Zamknij
REKLAMA

XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE w SP nr 2 rozpoczęte

10:59, 24.05.2019 | E. Sobieszek
REKLAMA
Skomentuj
fot. SP nr 2

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie, pani Anna Wiśniewska o 9:30 dokonała uroczystego otwarcia XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SCRABBLE Kutno 2019. Pod czujnym okiem profesjonalnego sędziego Polskiej Federacji Scrabble, pana Macieja Śliwy stu młodych scrabblistów rozpoczęło pierwszą rundę rozgrywek (z planowanych pięciu). Jak co roku uczniowie grają w trzech oddzielnych kategoriach: szkoły podstawowe kl. I-VI, oddziały gimnazjalne i kl. VII-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

Kutno już po raz trzynasty gości młodych scrabblistów reprezentujących 34 szkoły z 14 miejscowości z różnych stron Polski. Wśród nich jest aż osiem szkół kutnowskich (SP nr 1, 2, 5, 6, 9, I i II LO, ZS nr 3). Na zwycięzców czekają statuetki, puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy będą mieli zapewniony posiłek i napoje. Które szkoły zdobędą mistrzowskie tytuły, okaże się po zakończeniu turnieju, ok. godz. 16:30.

Nad organizacją zawodów czuwają nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowa nr 2, realizujący je w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych wspierani przez Polską Federację Scrabble, Krajowe i Łódzkie Stowarzyszenia Pomocy Szkole oraz lokalnych sponsorów: POLFARMEX, AMZ, PSS Społem, OSM w Łowiczu, BANK Pekao, Sklepik Szkolny, Piekarnie „Małgorzatka” i „Dubielak”, Hurtownie „Sardines” i „Biuromax”, Dystrybutor Wyd. „Publikat”, F.H.U. „Andrzej”, Kellogg’s, którym organizator składa wyrazy podziękowania.

Więcej informacji o tegorocznym i poprzednich turniejach w Kutnie na szkolnej stronie www.sp2kutno.szkolnastrona.pl albo bezpośrednio: http://gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble

 

(E. Sobieszek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone