrawiam!... Dziwię się, że jeszcze Cię nie pożarł administrator portalu???...

Jest tyle rzeczy do zrobienia,
Tyle uniesień do przeżycia,
Tyle pomocy do niesienia
I prawd tak wiele do odkrycia.

Tyle współczucia jest potrzeba
Ile nieszczęścia i zwątpienia.
Co zrobić mogę zrobić muszę
A jest tak wiele do zrobienia.

Jest tyle rzeczy do zrobienia...
Jest tyle rzeczy do zrobienia...

I nie od jutra, nie za chwilę
I tak już nazbyt długo spałem,
Tak mało czasu jest nam dane
Tak wiele już go zmarnowałem.

Jest tyle rzeczy do zrobienia
Tyle uniesień do przeżycia.
Tyle pomocy do niesienia
I prawd tak wiele do odkrycia

Jest tyle rzeczy do zrobienia
Jest tyle rzeczy do zrobienia...

P.S. Pozdrawiam Drogą Redakcję eKutno z przewspaniałą Redaktor Naczelną Panią Olą, wszystkich czytelników i komentatorów no i oczywiście niezwykle znakomitego komentatora TAIRAWA👍🤠💩😡❤️ 13:12, 27.10.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TajrawskiTajrawski

0 0

Co Awruk kapelusz ciśnie? 14:36, 27.10.2019


Renia z ErnestynowaRenia z Ernestynowa

1 0

Awruk,Ty hultaju, Ty kutnowski łobuzie, Ty utrapieńcze Pani Zosi, Pani Machowienki i kier. Śniega ( wiesz w końcu czym się różni koło od okręgu?)Ty nicponiu wreszcie!!!
Masz natychmiast przeprosić Pana Tajrawskiego i przyrzec, że więcej na haju nie dotkniesz żadnego pióra , ani klawiatury, no! Jest tyle innych rzeczy do dotykania, no!!! 16:07, 27.10.2019


WARIATWARIAT

1 0

Panegiryk dla Aleksy Wielkiej

Byłaś dla mnie wszystkim
co się w życiu liczy.
Teraz gdy po wszystkim
wszystko jest już niczym!
Pierwszą kawą z rana
krynicą mądrości
śniegiem po kolana
obiektem zazdrości
Lekarstwem na zgagę
promocją w spożywczym
autobusem na strefę
napojem odżywczym
Paczką papierosów
pasztetem kaliskim
prezentem od losu
byłaś dla mnie wszystkim
Ligi mistrzów meczem
spacerem nad morze
pamiątką po diecie
snem w technikolorze
Codzienną zachętą
do pobudek niskich
dziwką oraz świętą
byłaś dla mnie wszystkim.
Byłaś dla mnie wszystkim
co się w życiu liczy.
Teraz gdy po wszystkim
wszystko jest już niniczymmmmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
20:07, 27.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AWRUKAWRUK

1 0

Panegiryk dla Reni z Ernestynowa

W tygodniu to jesteśmy cisi jak ta ćma,
W tygodniu to nam wszystko wisi aż do dna.
A jak się człowiek przejmie rolą, sam pani wisz,
To zaraz plecy go rozbolą albo krzyż.
W tygodniu to jesteśmy szarzy jak ten dym,
W tygodniu nic się nie przydarzy, bo i z kim?
I życie jak koszula ciasna - pije nas,
Aż poczujemy mus i raz na jakiś czas
W Polskę idziemy, drodzy panowie,
W Polskę idziemy,
Nim pierwsza seta zaszumi w głowie
Drugą pijemy.
Do dna, jak leci,
Za fart, za dzieci,
Za zdrowie żony.
Było, nie było...
W to *%#)!& ryło,
W ten dziób spragniony.
Świat jak nam wisiał, tak teraz nie jest nam wszystko jedno,
Śledziem się przeje, kumpel się śmieje, dziewczyny bledną,
Świerzbią nas dłonie i oko płonie, lśni jak pochodnia...
Aż w…

Szanowna Pani Reniu z Ernestynowa! Tajrawski powiedział: "Rób cokolwiek i codzotapczań, ale nie pij !!!". Czy on zwariował? To jest niewykonalne. Przecież bez jadła i bez picia nie ma żadnego cudzotapczenienia ani żadnego życia. Żeby cokolwiek robić i cudzotapczanić to trzeba dobrze jeść i dużo pić. Jutro będę u Pani to porozmawiamy o tym zgredzie Tajrowskim... Jeszcze nie wszystko stracone... to widać... to słychać... to czuć!!!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... NIGDY! PRZENIGDY!!! 21:34, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone